Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nietypowa siec zdalna prosze o pomoc!!!

ramzes315 05 Apr 2010 19:06 1616 7
    ramzes315
    Level 11  
    Witam!

I Zdalna siec:

Na początek co posiadam:
    -Komputer w domu zwykly PC z zainstalowanym systemem XP
    -Laptop/NetBook
    -lacze internetowe neostrada tp 1Mbps

obydwa komputery łączą sie z internetem za pomocą modemu livebox przez WiFi

Chcialbym utworzyc nastepujaca siec:

1. SERWER: serwerem jest moj komputer PC w domu pracuje 24/7 zalezy mi na tym by pozostal na nim aktualny system i by nie byl zbytnio obciazony a wszytkie uslugi

2. Chcialbym z dowolnego komputera poza domem z dostepem do internetu miec dostep do plikow na swoim dysku. DOstep chroniony haslem

II

SPrawa wyglada tak, mam u siebie w domu na PC postawiony serwer WAMP, chodzi mi o to by z wykorzystaniem owej wyzej przedstawionej sieci mogł zrobic np na Laptopie plik php, wrzucic go na serwer w domu i prrzegladac go na tym laptopie (lub innym komputerze w sieci zdalnej np poza domem) bez instalowania serwera WAMP na maszynie na ktorej pracuje. Czy mozna to zrobic z uzyciem WAMP'a czy innego programu?

Chodzi przedewszytkim o to by instalowac na maszynie poza domem jak najmniej klijentow, i programow (lub jesli to mozliwe wcale, by laczylo sie za pomoca podstawowych narzedzi Windows, MacOS -przegladarka itp)

Jakich programow musze uzyc by zrobic projekt sieci? zalezy mi na bezpieczenstwie i wydajnosci, oczywiscie najlepiej darmowe oprogramowanie.

Z gory dziekuje i pozdrawiam Ramzess315

Popraw temat. Regulamin pkt. 11, 11.1, 11.2
    witux
    anonim3339
    Level 18  
    A co to ma do ''zdalnej sieci'' i co w niej tak nietypowego?

Twój post jest strasznie chaotyczny... Pisz po "polskiemu" nie po pół polsku, pół angielsku.

Na twoim "serverze" musisz postawić jakikolwiek serwer FTP. Wybór zależy od Ciebie. (bynajmniej tak będzie najłatwiej).

Serwer FTP rozwiąże wszystkie twoje problemy. Rozumiem że "plik php" ma być dostępny poprzez apacha?

Do tego musisz przekierować porty na routerze - domyślnie 21 na FTP, i 80 na HTTP. Jeżeli zależy Ci na "jeszcze większym "bezpieczenstwie"" możesz użyć protokołu HTTPS dla WWW, i przekierować port 443.

Aby połączyć się z twoim serwerem będziesz potrzebował tylko klienta FTP. (Np. Total Commander)
    ramzes315
    Level 11  
    Ok odpowiedziales mi czesciowo, jednak hmmm.... chodzi mi o cos takiego by utworzyc siec a'la lan tylko przez internet, zeby moje kompy zawsze sie widzialy w sieci np w gierce jakby byly polaczone lan'em jak np za pomoca himachi, tylko zeby jeszcze dodatkowo dalo sie otwierac strony w php w tej sieci beez koniecznosci instalacji serwera takiego jak WAMP na kazdej jednostce w sieci tylko zeby ten serwer byl zainstalowany na jednym komputerze na tym PC. I czy wogole jest to mozliwe i czy sa takie programy jak nie wiem polaczenie vpn (jak himachi) z serwerem takim jak WAMP. Ja sie na tym nie znam, wiec nie za bardzo wiem jak okreslic problem, okreslilem go swoimi slowami, prosze o zrozumienie.
    anonim3339
    Level 18  
    Nie rozumiem - chcesz żeby był dostęp do tego pliku. Wrzucasz plik przez FTP na serwer i wchodzisz normalnie przez przeglądarkę.

Co do dostępu podczas gier - himachi Ci nie wystarcza? Są również usługi typu zdalny pulpit. A co do VPN - google nie gryzie.
    piterus99
    Level 43  
    I do wampa przez Hamachi też sięgniesz przecież.. Udostępnij sobie na otoczeniu sieciowym folder z plikami strony internetowej z prawami do zapisu/odczytu i tyle..
    shellmaster555
    Level 10  
    WAMP, to serwer stron WWW (Apache), serwer baz danych MySQL oraz parser PHP. Czyli kompletny serwer WWW w jednym programie. Ze swoim serwerem z internetu możesz połączyć się podając swój adres IP (zewnętrzny) zamiast localhost w przeglądarce. Jeśli chcesz wgrywać pliki z innego komputera na swój serwer przez neta, to potrzebujesz zainstalować jeszcze na swoim kompie (tym serwerze) serwer FTP. Do wgrywania plików przez FTP musisz użyć jakiegoś klienta FTP. Polecam Total Commandera. Jeśli nie chcesz instalować u kogoś na kompie tego klienta, zawsze możesz użyć klienta webowego, takiego phpMyAdmin'a do zarządzania plikami. Osobiście polecam ci net2ftp. Możesz go zainstalować na serwerze albo korzystać ze stronki http://net2ftp.com, podając tam dane swojego serwera żeby uzyskać dostęp do plików.

Możesz mieć problem z publicznym IP, rozwiązaniem będzie przekierowanie portów (20, 21 oraz 80) z publicznego IP które ma Livebox na twój komputer. Poszukaj na necie jak to się robi, jest dużo instrukcji.
    piterus99
    Level 43  
    Jeszcze mu trzeba dyndns, bo IP w neo zmiennym jest.
    ramzes315
    Level 11  
    VPN i urządzenia wspierające technologię. działa do dzisiaj :)