Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra F 1.6 1991r. buzer przestał działać

20 Mar 2010 19:20 1833 3
  • Level 9  
    Witam wszystkich serdecznie.
    W moim autku przestał działać buzer tj. brzęczyk od świateł. Brzęczy sobie jak zapomnę wyłączyć światła.
    Rzecz w tym że podpięty pod akumulator działa, a w gnieździe niekoniecznie. Już doszedłem do tego że działa on od konkretnego napięcia (11,33 nie bzyczy, 11,77 już bzyczy). Przy podłączeniu pod akumulatora działa, w gnieździe już nie. Za niskie napięcie jest na masie która idzie do krajnika w drzwiach.
    10,82V - drzwi zamknięte, minus z gniazda buzera
    11,33V - drzwi otwarte, minus z gniazda buzera
    11,77V - zapalniczka
    11,77V - minus z zapalniczki
    Sprawdziłem kabel tzn. odkręciłem krańcówkę i do kabla jedna końcówka miernika a do gniazda buzera, masy, druga. Miernik nie piszczał tylko pokazywał mi wartość 1580 i rosła za którymś razem była już 1750.
    Tylko nie wiem co to znaczy, bo się za bardzo na tym jeszcze nie znam. Dla mnie jak nie piszczy znaczy że jest przerwa w kablu. Tylko chyba nie mam racji i nie o to tu chodzi. Bo wtedy skąd by były te różnice w napięciu podczas zamykania i otwierania drzwi.
    Jednak końcówka miernika w gniazdo masy buzera, druga do masy zapalniczki. Nie piszczy, pokazuje wartość na chwilę 1000, 1200 później 1350 i rośnie do 1430 na otwartych drzwiach, na zamkniętych 1. I za każdym razem tak samo.
    Jak końcówka miernika jedna do masy zapalniczki, druga do śruby mocującej krańcówkę piszczy.
    Śrubkę oczyściłem, otwór w karoserii też, otwór na śrubkę w skrajniku też, styki do kabelka też. I dalej nie działa. Szlag mnie zaraz trafi. Pomóżcie.
  • Level 18  
    kartka na kiere wyłącz światła hehheh ok a tera na poważnie podmień czujnik z prawych drzwi i zobacz czy to samo będzie mozliwe ze się przeciera ps a lampka podświetlenia na suficie działał prawidłowo
  • Level 9  
    Tak działa prawidłowo, podmiana nic nie da. Wydaje mi się że problem leży w tym że za duży opór jest na kablu krajnik - masa do buzera i przez to dochodzi za małe napięcie i cewka w przekaźniku nie reaguje. Tylko co jest przyczyną.
    To że światełko działa to super tylko światełko nie działa jak cewka.
    Już nawet cewkę pomierzyłem ale to nie może być jak z aku działa i z zapalniczką. Chyba że powinna mieć inny zakres startu, ale to się chyba raczej tak nie psuje że w uzwojeniu zmienia się coś tam i cewka startuje od innego poziomu napięcia. Nikt tam nic nie odwijał tylko przestała działać z dnia na dzień.
  • Level 9  
    Ktokolwiek ?