Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

berlingo 99 - kłopoty z centralnym zamkiem

Pawlo78 24 Mar 2010 23:36 2061 5
Automation24
 • #1
  Pawlo78
  Level 10  
  witam .
  Posiadam berlingo z 99 roku i mam problem z fabrycznym centralnym zamkiem. po zamknięciu z pilota wszystko niby jest ok ale po około 3 sekundach coś zaczyna terkotać w zamku po stronie kierowcy i otwierają się wszystkie zamki . rozebrałem drzwi wyjąłem mechanizm zamka no i wydaje mi się, że przy zamykaniu ryglem "na sucho" coś jakby się zacina. nawaliłem tam penetrującego i nasmarowałem jak tylko się dało ale bez efektu bo wszystko raczej nitowane, raczej hermetyczne i nierozbieralne. poskładałem wszystko ale odpiąłem kostkę i teraz drzwi kierowcy zamykam z kluczyka a pozostałe z pilota więc pytam: czy można jakoś rozłożyć ten mechanizm zamka, czy da się to w ogóle naprawić czy tylko wymiana wchodzi w grę, czy ktoś już w ogóle walczył z czymś takim?


  Pisownia p. 8.2
  manta
 • Automation24
 • #2
  Ireneo
  Level 42  
  Ten co umie to rozebrać nie zdradzi tego raczej,proponuje wizytę na szrocie.Jak będziesz miał kasetę to możesz sobie pozwolić na rozwiercanie nitów,rób fotki i wrzuć na forum o ile znajdziesz usterkę i uda się to zrobić.
 • Automation24
 • #4
  barteqqq
  Level 21  
  Jeżeli stwierdzisz że to wada mechaniczna to nawet szkoda się brać za naprawę, lepiej kupić gdzieś na szrocie używany (lub w sklepie nowy jak chcesz) i wymienić ( wystarczy wymienić ten od kierowcy czyli zepsuty)
 • #5
  witek_tm
  Level 11  
  Nie wiem dokładnie o co ci chodzi z tym zamkiem ale jeśli sterownik ma kiepską mase z krańcówki to wariuje

  A jak zachowuje się oświetlenie kabiny na drzwi kierowcy????
 • #6
  Pawlo78
  Level 10  
  Dzięki za rekcję. Być może to coś z krańcówkami bo ciekawe jest, że od momentu odłączenia zamka od zasilania przy otwieraniu jakichkolwiek drzwi na odłączonym zapłonie słychać stykanie we wszystkich zamkach. Z oświetleniem kabiny wszystko ok.

  Jeszcze jedno ktoś wiecie może jaka jest nazwa tej cześć?. Bo jak szukam w necie pod "zamkiem:"lub "mechanizmem zamka" to pokazuje mi tylko wkładki zamka a przed wizyta na szrocie chcę poznać zakres cen.