Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jakie nagłośnienie na wesela

28 Mar 2010 17:06 4393 14
  • Level 9  
    witam mam problem z kupnek właśćiwego sprzętu na chałturki tj. wesela. mam do wyboru opcje;
    1 dynacord powermate 1000-2 2x700 przy 4 ohm + kolumny yamaha s115v 2szt+yamaha sw115v 2szt. doły( razem w połączeniu w słupku 4 ohm 500 wat rms_
    2 te same kolumny tylko zamiast powermate końcówka yamaha p 5000s 2x700w+ mikser allen heath wizard 12:2
    3 powermate2 + kolumny ev tx 1152
    co wybrać pomocy|?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Serię S Yamachy słyszałem. dla mnie porażka. EV TX 1152 nie słyszałem, ale chciał bym mieć takie paczki. Powermate, to klasa sama w sobie, ale wybrał bym końcówkę + mikser. Łatwiej taką konfigurację rozbudować.

Pozdrawiam.
  • Level 13  
    Witam! Słyszałem zestaw Powermate 1000 w połączeniu z EV i gra to świetnie. Jakość dźwięku rewelacyjna, zestaw na pewno godny polecenia, no i na pewno taki zestaw jest bardziej mobilny niż cały set yamahy. Jak wspomniał DjMapet zestaw końcówka + mikser łatwiej rozbudować, ale jeśli nie będziesz grać plenerów to na wesela spokojnie wystarczy taki zestaw. Kiedyś miałem okazje posłuchać zestawu EV TX 1152 + EV TX 1181 podłączonego pod tego Dynacorda (wiadomo, zestaw ten nie dostawał tyle mocy ile powinien) ale myślę że gdybyś chciał rozbudować ten zestaw o basy to na wesela wystarcza, gdyż na tego typu imprezach nie gra się tak głośno jak na koncertach, czy dyskotekach. Pozdrawiam
  • Level 9  
    dzięki za rade. aczkolwiek nie rozwiązuje to do końca mojego problemu. słyszałem tą yamahe s 115 v(15 cali + driver 2 cale moc 250 wat rms ) połączone to było z dołami sw 115v (na 15 cali 250 wat rms) w słupku chodziło w 4 omah i miało 500 wat napędzane było powermatem 2 ( 2 x 700) i zdaje mi się że chodziło to rewelacyjnie( są tam głośniki eminence USA) czyli nie jakaś china. tylko żecz w tym że nie słyszałem tych ev tx 1152. ponoś są w nich jakieś czeskie głośniki i nie jest już to to samo co eliminator dlatego prosze o rade. druga ważna rzecz ze względów finansowych ev moge kupić same górki to czy w takim razie nie lepiej już yamahy z dołami nie będzie selektywniej czy starczy mi basu na sali z tych ev

Dodano po 1 [minuty]:

ps a może polecicie jakieś inne fajne paczki nie upieram się przy yamahah czy ev.
  • Level 13  
    Raczej wątpie żeby ta yamaha miała 2" driver. W EV są montowane głośniki EV i na prawdę bardzo przyjemnie to gra. Z innych kolumn mógłbym Ci polecić włoskie kolumny firmy FBT model Verve 15 (koszt ok 2500zł/szt). Najlepiej gdybyś podjechał do jakiegoś sklepu gdzie są takie kolumny i posłuchał jak grają. Gdybym miał wybierać to nastawiłbym się na EV.
  • Level 9  
    ok.dzięki może i racja jednak ev to firma. ale nurtuje mnie dalej pytanie czy będą miały wystarczający bas te tx 1152 bo jak juz mówiłem na doły na razie mnie nie stać czy nie lepiej gorsza yamaha ale z dołami ps a driver jest 2 cale sprawdzałem parametry na stronie producenta. jutro się wybieram do sklepu na porównanie napisze o efektach z tego co pamietam to te fbt tez tamieli na sklepie
  • Level 34  
    Pierwsza konfiguracja, tzn. Dynacord+Yamaha to jakieś 16-17tyś. Za tą cenę zdecydowanie bardziej wolałbym config Jbl Srx 725 +T.Amp Ta2400 + Mixer taki jak potrzebujesz. Znajomi grają wesela na parze Srx'ów i są bardzo zadowoleni więc myślę że też będziesz.
  • Level 9  
    no nie aż tak drogo powermate 8 tys kolumny zestaw ok 7 tys z dużym rabatem mogą mi w sklepie zaoferować za 14 tyś (wkońcu kupiłem już u nich klawisz ,
    gitare mikrofony itp.) a zestaw ev tx 1152 +dynacord za 13,5tys. a co do jbl to dzięki miałem już co prawda jrx 125 i był to dla mnie szok jak na czymś takim w ogóle może pisać jbl totalna porazka chodziły gożej niż moje wcześniejsze ldm sprzedałem po pół roku z(z dużą stratą) ale się ciesze że się tego pozbyłem słyszałem też serie mrx także nic ciekawego srx co prawda nie słyszałem ale zero jbl-a

Dodano po 14 [minuty]:

raczej jestem już w 80% zdecydowany na te yamahy
    plusy: głośniki eminence made in usa- zestaw 2 górki +2 doły 500 wat na strone
    jeżeli mniejsza hałturka biore same górki a tak to myśle że jednak doły robią swoje i mimo że może ev tx lepszy ale n a samych górkach nie osiągne takiej selektywności, dobrego basu jak na zestawie 2 +2.
    No chyba że jutro w sklepie ev powali mnie na kolana to wtedy sorki.
    cały czas zastanawiam się jeszcze czy brać tego dynusia czy lepiej końcówka + mikser. czytałem że ta końcówka yamaha p 5000 s ( 2x700) choć made in china to bardzo dobrze pracuje z tymi paczkami jest z nimi zestrojona a moc ma ta co dynacord do tego dobry mikser jakis alen heath mix wizard, tyle że jak pomyśle o tych łączeniach rozkładaniu to mi sie odechciewa a znowu case za duzy do transportu czyli chyba powermixer wygodniejszy pod kazdym wzgledem
  • Level 34  
    Jak chcesz ale mrx i jrx ma się nijak do srx :)

Rozważ może jeszcze ofertę polaudio, mają naprawdę ciekawe paczki po przystępnych cenach.
  • Level 9  
    patrzyłem w necie te paczki co mówiłeś srx 725 to cena 8 tyś za sztukę zabójstwo tyle to ja mam zamiar wydać na cały zestaw paczek nie stać mnie na to coś bardziej realnego stary
    ps co to za firma te polaudio jak ona stoi mniej więcej w szeregu (tak jak ldm wherdale itp czy wyżej jak ev czy fbt)???????????
  • Level 13  
    Co do JBL JRX to masz rację, porażka. MRX nie słyszałem, ale SRX robią już kawał dobrej roboty. Nie miałem okazji spotkać się z tym mikserem A&H Wizard i nie wiem jak to pracuje, więc na jego temat nie będe się wypowiadał. Gdybym miał wybierać (do celów chałturniczych) między końówką + mikserem, a powermixerem, to jednak powermixer. Powermate to już wysoka półka, na takie imprezy więcej nie potrzeba.
  • Level 35  
    Ja bym zaczął tak - paczki dobrej klasy, ale bez subbasu, końcówka powiedzmy ADS PLX 3200 albo t.amp, ew. cyfrowy Synq i mikse Allen Heath (Mix Wizard albo Zed). Kiedyś dokupisz sobie basy i drugi wzmacniacz i procesor do tego. Na wesela spokojnie poradzisz sobie bez subów.

Co mogę polecić - paczki EV QRx, Turbosound TXD-121, TXD-151 (w Stagefieldzie), Polaudio, basy Polaudio, basy na zamówienie - nie muszą być markowe, ważna jest solidna obudowa i markowy głośnik (18 Sound, RCF, B&C, Precision Devices).

Kolumny aktywne - posłuchaj QSC. A jeżeli chciałbyś "plastiki", to tylko EV albo Dynacord (w ogóle Dynacord, to trochę taki EV w wersji LUX ;) )

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Level 9  
    dzięki za porady. Byłem dzisiaj e sklepie muz. i jednak zdecydowałem. zestaw yamaha s 115v góry+ doły i powermate2. bardzo ładnie chodzi czyściutko jak na yamahe powiedziałbym nawet że bardzo czysto. w sobote jade kupić wyjdzie mi wszystko 14 tyś(chyba dobra cena utargowałem1400 zł) co do ev tx bardzo fajnie chodzą może nawet lepiej jak yamaha ale jednak bez dołów giną yamaha selektywniejsza słuchałem fbt verve ale za matowo( ale każdy ma swoje ucho).
    jeszcze raz dzięki za wszystkie rady napisze po hałturce(po świętach) jak wrażenia na sali z tych yamah
    ps. jbl srx 725 napewno klasa ale 8000 za jedną kolumne to już przegięcie
    pozdrawiam
  • Level 35  
    Co do SRX - polecam SRX 712M. Mały diabeł, do tego znika "z kadru" bo ma niski profil. Znajomy podłącza do wzmacniaczy 1200W :)

--
    pozdrawiam
    Hefi