Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB radio Uniden Pro510XL straszne zakłócenia

09 Maj 2010 19:29 6693 34
  • Poziom 13  
    Witam kolegów. Zakupiłem sobie CB radio Uniden Pro510XL i na ogół jest wszystko ok, radio ładnie się sprawuje tylko jest problem. Mianowicie po odpaleniu silnika i włączeniu świateł CB radio strasznie zaczyna piszczeć, robią się straszne zakłócenia, a gdy silnik jest wyłączony radio ładnie czysto odbiera. Koledzy Proszę o pomoc :cry:
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Warunkowo odblokowany
    jaki silnik? w aucie masz założone kseny?

Dodano po 2 [minuty]:

radio masz podłączone bezpośrednio pod zapalniczkę?

Moderowany przez c2h5oh:

Post był raportowany:
    "Co to są "kseny"?"... Regulamin punkt 10.9.
    Za kolejny taki post otrzymasz ostrzeżenie. To jest forum techniczne a nie forum...

• Poziom 27  
    1.b napisał:
    ...po odpaleniu silnika i włączeniu świateł CB radio strasznie zaczyna piszczeć robią się straszne zakłócenia, a gdy silnik jest wyłączony radio ładnie czysto odbiera.

To wygląda na niewystarczającą filtrację zasilania z przetwornicy. Można to obejść dokładając filtr zasilania. Nie podejrzewam siania na w.cz. bo nie piszesz nic o radiu, że też szwankuje.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 13  
    Silnik 1.0, nie mam ksenonów, no tak CB mam podłączone bezpośrednio pod gniazdo zapalniczki. Co trzeba by było zrobić żeby tak się nie działo?
  • Warunkowo odblokowany
    najlepiej podłącz radio cb bezpośrednio pod akumulator,,z dala od przewodów elektrycznych,urządzeń(silniczek wycieraczek)
  • Poziom 27  
    Możesz spróbować podłączyć przetwornicę 12V/12V z filtrem pod gniazdo zapalniczki => odseparuje Ci zasilanie od ew. zakłóceń szalejących w instalacji. Tym niemniej jeśli masz takie zakłócenia, to albo ten Uniden ma b.słabą filtrację, albo masz jakąś usterkę w zasilaniu w instalacji samochodu i sieje ci po całej instalacji.

p.s. I popraw to koszmarne "u" na "ó" w tytule ;)
  • Poziom 13  
    Kolego to znaczy że trzeba by było podciągnąć osobne zasilanie bezpośrednio od akumulatora do CB? i wtedy powinno być ok? dzięki kolego za poprawę błędów, o jakiej kolega przetwornicy pisze ile taka przetwornica kosztuje ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Kolego piszesz tak " jak silnik pracuje i włącze światła" a później "jak silnik nie pracuje to jest ok". Sprawdź teraz jak będzie przy zapalonym silniku i jak będzie gdy silnik będzie zgaszony a światła zapalone.

Sprawdź również czy gdy odłączysz antenę to też będzie "siało"

Sorka pisałem razem z kolegą powyżej ;-)
  • Poziom 13  
    Auto VW polo antena HUSTLER 100 cm
  • Poziom 27  
    SQ6OES napisał:
    Witam! żaden z userów nie zapytał o antenę? Jaka antena magnez stały montaż? Na jakim aucie , jaka antena? Panowie podstawy! Nie zaczynajcie od razu od zasilania.Brak wiedzy praktycznej w montowaniu instalacji antenowych.

Brak dopasowania anteny powodowałby również słyszalne (choć niekoniecznie gwizdy) zakłócenia przy wyłączonym silniku, a tutaj nic o tym nie wspomniano, ale fakt - może być to też antena.

Przetwornica to koszt ok 80zł - pytać w sklepach elektronicznych, najlepiej tych co maja też np. CB.
  • Poziom 13  
    Teraz zrobiłem tak jak kolega ''lukaszek_socho'' pisał, przy włączonym silniku radio czysto odbiera ale jak włączę światła to wtedy robi zakłócenia. Spróbowałem odpiąć antenę od radyjka i tez bez zmian, jak odpalę silnik radyjko działa ok ale jak włączę światła to robi zakłócenia.
  • Poziom 27  
    SQ6OES napisał:
    AnnoDomi napisał:
    Przetwornica to koszt ok 80zł - pytać w sklepach elektronicznych, najlepiej tych co maja też np. CB.
    Witam! Co Ty kolego z tą przetwornicą. Ta dopiero będzie siała po całym paśmie widziałeś widmo takiej przetwornicy?Zastanów się co komuś radzisz! proponuje przegląd całej instalacji antenowej szczególnie w podstawie zobacz czy Ci się masa nie oderwała.

Widziałem... Ale co do siania ma to znaczenie tylko jeśli problem dotyczy instalacji antenowej, a nie w.cz siejącym po instalacji elektrycznej - jeśli sieje po instalacji - to jest jakaś usterka w układzie ładowania lub w pracujących przetwornicach w samochodzie (choć ksenonów tu np. nie ma).
  • Poziom 13  
    Nie rozumie o co koledze ''SQ6OES'' chodzi ?, to co mam zrobić żeby było wszystko ok?
  • Poziom 18  
    Ok ale ja zrozumiałem,że koledze po odpięciu anteny też "sieje" na światłach. Jak u mnie pompa siała to po odpięciu anteny było czyściutko ani zakłóceń z pompy ani z przewodów WN ani z dmuchawy. Czyli,że koledze wchodzą zakłócenia po zasilaniu?
  • Poziom 13  
    Kolego ''SQ6OES'' tak jak wcześniej pisałem spróbowałem odłączyć antenę od radyjka i to samo dalej zakłócenia , jak antena jest odłączona od radyjka i odpalę silnik to radyjko jest ok ale jak włączę światła to wtedy zakłóca, to raczej nie antena powoduje te zakłócenia, bo przy odłączonej antenie tez zakłóca
  • Poziom 13  
    No teraz zrozumiałem kolegę, mam takie pytanie jak rozebrać tą antenę od spodu żeby dostać się do środka, tam pod magnesem jest zaklejone.
  • Poziom 13  
    Kolego właśnie rozkręciłem antenę i w środku wszystko ok, nic nie jest rozlutowane przewód też jest dobry. Co się może dziać bo już nie wiem? :cry: Proszę o pomoc.
  • Moderator
    Jeśli po włączeniu świateł i tylko po włączeniu masz zakłócenia, antena odkręcona, to po co słuchasz porad że antena uszkodzona? Antenę zostaw w spokoju. Musisz podjechać do elektryka samochodowego niech popatrzy co masz w reflektorach. Może być przekaźnik świateł. Tam szukaj przyczyny a nie w antenie. Nie było jeszcze porady, żebyś sprawdził zimne luty w radiu i oby nie było.
  • Poziom 13  
    Witam kolegę ''Olek II'' no właśnie ja też tak sądzę że to nie przez antenę są te zakłócenia, muszę sprawdzić te lampy, i ten przekaźnik świateł może tam tkwi przyczyna tych zakłóceń. Nie mam pojęcia co się już dzieje, teraz jak przekręcę kluczyk na zapłon to słychać zakłócenia
  • Poziom 18  
    Musisz szukać metodą prób. Czy na zgaszonym silniku i zapalonych światłach sieje. Czy sieje na postojowych czy dopiero na mijania. Czy sieje jak trzymasz mruganie światłami itd itd.
  • Poziom 13  
    Witam dzisiaj zauważyłem że nie tylko przy włączonych światłach mam zakłócenia w CB, jak wyłączę światła i włączę dmuchawę ( nawiew w aucie ) to też są zakłócenia. proszę o pomoc.
  • Poziom 27  
    Najprostszy sposób to podjechać do elektronika (nie elektryka) samochodowego i niech podłączy instalację elektryczną pod oscyloskop - jeśli coś sieje - to trzeba to znaleźć i usunąć przyczynę, jeśli nie sieje - to trzeba szukać usterki dalej.
  • Moderator
    AnnoDomi napisał:
    Najprostszy sposób to podjechać do elektronika (nie elektryka) samochodowego.

Jak zwał tak zwał, ale napisałem to samo. Myślę, że już wyczerpaliśmy wszystkie porady dla autora. Przecież więcej nic nie wymyślimy, a takie "gdybanie" to tylko zaśmieca forum.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam
    panowie na wstępie antena dobrze wystrojona dobrze słyszy,antena odłączona od radyjka powoduję że radio traci uszy prostym tekstem żeby wszyscy zrozumieli.Co za tym idzie nie słyszy zakłóceń z instalacji.Zimne luty nie mają nic wspólnego z odbiorem zakł. tylko z utratą mocy lub nadawania. Iskra ma bardzo bliską częstotliwość działania naszego pasma CB i dlatego słychać ją w naszych radyjkach.Sądzę że gdyby kolega podjechał pod inne auto które posiada CB i włączył światła w odległości 1m to też zakłócenie było by słyszalne drugim radyjku.TAKIE ZAKŁÓCENIA POWODOWAŁY LAMPY Z ALLEGRO,przekaźnik ŚWIATEŁ tz.Włącznik. Źle przykręcona żarówka.Wszystko to co za pośrednictwem styku dwóch elementów przewodzi prąd. Nie rozbieraj antenki bo jej już dobrzenie nie złożysz,podłączenie prądu z akumulatora też ci nie pomoże , radyjko masz dobre bo ja sam takiego używam od 7lat.