Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zamiennik dla termostatu ATEA A13 0447R A031

_sid0_ 30 Gru 2011 20:50 3969 3
  • #1 30 Gru 2011 20:50
    _sid0_
    Poziom 2  

Mam pooblem z lodówką Whirlpool ART 352/G/R (8564 352 10010 11 0112 005417). Lodówka bardzo słabo mrozi- w chłodziarce jest ledwie chłodno, w zamrażarce jest trochę lodu ale szału nie ma. Agregat normalnie się załącza i wyłącza ale na bardzo krótko (włączy się na 2-3 min a potem przerwa z 30 min).
    Wezwałem nawet kiedyś fachowca do niej ale chyba nie był to dobry specjalista. Z tego co pamiętam to stwierdził, że trzeba dopuścić środka chłodniczego. Tak też zrobił ale to wogóle nie zmieniło sytuacji (termostatu nie sprawdził wcale).
    Teraz się juz zdenerwowałem bo jedzenie szybko się psuje :cry: . Poczytałem trochę i myśle, że termostat może być uszkodzony (jeżeli się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu). Wymontowałem termostat- jest to ATEA A13 0447R A031.
    Chciałbym znaleźć zamiennik (taki sam jak oryginalny kosztuje 200zł). Problem w tym, że mój termostat ma kapilarę 70 cm a większosć zamienników znalazłem z kapilarą 120cm. Proszę o pomoc.

0 3
  • #2 30 Gru 2011 22:33
    mj_sup
    Poziom 16  

witam
    najpierw sprawdź co wyłącza lodówkę czy to termostat czy zabezpieczenie termiczne agregatu
    termostat wyłącza się po osiągnięciu na tylniej ścianie chłodziarki na min -13C a załącza się przy +4,5C a wiedz z tego co piszesz to raczej nie za bardzo bym obstawiał termostat
    zasada działania lodówko zamrażarki jedno agregatowej jest taka ze najpierw mrozi zamrażarka a po wy mrożeniu jej zaczyna chłodzić chłodziarka i po osiągnięciu temperatury na tylnej ścianie -13C wyłącza sie a wiedz termostat nie steruje zamrażarka tylko chłodziarką

0
  • Pomocny post
    #3 31 Gru 2011 01:04
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

_sid0_ napisał:
    Problem w tym, że mój termostat ma kapilarę 70 cm a większosć zamienników znalazłem z kapilarą 120cm. Proszę o pomoc.

I co to za problem ? Jest tam tak dużo miejsca że zbyt długą rurkę można zwinąć i wyprowadzić tylko taką długość jak potrzeba.

0
  • #4 31 Gru 2011 12:48
    _sid0_
    Poziom 2  

Cytat:
    witam
    najpierw sprawdź co wyłącza lodówkę czy to termostat czy zabezpieczenie termiczne agregatu
    termostat wyłącza się po osiągnięciu na tylniej ścianie chłodziarki na min -13C a załącza się przy +4,5C a wiedz z tego co piszesz to raczej nie za bardzo bym obstawiał termostat

Generalnie problem jest z chłodziarką właśnie. Zwarłem styki z gnieździe termostatu- agregat chodzi cały czas sam się nie wyłącza. O osiągnięciu -13C na ścianie chłodziarki nie ma co marzyć (jeżeli chodzi na termostacie, bez termostatu na ściance pojawia się lód czyli temperatura spada).
    Cytat:
    I co to za problem ? Jest tam tak dużo miejsca że zbyt długą rurkę można zwinąć i wyprowadzić tylko taką długość jak potrzeba.

No właśnie u mnie pod obudową termostatu nie ma prawie wcale miejsca, a już na pewno nie na 50 cm. kapilary.

Znalazłem coś takiego, droższy niż W4 ale kapilara 100cm. Tylko czy będzie się nadawał i czy to się opłaca (ta lodówka jest w zabudowie w mieszkaniu które wynajmóję więc nie jest moja)?
    http://north.pl/karta/a130057-termostat-a130057---a131000-atea-kapilara,307947.html

0