Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens cały czas otwarty aquastop usterka po uster

Arbiter 07 Maj 2010 01:31 7118 2
  • #1 07 Maj 2010 01:31
    Arbiter
    Poziom 13  

Zmywarka Siemens przestała pobierac wodę. Rozebrałem, przyczyną był zatkany płaszcz wodny. Oczyściłem, wszystko ruszyło i cieszyłem się udaną naprawą. Trwał taki stan około 6 myć i po tym zmywarka powiedziała stop. Przestała pobierać wodę, czyszczenie nie pomagało.

W drodze testów doszedłem do etapu by sprawdzić zawór przy ścianie aquastop i okazało sie ze napięcie dochodzi do cewki ale ta buczy i nie puszcza wody. Kupiłem aquastop, podłączyłem i teraz okazuje się, że zmywarka cały czas pobiera wodę a aquastop nie blokuje nawet po zakończeniu prania. Trochę pobierze wypluje i tak w kółko - nie kończy zmywania.

W międzyczasie uruchamiałem zmywarkę z odłączonym aquastopem i mierzylem napięcie na wyjściu na aquastop. Czy w ten sposób mogłem uszkodzić programator lub przekaźnik na triakach sterujący zaworem?

Mod. ROBSON33
    Regulamin 11 i 15
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

EDIT: Nie pamiętam modelu (a nie mam dostępu do zmywarki), ale z z tego co widziałem większość zmywarek Siemens ma takie same mechanizmy. Zmywarka ma 4 lata, 60cm, wolnostojąca, biała, z wyświetlaczem czasu zmywania na zewnątrz, aquastop nr 602

1 2
  • #2 07 Maj 2010 20:12
    Adik C
    Poziom 25  

Witam,samymi pomiarami nie uszkodziłeś,zmierz jakie napięcie dochodzi do cewki zaworu jak są podłączone przewody zasilające,być może poprzednio uszkodził sie już triak na module,zasil z zewnątrz ten nowy zawór i sprawdź czy działa może być uszkodzony różnie bywa,pozdrawiam

1
  • #3 08 Maj 2010 10:10
    Arbiter
    Poziom 13  

dzięki za odpowiedz. Napięcie dochodzi czasami 210 a czasami 230V. Aquastop stestuję tak jak piszesz

0