Witam, stałem się dzisiaj nabywcą routera Belkin F5D8633-4. Miał on zastąpić posiadany przeze mnie do tej pory router Belkin F5D7230-4. Niestety mam problem z połączeniem się do internetu.
W starym routerze istniało wyjście modemowe Ethernet, które automatycznie zapewniało mi połączenie z moim modemem, dzięki czemu praktycznie od momentu podłączenia miałem dostęp lokalny do internetu + po konfiguracji dostęp bezprzewodowy. Niestety z nowym routerem zaczeły się schody.
Niestety nie miałem możliwości bycia przy zakupie, a dopiero gdy rozpakowałem i podłączyłem całość zdałem sobie sprawę, że zamiast wyjścia RJ45(Ethernet) jest jedynie wyjście modemowe RJ11 - ADSL. Próbowałem podłączyć modem do jednego z pozostałych 4 gniazd Ethernet przeznaczonych dla komputerów w sieci, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Próbowałem przez ustawienia routera zmieniać rodzaj połączenia, ponownie wszystko skonfigurować ale niestety na nic mi się to zdało.
Tak więc moje pytanie: czy da się jakoś zrobić, by ten router z jednego z czterech wejść Ethernetowych zaczął odbierać połączenie internetowe?
W starym routerze istniało wyjście modemowe Ethernet, które automatycznie zapewniało mi połączenie z moim modemem, dzięki czemu praktycznie od momentu podłączenia miałem dostęp lokalny do internetu + po konfiguracji dostęp bezprzewodowy. Niestety z nowym routerem zaczeły się schody.
Niestety nie miałem możliwości bycia przy zakupie, a dopiero gdy rozpakowałem i podłączyłem całość zdałem sobie sprawę, że zamiast wyjścia RJ45(Ethernet) jest jedynie wyjście modemowe RJ11 - ADSL. Próbowałem podłączyć modem do jednego z pozostałych 4 gniazd Ethernet przeznaczonych dla komputerów w sieci, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Próbowałem przez ustawienia routera zmieniać rodzaj połączenia, ponownie wszystko skonfigurować ale niestety na nic mi się to zdało.
Tak więc moje pytanie: czy da się jakoś zrobić, by ten router z jednego z czterech wejść Ethernetowych zaczął odbierać połączenie internetowe?