Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grzanie ciepłej wody od pieca kaflowego

cinek_14 04 Apr 2010 11:49 8868 8
    cinek_14
    Level 12  
    Witam mam taki problem. Chodzi o to, że mam stary piec i zainstalowana jest tam podkowa i woda grzeje się z pieca kaflowego (poniżej schemat jak mam teraz zrobione). Problem jest taki że jak pale w piecu to woda nie może się zagrzać bo Ciągle miesza się z zimną wodą. Jak zakręcę zawór na dojściu zimnej wody i będę palił to chwila i woda się zagrzeje. I właśnie tak pomyślałem że jak by dał zawór bezpieczeństwa przed bojlerem i zawór zwrotny żeby woda się nie cofała i żeby się nie mieszała to problem to rozwiąże. I czy można tak zrobić jak jest na schemacie?
    Grzanie ciepłej wody od pieca kaflowego Grzanie ciepłej wody od pieca kaflowego
    User removed account
    Level 1  
    cinek_14
    Level 12  
    To jest tak jak narysowane czyli bez naczynia i właśnie jest to tak zrobione że jak zakręcę zawór na dojściu zimnej wody z wodociągu to rura ta od podkowy co idą do zbiornika to robią się ciepłe i woda w bolerze robi się ciepła. A jak woda z wodociągu jest odkręcona cały czas to woda się nie grzeje jest taka letnia. I dlatego postanowiłem zrobić tak jak na schemacie. Ale chciałem najpierw upewnić się czy tak można
    kortyleski
    Level 42  
    W żaden sposób nie można użytkować takiego układu. Solidne napalenie w piecu może spowodować wybuch instalacji pomiędzy podkową i boilerem.
    Należy dołożyć naczynko wzbiorcze i przerobić układ na otwarty. Przed boilerem oczywiście zawór zwrotny, zawór bezpieczeństwa również.
    cinek_14
    Level 12  
    Przepraszam ale jest mały błąd źle narysowałem schemat. Zrobione jest tak jak poniżej w miniaturce. Czyli zrobię tak jak wcześniej napisałem zawór zwrotny i zawór bezpieczeństwa czyli wszystko jest teraz jasne. Jeszcze raz przepraszam za błąd
    Grzanie ciepłej wody od pieca kaflowego
    User removed account
    Level 1  
    rafik@
    Level 14  
    Sprawdź szczelność wężownicy bo to tak wygląda jak pisałeś ze przy zamkniętym zaworze grzeje a przy otwartym nie więc prawdo podobnie jest dziurawa wężownica i jak jest otwarty zawór z sieci wodociągowej to w bojlerze jest większe ciśnienie a z rysunku masz w system grawitacji i przy tym ciśnieniu grawitacja nie da rady więc w skrócie sprawdź szczelność wężownicy i najważniejsze załóż zbiornik wyrównawczy
    gry345kmb
    Level 10  
    witam
    intresuje mnie takai nstalacja z tym ze za zbiornik na wode służyłbym zwykły bojler elektryczny bez wężownicy
    jest taka mozliwsc
    czy schematy powyzej sa prawidłowe
    jelsi nie to co nalezy dodac
    rafik@
    Level 14  
    gry345kmb wrote:
    witam
    intresuje mnie takai nstalacja z tym ze za zbiornik na wode służyłbym zwykły bojler elektryczny bez wężownicy
    jest taka mozliwsc
    czy schematy powyzej sa prawidłowe
    jelsi nie to co nalezy dodac

Witam nie da rady takiego bojlera podłączyć bo niema wężownicy i co ci ma podgrzewać wodę