Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra WS-503 Przedwzmacniacz

losti17 08 Maj 2010 12:38 1466 7
  • #1 08 Maj 2010 12:38
    losti17
    Poziom 13  

Witam, mam problem z przedwzmacniaczem tego wzmacniacza. Nie wiem gdzie może leżeć usterka, na początku myślałem że to usterka, wzm. przestał działać z dnia na dzień. Najpierw pomierzyłem wszystkie napięcia na wtórnym - są. Potem bezpieczniki - wszystkie w porządku, końcówki mocy - ok.
    Objawia się to tym, że po włączeniu wzm. jest ten charakterystyczny przydźwięk w samym wzm. i na kolumnie -co jest jak najbardziej ok w tym wzmacniaczu. Jest ok na obu kanałach. Napięcia wyj. na kolumny są w normie. Po dołączeniu źródła dźwięku, nie ma reakcji, przy całkowitym pogłośnieniu słychać może bardzo cichy dźwięk.

Nie wiem co to może być, przedwzm. w tym wzm. jest trochę skomplikowany, gdzie ewentualnie mogę szukać przyczyny?
    Dodam tylko że np. na magnetofonach a wej. uniwersalnych (są jakby osobne), jest różnica bo na magn. może coś delikatnie słychać a na tych dolnych nic w ogóle.

Chciałem ominąć przedwzm. i upewnić się że reszta jest w porządku poprzez omijanie przedwzmacniacza, ale wejścia są 5-pinowe i trochę było by z tym roboty :/.

Pozdrawiam.

Proszę poprawić temat.
    Regulamin pkt. 11.
    GM

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 08 Maj 2010 13:40
    radiogaga
    Serwisant

Zacznij od schematu i zasilania przedwzmacniacza.Czy wzmak nie współpracuje z korektorem i ma rozcięty tor audio?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 08 Maj 2010 15:49
    nowikzdw
    Poziom 22  

Sprawdź zasilanie przedwzmacniacza. Ja tak miałem. Urwał się jeden przewód od zasilania. Jak to nie będzie to, to sprawdzaj wszystkie wtyczki, które są powiązane z przedwzmacniaczem.

Daj znać o efektach.

0
  • #4 08 Maj 2010 19:58
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

losti17 napisał:
    Chciałem ominąć przedwzm. i upewnić się że reszta jest w porządku poprzez omijanie przedwzmacniacza, ale wejścia są 5-pinowe i trochę było by z tym roboty :/.Pozdrawiam.
    W czym widzisz problem? A może właśnie masz problem z kablem łączącym źródło sygnału?

0
  • #5 08 Maj 2010 21:50
    wkj
    Poziom 34  

Jeżeli tor audio jest w oryginale, tz. nie ma przerwy do eq. to sprawdż zasilanie, przedwzmacniacza, lubi się psuć, gdy kontrolka - oryg. żarówka - sieć, zwiera którąś nóżka do masy wzmacniacza.
    Sprawdż to.

0
  • #6 09 Maj 2010 09:28
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Jak by żarówka zwierała to bezpiecznik 800mA by raczej nie był sprawny a,

losti17 napisał:
    bezpieczniki - wszystkie w porządku

0
  • #7 09 Maj 2010 09:55
    wkj
    Poziom 34  

Jeżeli oczywiście jest odpowiedni.

0
  • #8 09 Maj 2010 10:09
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Jeśli by był nie odpowiedni to by mu się trafo zaczęło gotować, a to chyba by zauważył. Mam nadzieję. Niech zacznie od podstaw, napisze więcej szczegółów. Może żarówka świeci? Wtedy już wogóle niema tematu. Co jest podłączone jako źródło, jakim kablem, jak doszło do usterki itp. Bo będzie kopał w przedwzmacniaczu a okaże się że kupił chiński kabel z źle polutowanymi pinami w din-nie.

1