Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - wzór pisma o rozwiązanie umowy

tymeczek 20 Kwi 2010 13:04 230292 0
 • #1 20 Kwi 2010 13:04
  tymeczek
  Poziom 24  

  Jak rozwiązać umowę z Polsatem? Wzór pisma.

  Przeglądając strony o telewizji cyfrowej bardzo często spotykałem się z pytaniami internautów dotyczącymi sposobu na rozwiązanie umowy z operatorem. Najwięcej zapytań dotyczyło Cyfrowego Polsatu. Użytkownicy pytali skąd mogą pobrać druk - rozwiązania umowy.

  Otóż nie ma takiego pisma. Bynajmniej operator nie udostępnia go ani na swojej stronie internetowej, ani w autoryzowanych punktach sprzedaży.

  Nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu stworzyć taki dokument.

  Poniżej w kilku punktach objaśniam jak to szybko i sprawnie zrobić za pomocą edytora tekstu.

  1. Zaczynamy od podania własnych danych osobowych - lewy górny róg dokumentu - najlepiej przepisać te z umowy, którą zawieraliśmy z operatorem

  2. Prawy górny róg to data, kiedy składamy wypowiedzenie i od kiedy będzie biegł termin wypowiedzenia (ten zależy jaką mamy wersję umowy, aktualnie w Polsacie są 3 m-czne okresy wypowiedzenia, nie przegapmy więc daty)

  3. Na środku dokumentu piszemy - Wypowiedzenie umowy

  4. Linijkę pod spodem zaczynam od akapitu: Wypowiadam umowę z dnia (datę spisujemy z umowy) z zachowaniem umownego terminu wypowiedzenia (zależy od umowy jaką posiadamy). Dla pewności o kogo chodzi można podać jak najwięcej danych osobowych w lewym górnym rogu - PESEL i nr dowodu. To pozwoli operatorowi szybciej nas zidentyfikować i uczyni bardziej wiarygodnym.

  5. Tak przygotowane pismo wkładamy do koperty i wysyłamy do centrali firmy na adres Cyfrowy Polsat. Koniecznie poleconym za potwierdzeniem odbioru. Dokument można dostarczyć inną drogą - zostawić w najbliższym punkcie sprzedaży i poprosić by sprzedawca przesłał z umowami. Nie zapomnijmy poprosić o potwierdzenie złożenia wypowiedzenia na jednej z kopii.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME