Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belkin F5D8633-4 a internet przez Ethernet

09 Maj 2010 15:33 1589 2
  • Poziom 1  
    Witam, stałem się dzisiaj nabywcą routera Belkin F5D8633-4. Miał on zastąpić posiadany przeze mnie do tej pory router Belkin F5D7230-4. Niestety mam problem z połączeniem się do internetu.
    W starym routerze istniało wyjście modemowe Ethernet, które automatycznie zapewniało mi połączenie z moim modemem, dzięki czemu praktycznie od momentu podłączenia miałem dostęp lokalny do internetu + po konfiguracji dostęp bezprzewodowy. Niestety z nowym routerem zaczeły się schody.
    Niestety nie miałem możliwości bycia przy zakupie, a dopiero gdy rozpakowałem i podłączyłem całość zdałem sobie sprawę, że zamiast wyjścia RJ45(Ethernet) jest jedynie wyjście modemowe RJ11 - ADSL. Próbowałem podłączyć modem do jednego z pozostałych 4 gniazd Ethernet przeznaczonych dla komputerów w sieci, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Próbowałem przez ustawienia routera zmieniać rodzaj połączenia, ponownie wszystko skonfigurować ale niestety na nic mi się to zdało.
    Tak więc moje pytanie: czy da się jakoś zrobić, by ten router z jednego z czterech wejść Ethernetowych zaczął odbierać połączenie internetowe?
  • Poziom 43  
    Marne szanse... Jeśli dostawca nie da Ci więcej jak jedno IP, to nie będzie działało.
    Sprzedaj i patrz co kupujesz
  • Specjalista Sieci, Internet
    > jest jedynie wyjście modemowe RJ11 - ADSL.

masz na myśli _wejście_ RJ11, bo nie ma takich urządzeż z WYJSCIEM ADSL

Dodano po 11 [minuty]:

jak masz internet doprowadzony do dom ? po ADSL-u(RJ11) czy po kablu RJ45 ?