logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zdjąć blokadę w TV Telestar Profilo 6055T z procesorem ST63T85B1/UP?

deni 19 Kwi 2010 11:58 2906 20
REKLAMA
  • #1 7978671
    deni
    Poziom 17  
    Posty: 331
    Pomógł: 13
    Ocena: 8
    TV jak w temacie procesor ST63T85B1/UP, po włączeniu na ekranie PASS***
    pilot NS81 w środku scalak PIC16C54A.
    Wyczytałem na Elektrodzie blokadę zdejmuje się 4 x zewrzeć pin 4 i 17 scalaka w pilocie ale to nie skutkuje.
    Klient nie wie czy to oryginalny pilot.

    Moje pytanie jakim pilotem zdejmuje się blokadę w tym tv lub jakiś inny sposób.
  • REKLAMA
  • #3 7979003
    deni
    Poziom 17  
    Posty: 331
    Pomógł: 13
    Ocena: 8
    Witam kol. LeDy ale tam są Telestary z innymi prockami i nie pasują
  • #4 7979041
    kazikszach
    Poziom 39  
    Posty: 4010
    Pomógł: 513
    Ocena: 1100
    Pilot to zamiennik, inny scalak. Czy próbowałeś nacisnąć jednocześnie P + i P - na klawiaturze telewizora?
  • #5 7979169
    deni
    Poziom 17  
    Posty: 331
    Pomógł: 13
    Ocena: 8
    Tak naciskałem P+ i P- nie pomaga.
  • #6 7979579
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19062
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    PROC.ST6377BB1/BJK =IR536 = NS81
    Tu ; PILOT DO TV TELESTAR PROFILO IR236
  • #7 7979808
    deni
    Poziom 17  
    Posty: 331
    Pomógł: 13
    Ocena: 8
    Sprawdzałem IR236 pracuje z prockiem PCA, czy się mylę ?
  • REKLAMA
  • #8 7979950
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19062
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    deni napisał:
    Sprawdzałem IR236 pracuje z prockiem PCA, czy się mylę ?

    Teraz spr. - PCA.
  • #9 7980205
    kazikszach
    Poziom 39  
    Posty: 4010
    Pomógł: 513
    Ocena: 1100
    Sprawdź, czy łączą ci klawisze lokalne, te P+ i P-.
  • #10 7980240
    deni
    Poziom 17  
    Posty: 331
    Pomógł: 13
    Ocena: 8
    Tak łączą.
  • #13 7981778
    deni
    Poziom 17  
    Posty: 331
    Pomógł: 13
    Ocena: 8
    Witam Kol. mirex ! ale ja nie wiem jak się w tym tv wchodzi w tryb.
  • REKLAMA
  • #16 7982156
    kazikszach
    Poziom 39  
    Posty: 4010
    Pomógł: 513
    Ocena: 1100
    Wstaw czystą pamięć, jeśli jest bez trybu serwisowego to może ruszy.
    W kilku przypadkach zdało to egzamin.
  • #17 7982199
    deni
    Poziom 17  
    Posty: 331
    Pomógł: 13
    Ocena: 8
    :arrow: Kol. kazikszach ten TV nie ma pamięci.
  • #18 7983498
    mirex
    Poziom 43  
    Posty: 21794
    Pomógł: 1950
    Ocena: 1987
    deni napisał:
    Witam Kol. mirex ! ale ja nie wiem jak się w tym tv wchodzi w tryb.


    Przecież podałem ci link do opisu trybu!

    Dodano po 12 [minuty]:

    deni napisał:
    Witam Kol. mirex ! ale ja nie wiem jak się w tym tv wchodzi w tryb.


    Przecież podałem ci link do opisu trybu! Czytaj uważniej.
    Cytat:
    Jest to schasis
    SM1
    i do tego szukaj

    Klasyczny SM1 Telestara jest na PCA66xxx z zewnętrzną pamięcią i nie ma trybu, co oczywiste. Nie mieszajcie koledze w głowie!

    Kolego deni - ten TV ma pamięć oczywiście - zaszyta jest w ST6385.
  • #19 7983681
    deni
    Poziom 17  
    Posty: 331
    Pomógł: 13
    Ocena: 8
    Przepraszam Kol. mirex ale źle Cię zrozumiałem z tym vestelem, mam pytanie wejście w tryb w 11AK20 jest VOL-,PROG,--, i prostokącik, pierwszy i ostatni jest jasne ale :
    ,PROG, czy to jest P+ lub P-
    ,--, czy to jest -/--

    A z pamięcią to przypuszczałem, że jest wewnętrzna w procku.

    Jeżeli klawisze są tak jak opisałem to nie wchodzi w tryb.

    Pozdrawiam.
  • #20 8026243
    deni
    Poziom 17  
    Posty: 331
    Pomógł: 13
    Ocena: 8
    A więc tak jak bym trafił w Totka, ponieważ odnalazłem kod do blokady i odbiera, tylko po każdym włączeniu trzeba wpisywać ten kod.
    Nie zamykam tematu, ponieważ jeżeli ktoś z kolegów wie jakim pilotem zdjąć tę blokadę to proszę o wiadomość.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #21 8074935
    JVB
    Poziom 12  
    Posty: 13
    Pomógł: 1
    Ocena: 11
    Dla różnych pilotów trzeba zewrzeć piny:
    - GMS3040 pin4-17
    - GMS30150 pin4-17
    - M3004LAB1 pin2-18
    - SAA3004P pin2-18
    - KS5190043 pin18 z anodą D6
    - OHSZ015D pin18 z anodą D6
    Tak długo zwierać, aż pojawi się PASS CLEAR

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje sposobu na zdjęcie blokady w telewizorze Telestar Profilo 6055T z procesorem ST63T85B1/UP. Wskazano, że blokada może być usunięta przez zwarcie pinów 4 i 17 w pilocie NS81, jednak nie przynosi to efektów. Inni uczestnicy dyskusji sugerują, że pilot może być zamiennikiem, co może wpływać na skuteczność metody. Proponowane są różne piloty oraz metody, w tym próba użycia klawiszy P+ i P- na telewizorze oraz wprowadzenie do trybu serwisowego. Ostatecznie, podano różne piny do zwarcia dla różnych modeli pilotów, co może pomóc w usunięciu blokady.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA