Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór sprzętu CA do VW golf II

bobik768 06 Kwi 2010 11:08 2292 14
  • #1 06 Kwi 2010 11:08
    bobik768
    Poziom 8  

Siemka w temacie już się trochę orientuje czytając większość tematów, lecz postanowiłem zasięgnąć jeszcze trochę wiedzy u was. W tym roku chciał bym zabudować mojego golfa II lecz chce zrobić to etapami i mam nadzieje że mi pomożecie w grę wchodzą nowe klocki.
    Radio czytałem dużo dobrego o ALPINE i chciał bym z tej firmy dobre radio koniecznie z USB do 1000zł co polecacie?
    przód na początek raczej coś ze środkowej półki w cenie do 500zł
    subwoofer też do 500 zł
    i jakiś dobry wzmacniacz 4-kanałowy tak żeby posłużył mi na przyszłośc wazie wymiany przodu i subwoofera na coś z wyższej półki cena do 1400zł

• #2 06 Kwi 2010 11:44
    kamil907
    Poziom 28  

Jeśli chodzi o radyjko to szukaj czegoś z serii CDA, powinieneś znaleźć sporo taniej niż za 1000 więc zostało by więcej na głośniki. Na przód polecał bym zestaw Rainbow SAX 265.20, kosztuje 599zł ale myślę że warto dołożyć. Wzmacniacze chyba lepiej kupić dwa osobne, jakiegoś mocniejszego monoblocka do suba i bardziej jakościową 2-kanałówkę na przód. Zastanowił bym się na twoim miejscu nad używkami bo w przypadku wzmacniaczy nie ma sensu przepłacać tylko po to żeby mieć nowe. Nie wiem czego słuchasz ale ja na syba wybrał bym 2 x rockford fosgate R1 i włożył je w skrzynię zamkniętą. Wtedy będziesz miał zarówno moc jak i jakość. Oczywiście w tym przypadku sub wyjdzie drożej ale jak pisałem wcześniej możesz sporo zaoszczędzić na radiu i wzmacniaczach.

• #3 06 Kwi 2010 12:53
    bobik768
    Poziom 8  

Muza jakiej słucham to techno disco i czasem to co leci w radiu
    Jeśli chodzi o radio dużo czytałem ze jeśli ALPINE to tylko CDA szperając po necie znalazłem ALPINE CDA-105Ri lecz na forum nie ma o nim za wiele napisane
    na przód trochę więcej niż chciałem na to przeznaczyć ale za niecałe 600zł można już wyrwać DLS R6A
    subwoofer przeglądając oferty wpadł mi w oko PowerBass wiec zasięgnąłem wiedzy na jego temat i wyczytałem ze ma dobre kopniecie i tu moje pytanie cena jest prawie ta sama lepiej s-10 czy s-12?
    wzmacniacz tu też poszperałem po necie i opiniach na ten temat i są zdania podzielone lecz mi bardziej odpowiada 4 kanałowy bo zaoszczędzam miejsce w bagażniku przeglądając oferty i dane wywnioskowałem ze Hifonics ma największa moc w przedziale 1000-1400

lecz to są tylko moje zestawienie z tego co wyczytałem a mnie interesują opinie tych co mieli okazje to usłyszeć

• #4 06 Kwi 2010 13:00
    matiaudio
    Poziom 36  

O ALPINE CDA-105Ri nie ma wiele na forum bo to dość nowe radio i mało kto miał z nim doczynienia. Ja go słuchałem ale tylko w sklepie, i szczerze? Za takie pieniądze można by poszukać trochę lepszą używkę (bo z tego co mi wiadomo ono kosztuje koło 1kzł).

Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie masz na sprzęt koło 3500zł a szukasz powerbassa s10 / s12?

Kupujesz dwa dobre używane dwukanałowe wzmacniacze w tej cenie, jeden do suba drugi na przód.

Suba to ja bym Ci polecił RF serię P lub coś ze stajni RE albo JL, mowa o używanych głośnikach w przedziale 500-600zł.

4kanałowy hifonics do suba i do napędzenia przodu to nie najlepszy wybór.

• #5 06 Kwi 2010 13:08
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Polecam Alpine CDA 9886R - rewelacyjnie grające radio, z wieloma przydatnnymi funkcjami, 3 parami rca, intuicyjnym menu i ładnym designem.
    Oczywiście ma USB i pilota :)

• #6 06 Kwi 2010 13:27
    bobik768
    Poziom 8  

A więc co polecacie Alpine CDA 9886R to już mi wzrastają koszty te radio stoi po 1500zł to cała moja wypłata tak więc radio to max 1000zł no i koniecznie ALPINE z USB co do przodu suba i wzmaka to wolał bym dobrą 4kanałówkę ponieważ zaoszczędzam miejsca

• #7 06 Kwi 2010 13:38
    vwkam
    Poziom 9  

Polecam nowe 9812rb , można dostać za 900zł w znanym serwisie:)

• #9 06 Kwi 2010 14:27
    bobik768
    Poziom 8  

all4you_9 napisał:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1426366
    Też o subwooferze jest.
    Na końcu fotostory z "happy end-em"

Czytałem i powiem tak ładne zabawki lecz w tym przypadku autor porwał się na drogie klocki i 2 wzmacniacze czego wolał bym uniknąć

kompletując
    Radio ALPINE CDA-105Ri 1000zł
    przód DLS R6A 600zł
    subwoofer PowerBass s-10 450zł
    wzmaciacz i tu niewiem co by ogarneło te zabawki dobrze jak bym się wyrobił granicach 1000zł maksymalnie 1500zł ani grosza więcej
    wygłuszenie kable liczę na 500zł
    razem wyszło by mnie w granicach 4000zł
    jak dla mnie to jest suma na którą muszę robić 3 miechy i nie chciał bym kupić czegoś co może nie zagrać porządnie dlatego proszę o opinie tych co mieli okazje się tym bawić a nie tych co wyczytali to gdzieś bo to wiedzę też posiadam i na jej podstawie próbuje coś skleić ze sobą

• #10 06 Kwi 2010 17:58
    kamil907
    Poziom 28  

Jak na moje oko to za te pieniądze trochę średni ten zestaw wyszedł. Ten sub PB najbardziej tu nie pasuje...

• #11 06 Kwi 2010 18:01
    matiaudio
    Poziom 36  

Jest w dziale giełda sub rockford w dobrej kasie, o wiele wiele lepszy od s10 i s12.

• #12 07 Kwi 2010 16:02
    bobik768
    Poziom 8  

matiaudio napisał:
    O ALPINE CDA-105Ri nie ma wiele na forum bo to dość nowe radio i mało kto miał z nim doczynienia. Ja go słuchałem ale tylko w sklepie, i szczerze? Za takie pieniądze można by poszukać trochę lepszą używkę (bo z tego co mi wiadomo ono kosztuje koło 1kzł).

Mam już kasę na radio i zanim zdecyduje się chciał bym jeszcze się dowiedzieć pewniej rzeczy skoro słuchałeś jak jest z dźwiękiem czy jest to naturalny dźwięk tak jak w starszych modelach CDA czy może jest jakaś różnica biorąc pod uwagę słuchanie z płyty w formacie AUDIO

• #13 07 Kwi 2010 16:13
    matiaudio
    Poziom 36  

Słuchałem tylko radia pod głośnikami helixa DB i alpine odseparowane.
    Dźwięk czysty, radio fajnie odbiera fale i ma dźwięk naturalny, wysokie wyraźne, tak porównywalnie grało to z kenwood seria 7... może nawet lepiej. Napewno inaczej sie zachowa pod wzmacniaczem i lepszymy głośnikami.

Ustawieniami się za wiele nie bawiłem, więc nie ma co porównywać do innyc również dobrych radyjek.

Ale napewno to radio przypadnie Ci do gustu, jedyną wadą to chyba ta cena.

• #14 07 Kwi 2010 16:28
    bobik768
    Poziom 8  

dzięki za szybka opinie właśnie cena jest kosmiczna ale chce radio na kilka latek co najmniej na 5 więc uważam ze warto dać te 1000 zł

• #15 07 Kwi 2010 17:11
    stanec
    Poziom 14  

Witam

Jako, że podano linka do mojej przygody z car audio to też się wypowiem jako użytkownik Golfa 2. To co Ci mogę powiedzieć od siebie to to, że woofery z zestawu przedniego raczej w tym samochodzie dobrze nie zagrają (i jestem zdania, że chyba każde, bo testowałem i R6a i Morele Dotechy i teraz UP6 i zawsze grały one słabo).

Co do radia Alpine to nie wiem czemu akurat na nie się uparłeś i czemu koniecznie na USB :-), też chciałem mieć radio z USB (i mam) ale po kilku miesiącach użytkowania stwierdziłem, że lepszy dźwięk jest jednak z płyty CD. Co do wzmacniaczy to można jak najbardziej dać 1 czterokanałówkę i pędzić z niej i przód i suba.

Co do suba to do Golfa wystarczy subik myślę, że o mocy 400 watt RMS, zależy oczywiście kto jak lubi słuchać i czy z dominacją właśnie basu. Generalnie zmieniam auto na Golfa 3 bo w tym aucie to mi już nerwy puszczają, żeby dojść do ładu z przodem :-) ale życzę powodzenia.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME