Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja Vordon - jak użyć złącza AV?

09 Maj 2010 20:39 27576 19
  • Użytkownik obserwowany
    Kupiłem taką nawigację: (numer aukcji:972851605 )napisane, że ma złącze AV, no i w sumie ma tyle, że instrukcji nie wysłali, przewodu nie dodali. Rozkręcałem nawigację żeby sprawdzić czy to AV to nie jest jakiś fail czyli wlutowane w pcb złącze jack, ale nie, jest podłączone są tranzystorki kilka rezystorów i to wszystko idzie do procka jakiegoś. Jak przejść do tego trybu, nie ma tu żadnego programu, wkładając przewodzik w podłączanym sygnałem do złącza nic się nie dzieje (złącze jest z wbudowanym przełącznikiem).

Proszę o pomoc ;-)
    PS.Jak ważność linku się skończy to zostawię sam numer aukcji.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jezeli urzadzenie masz odblokowane (jak informuje Aukcja) to jest mocno prawdopodobne, ze nie masz zadnego sygnalu na tym zlaczu.

Powod? Zwykle to NAKLADKA producenta (ktora zostala usunieta przez odblokowanie) odpowiada za obsluge tego typu gniazd i sygnalow na nich - proponuje przywrocic na urzadzeniu stan fabryczny, tj. z przed odblokowania i wtedy testowac zlacze!

Poza tym - w aukcji WYRAZNIE napisano - obsluga kamery COFANIA - czyli nie wystarczy podlaczyc kamere - by ona dzialala w okreslonych przeciez okolicznosciach, tj. cofaniu, na jednym z pinow potrzebne jest napiecie informujace, ze "wlasnie cofasz" :)
  • Użytkownik obserwowany
    Navi po odblokowaniu zachowuje sie tak samo. Wspomniałeś o napieciu, jakim i na który pin, jak to sprawdzic gdyz jak ja podłączałem to nie podawalem zadnego napiecia ;-)
  • Poziom 38  
    Jesli mozesz, wstaw fotke wyprowadzen na plytce urzadzenia! Sprobujemy wspolnie ustalic, gdzie powinno byc podane! :)
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam podobną nawigacje i również zastanawiam się jak podłączyć kamerę cofania?
    Ja nie odblokowywałem jeszcze z myślą o funkcjach oryginalnego softu.
    Niestety oprogramowanie nie ma opcji obsługujących wejście AV.
    Jak coś wykombinuję to napisze.
  • Poziom 11  
    Witam
    Uruchomiłem wejście AV in
    okazało się banalnie proste.
    Tym wejściem podajemy sygnał
    Video kompozyt oraz Audio lewy i prawy kanał.
    Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 12  
    A możesz powiedzieć jak z opóźnieniem włączenia się obrazu z kamery cofania? Sam się zastanawiam nad zakupem tego sprzętu w połączeniu właśnie z taka kamerą i boję się że będzie problem z włączeniem wizji (opóźnienie). Jak masz chwilkę to podaj rozpiskę sygnałów na pinach wtyczki .

Właściwie to mam dylemat co wybrać (monitor za 160 czy navi za 200) . Niby nawigacja to dodatkowa funkcja ale częściej cofam niż nawiguję. Monitor działa od ręki jak dostaje sygnał z kamery, nie wiem jak to jest opracowane w Vordonie (tu liczę na info od tych co już mają ten sprzęt) - bo jeśli mam czekać aż się załaduje system operacyjny i później przejdzie w tryb AV to trochę to bez sensu...
  • Poziom 10  
    eszm napisał:
    Witam
    Uruchomiłem wejście AV in
    okazało się banalnie proste.
    Tym wejściem podajemy sygnał
    Video kompozyt oraz Audio lewy i prawy kanał.
    Pozdrawiam

To by oznaczało, że jack wchodzący do gniazda AV w nawigacji musi być czteropolowy. Czy mam rację
  • Poziom 10  
    Cytat:
    To by oznaczało, że jack wchodzący do gniazda AV w nawigacji musi być czteropolowy. Czy mam rację

Jack powinien być 2,5 mm 4P
  • Poziom 11  
    Witam
    Dostałem kilka meili PRV o szczególy.
    Najprościej jest użyć przewodu od telefonu NOKIA np. 6500
    Kabel ma wejścia Chinch Audio L+P i żółty Video.
    I tam podłaczamy kamerę.
    Nawigacja Vordon - jak użyć złącza AV? Nawigacja Vordon - jak użyć złącza AV?
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie!
    Interesuje mnie jaki format posiada wyświetlany na ekranie obraz. Czy wyświetlany jest w formacie pochodzącym z kamery czyli chyba 3:4, czy też jest rozciągniety na cały ekran. To samo pytanie dotyczy wyświetlanych zdjęć.
    Bardzo uprzejmie proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 14  
    a czy możecie powiedzieć jaka tam powinna byś kamera ? chodzi mi o zaproponowanie typu bo nie bardzo wiem czy np wystarczy kamera internetowa czy musi być jakaś przemysłowa , podejrzewam że kamera musi być oddzielnie zasilona ?
  • Poziom 38  
    Mysle ze kazda, posiadajaca wyjscie AV (standard RCA) nawet stara VHS :D
    Kamera internetowa podlaczana jest zwykle via USB (nie, niema prostych przejsciowek do tego)
  • Poziom 27  
    Żeby nie kopiować bezsensownie tematów odgrzeję ten. Kupiłem właśnie taką nawigację(vordon 5 cali), jednak mam problem z podłączeniem kamery. Mój egzemplarz jest odblokowany(nawet w sklepach ciężko znaleźć nieodblokowane) i nie mogę uruchomić funkcji kamery cofania. Jak to powinno odbywać się w normalnym egzemplarzu? Od razu po podaniu sygnału? Mam taki kabelek jak pokazał eszm, podłączam przez niego kamerę i nic. W menu nie ma żadnej opcji dot. wejścia AV. Czy da się jakoś z powrotem zablokować taką nawigację czy czeka mnie kupno innej?
  • Poziom 38  
    Moze najprosciej - poprosic sprzedawce / producenta o przywrocenie stanu fabrycznego na urzadzeniu! (bezplatnie, gwarancja!)

Egzemplaz nieumiejetnie odblokowany, z wgrana nakladka inna niz producenta, moze po prostu nie obslugiwac funkcji kamery - ta funkcja jest obslugiwana przez oryginalna nakladke, nie przez Windows!
  • Poziom 27  
    Niestety nawigacja jest używana. Trochę poczytałem, pobawiłem się moją nawigacją i doczytałem się, że ten model jest odblokowany fabrycznie(?!). Menu jest też fabryczne, nie mam windowsa.
    Na obudowie są 4 gniazda: miniUSB, jack, slot kart pamięci i ostatnie wyglądające jak mały jack. Może tam trzeba podać jakiś sygnał informujący o wrzuconym wstecznym? W instrukcji nie ma słowa o tej funkcji.
  • Poziom 38  
    Widze tu pewna niekonsekwencje - pisales:

1. ze masz kabel ze zdjecia i po podlaczeniu nie dziala
    2. ze masz dziure i MOZE sie tam kabel podlacza

To gdzie Ty ten kabel podlaczales? .. ;)
  • Poziom 27  
    Już tłumaczę :)
    Tak to wygląda:
    Nawigacja Vordon - jak użyć złącza AV?
    Gniazda są 4:
    1. jack 3,5 4P - i tam podłączyłem kamerę przez wspomniany kabel
    2. slot kart pamięci
    3. niezidentyfikowane gniazdo wyglądające jak mały jack
    4. miniUSB do komunikacji z komputerem i zasilania(tam też podłącza się zasilacz samochodowy)
    Kabel i źródło sygnału mam sprawdzone, wszystko podpięte zgodnie z obrazkiem 8 postów wyżej.
  • Poziom 12  
    To może i ja odgrzebie temat, bo mam kilka pytań:

1. Z tego co wyczytałem tu na forum, aby dostarczyć obraz z kamery cofania potrzebuje kabla jack 2.5.. 4p - 3xRCA tak?
    2. Patrząc na obrazek kolegi wciskam go w gniazdo nr 3 tak (tak jest opisane na obudowie)?
    3. Nawigacja nie potrzebuje żadnych dodatkowych czynności aby wyświetlić obraz, sama wykrywa że sygnał jest podawany na złącze i automatycznie włącza obraz z kamery tak?
    4. Jak długo trzeba czekać na pojawienie się obrazu od momentu wrzucenia wstecznego?
    5. Czy są jakieś opóźnienia w wyświetlaniu obrazu?
    6. I jak jest z tym blokowaniem/odblokowaniem nawigacji, faktycznie powoduje bo brak funkcji AV?
  • Poziom 11  
    1. TAK
    2. TAK
    3. TAK
    4. 0,2 sek
    5. na oko niezauważalne
    6. nie ma znaczenia

Czasami w nawigacjach jest zamieniona masa z wideo.
    Ponieważ Jacki są przeważnie nierozbieralne to w takim wypadku trzeba przelutować RCA żółty wideo (tzn. przewód sygnałowy na masę, przewód masowy na sygnał), a audio nie używać (bo na masie będzie sygnał wideo)