Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AutoCAD- Instalacja pod systemem Windows Vista Ultimate

llkk 24 Mar 2010 16:54 19905 7
  • #1 24 Mar 2010 16:54
    llkk
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z zainstalowaniem AutoCADA (próbowałem wersji 2005, 2008- to samo). Mianowicie Posiadam system Vista Ultimate i podczas instalacji pojawia się "błąd 1606. Brak dostepu do miejsca w sieci Autodesk\AutoCAD2008\R17.1\plk\
    i instalacja jest przerwana.

Znalazłem tylko coś takiego:
    Link

Nie wiem czy to powinno rozwiązać problem, ale i mi to nie pomogło.
    wchodzę w : HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
    ale nie wiem co dalej...

Może ktoś zna rozwiązanie mojego problemu.. ??
    Z góry wielkie dzięki za pomoc

0 7
  • #2 24 Mar 2010 23:24
    blue_17
    Poziom 32  

Po pierwsze instalkę uruchomił bym w trybie XP i administratora

Możesz to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę i wybierając Właściwości.

0
  • #3 24 Mar 2010 23:40
    llkk
    Poziom 8  

Nie pomaga...

klikam na instalke prawym-właściwości-zgodność i jest do zaznaczenia okienko "uruchom ten program w trybie zgodności" . daje tak jak mówiłeś System Windows XP (z dodatkiem service pack) .. wlasnie nie ma tam nic o viscie. zaznaczam tez okienko "uruchom ten program jako administrator" ..
    Bez zmian- błąd dalej wyskakuje..

0
  • #4 24 Mar 2010 23:41
    blue_17
    Poziom 32  

A potrzebujesz koniecznie AutoCada Co będziesz robił ?

0
  • #5 25 Mar 2010 06:22
    llkk
    Poziom 8  

Tak koniecznie.. Mam grafikę inżynierską na studiach i tam robimy a AutoCadzie ;)

0
  • #7 07 Wrz 2010 13:40
    shindu
    Poziom 9  

Znalazłem takie rozwiązanie w necie dla Visty u mnie zadziałało u innych też:

Oto sposób:
    1 zainstalować Cada
    2 na skrócie na pulpicie AutoCad kliknąć prawy przycisk myszy
    3 wejść we właściwości
    4 później zgodność
    5 zaznaczyć opcje uruchom ten program w trybie zgodności z :
    ja włączyłem Windows XP z dodatkiem 5 następnie zaznaczyć uruchom ten program jako administrator!!!-to musi być zaznaczone!!
    6 zastosuj
    7 ok
    8 klikamy na skrót do Cada i wyskakuje nam okienko czy chcesz uruchomić ten program itp
    9 wciskamy zezwalaj
    10 wyskakuje nam ze nie jest zgodny z wersja coś w tym stylu
    11 na dole klikamy na Uruchom ten program

i włącza się Cad:) u mnie poszło :) zrobiłem tak dwom innym osobom i tez poszło tak uruchomiłem Cada 2005 i 2007. Wpisujcie się wtedy gdy tez wam pójdzie

Powodzenia!!! :)

0
  • #8 21 Maj 2012 20:42
    jajo28
    Poziom 11  

Odświeżam temat. Mam zainstalowanego Cada 2010 na win Xp. Odpala się, mogę rysować, ale jak kliknę na tą ikonkę "A" co tam są opcje typu zapisz, otwórz to wyskakuje błąd krytyczny i się Cad wyłącza. Próba odinstalowania, naprawy, instalacji ponownej kończy się błędem 1606. Przez jakiś czas w ogóle się nie odpalał. Nie wiem co z tym zrobić a jest mi potrzebny do współpracy z Inventorem... Klikając prawym, właściwości, zgodność tak jak pisze kolega wyżej mam tylko do wyboru win 95, 98/Me, Nt 4.0/service pack 5 i win 2000. Niby można funkcjonować bez klikania na tą ikonkę "A" ale nie zmienia to faktu, że coś jest nie tak. Cad jest w wersji darmowej studenckiej. Proszę o pomoc, bo termin oddawania projektów się zbliża :)

0