Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamiennik termostatu ATEA A13 0397

16 Sie 2004 15:22 15140 27
  • Poziom 11  
    Pozdrawiam
    Proszę kolegów o pomoc i podanie parametrów dla termostatu ATEA A13 0397, długość kapilary ok. 1300 -1400mm. Mam problemy z kupnem tego modelu, a nie mogę nigdzie znaleźć jego parametrów.
    Gdzieś podano mi odpowiednik f-my RANCO - K59 P1761, ale nie chcę kupować w ciemno. Może ktoś ma możliwość podania zamienników.
    A tak przy okazji to termostat z lodówki AMICA AK310.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 11  
    Dzięki, sprawdziłem ten adres (powinno być www.czesciagd.pl ), ale tam podają tylko jeden typ RANCO K59 UNIWERSALNY, a ja chciałbym być pewny co do poprawnego typu. Poza tym nie lubię określenia "uniwersalny". (Stare dobre powiedzenie : "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego").
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Witam Wszystkich.W Amice typu-AK-występują termostaty:A13 0397 i k59 P1761,który jest odpowiednikiem.Nie kombinuj z innymi termostatami bo efekt będzie mierny.Pozdrawiam :)
  • Poziom 11  
    luna napisał:
    Witam Wszystkich.W Amice typu-AK-występują termostaty:A13 0397 i k59 P1761,który jest odpowiednikiem.Nie kombinuj z innymi termostatami bo efekt będzie mierny.Pozdrawiam :)

Wielkie dzięki, o takie potwierdzenie mi chodziło.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    a może mi ktoś podpowiedzieć jaki termostat kupić bo moja lodówka cały czas mrozi Amica AK-130, zaczęło się to od momentu kiedy załączem kręcić i ustawiać temerature, podejrzewam, że to on się uszkodził, a nie moge go nigdzie znaleźć. Symbol jego to K59 P1763.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    To moze nie byc wina termostatu tylko ukladu chlodniczego. Co do samego termostatu najpopularniejszym z "płaczków" jest uniwersalny "W4" ATEA A13 1000. Do zakupienia wszędzie.
    Pozdrawiam

PS
    Uzyj takiego magicznego przycisku, a znajdziesz baaardzo duzo na temat nie wylaczania sie chlodziarko-zamrazarek i przyczyn tego stanu rzeczy. Nie ma sensu powielanie tego po raz kolejny...
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    jutro podejrzewam będzie już naprawiona.... po wizycie osobitej u mnie Pana skryna.
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    Witam.Ten termostat ma następujące parametry:
    wyłączanie min:-18±2°C
    max:33,5±1,5°C
    Odszranianie:+4±1°C
    Długość czujki 1300mm.
    Złącza 6-3-4
    Zastąpić możesz.A13-0073 (kod zamawiania 481927128645)ma mniejsze parametry wtedy większa nastawa.Parametry:
    wyłączanie min:-11°C
    max.-24°C
    Odszranianie+4,5°C
    Czujka 1300mm
    Złącza 6-3-4
    Idealnym co do wartości parametrówA13-0397 jest termostat A13-0575 ma tylko czujkę o długości 1600mm.Coś mi jednak mówi że termostat miałeś sprawny,trzeba uzupełnić czynnik chłodniczyR-134a.Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    nio już działa piknie zrobiona przez fachowca skryna:)
    mashgsm napisał:
    nio już działa piknie zrobiona przez fachowca skryna:)

No ze piknie bedzie zrobione to nie watpilem, tego nie musiales pisac ;) :D
    Rozumiem ze byl uszk. termostat, bo nieszczelnosci tak szybko by nie zalatwil, chyba ze mial u Ciebie cala dniowke ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Aaaa, to chyba najfajniejsza "usterka" ;)
  • Poziom 15  
    był u mnie raptem 1 godzine:) pełna fachowość byłem pod wrażeniem sprzętu i diagnozy usterki, na pewno w programie "USTERKA" nie dałby się wrobić w konia.. i nie odwaliłby fuszerki hehe
  • Poziom 15  
    jednak nadal działa cały czas działa i nie wyłącza się....;(
  • Specjalista AGD
    Jeżeli nie jestem pewien czy brak gazu czy temostat to sprawdzam termostat
    zmrażaczem w sprayu. Bardzo mało prawdopodobne żeby się rozregulował i rozłączał na niższe temperatury. Jeżeli wyłącza po zamrożeniu kapilary tzn że nie idzie cały parownik.

Dodano po 1 [minuty]:

skryn napisał:
    Lodówka była zablokowana...

???
    Chodzi o termostat??
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    dokładnie mój błąd ale teraz mam na przyszłość nauczkę i już jestem o to doświadczenie mądrzejszy:)
    mashgsm napisał:
    dokładnie mój błąd ale teraz mam na przyszłość nauczkę i już jestem o to doświadczenie mądrzejszy:)

Tak, i o koszt termostatu chudszy :D ;)
    Nie mowiac o straconym czasie Kolegi Skryna ;)
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    No, to jakoś długo szła
  • Poziom 1