Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40C650 i DLNA na PS3 Media Server

Pirek 10 Maj 2010 22:38 23506 32
  • #1 10 Maj 2010 22:38
    Pirek
    Poziom 15  

Witam

Przymierzam się do zakupu telewizora Samsung LE40C650, w instrukcji jest napisane , że współpracuje on z programem SAMSUNG PC Share Manager.
    Ja używam w swojej sieci PS3 Media Server i nie bardzo widzi mi się stawianie tego samsungowego programu bo konsole (PS3 i Xbox) go nie widzą.
    Po przeczytaniu paru wątków o DLNA na telewizorach Samsunga nie jestem pewien czy wybrany przeze mnie model będzie współpracował z PS3 Media Server . Może ktoś ma taki telewizor lub o innej przekątnej i może jednoznacznie odpowiedzieć czy zadziała czy nie? Dodam, że połączenie będzie na skrętce więc ewentualne problemy z przepustowością odpadają.

Pozdrawiam

0 29
  • #2 26 Maj 2010 13:51
    awarycha
    Poziom 1  

Od kilku dni testuje PS3MS z tym telewizorem i na razie odpala mi starsze divx. Z nowszymi avikami i mkv stwierdza ze format unsupported. Ale problem prawdopodobnie jest w tym ze telewizor znajduje mi jako unknown renderer mimo ze mam najnowsza wersje PS3 (beta version).

0
  • #3 26 Maj 2010 20:24
    Pirek
    Poziom 15  

Czyli działa :) Dzięki za odpowiedź, o taką mi chodziło. Nie odtwarzanie nowszych avików to pewnie kwestia wymuszenia/przestawienia transkodowania bo domyślnie avi nie jest.

0
  • #4 10 Cze 2010 11:48
    tomekkan
    Poziom 9  

Witam
    mam Samsunga LE32C650 i przetestowałem chyba wszystkie programy media serwer i z tego co widzę to PS3 media server chodzi najbardziej stabilnie

pozdrawiam
    Tomek

0
  • #5 21 Cze 2010 10:00
    atikus
    Poziom 9  

Witam tomekkan może podałbym konfigurację PS3MS z telewizorem. Ja kombinowałem i nic mi nie wychodzi. Widzi połączenie ale nie odczytuje filmów. Mam telewizor samsung.
    Będę bardzo wdzięczny:)

0
  • #6 21 Cze 2010 14:59
    tomekkan
    Poziom 9  

Witam
    a inne pliki widzi muzyka, zdjęcia?
    a jaki to Samsung?

pozdrawiam
    Tomek

0
  • #7 22 Cze 2010 08:51
    atikus
    Poziom 9  

Hej.
    Samsung LE32B650. Nie sprawdzałem czy widzi inne pliki. sprawdzę i napisze jak wrócę z pracy. Do tej pory widzi ikonki filmów ale ich nie odtwarza, jest to zapewne jakaś wina ustawień. Spotkałem się z tym problemem na innych forach jednak nie było rozwiązania. Jakbyś je znał lub w jaki sposób Ty to uruchomiłeś będę bardzo wdzięczny.
    Obecnie korzystam z programu dostarczonego przez samsunga jednak tam nie ma transcodingu.
    Wcześniej bawiłem się z WIld Media Server ale stal się płatny.

0
  • #8 22 Cze 2010 12:28
    tomekkan
    Poziom 9  

Witam
    ja mam samsunga LE32C650 i szczerze mówiąc po instalacji ps3 media serwer nie robiłem żadnej konfiguracji jedynie zainstalowałem K-Lite Codec Pack i ruszyło od strzału
    ale jak będziesz chciał to mogę porobić zrzuty ekranów moich ustawień

0
  • #9 22 Cze 2010 20:37
    atikus
    Poziom 9  

jakbyś mógł zrobić zrzutu ustawień byłoby super. Też korzystam od dawien dawna z k litle mega codec. Czytając o PS3 wgrałem najnowszą paczkę k litle. Pewne w kodekach jest pies pogrzebany( a właśnie instalując kodeki wybierałeś jakiś tryb, odhaczałeś coś ?) .
    Z takim ja ja problemem spotkałem się na innych forach jednak nie było wyjaśnienia co jest nie tak.

ps. ssorki za pisanie podwójnie wiadomości ale pisząc też na forum mam nadzieje, ze komuś to się przyda
    pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 16 [minuty]:

witam ponownie foto tez mi nie czyta. Widzi pliki ale nie wyświetlę zdjęć

Dodano po 3 [godziny]:

Udało się.
    Wgrałem najnowszy PS3 jaki znalazłem tj. 1.20.409 Beta i wszystko działa.
    Wcześniej próbowałem na 1.10.5 i był problem.
    pozdrawiam

0
  • #10 23 Cze 2010 18:46
    tomekkan
    Poziom 9  

Witam
    ja też mam zainstalowany ps3 1.20 beta

pozdrawiam
    Tomek

0
  • #11 13 Sie 2010 11:35
    shadoebart
    Poziom 9  

Witam.
    Mam zainstalowany ps3 1.20 beta. K-lite a przy probie oglądania mkv wywala nieobsługiwany format pliku, Tak samo się dzieje z avi gdy są przy nim napisy.

0
  • #12 14 Wrz 2010 18:44
    adam998
    Poziom 25  

Witam posiadam taki sam model TV i PS3 może ktoś napisać jak to skonfigurować tzn co wpisać w ustawieniach TV tam gdzie adres IP, maska podsieci, brama, DNS ? i rozumię że podłączacie się przewodem do karty sieciowej komputera ?
    Pozdrawiam

0
  • #13 16 Wrz 2010 20:48
    shadoebart
    Poziom 9  

stwórz plik samsung.conf

to w nim wpisz i będzie działać potem skopiuj to do katalogu renderers i bedzie działać

# ps3mediaserver renderer profile for Samsung Wiselink
    # Refer to PS3.conf for help

RendererName=Samsung L40C650
    RendererIcon=bravia.png
    UserAgentSearch=SEC_HHP_TV-40C650/1.0
    Video=true
    Audio=true
    Image=true
    SeekByTime=true
    TranscodeVideo=MPEGAC3
    TranscodeAudio=PCM
    DefaultVBVBufSize=true
    MuxH264ToMpegTS=true
    MuxDTSToMpeg=true
    WrapDTSIntoPCM=false
    MuxLPCMToMpeg=false
    MaxVideoBitrateMbps=0
    MaxVideoWidth=0
    MaxVideoHeight=0
    MimeTypesChanges=audio/wav=audio/L16|video/x-matroska=video/avi
    TranscodeExtensions=mov
    StreamExtensions=mp3,mp4,avi,mkv

0
  • #14 17 Wrz 2010 10:24
    adam998
    Poziom 25  

shadoebart napisał:
    stwórz plik samsung.conf

to w nim wpisz i będzie działać potem skopiuj to do katalogu renderers i bedzie działać

# ps3mediaserver renderer profile for Samsung Wiselink
    # Refer to PS3.conf for help

RendererName=Samsung L40C650
    RendererIcon=bravia.png
    UserAgentSearch=SEC_HHP_TV-40C650/1.0
    Video=true
    Audio=true
    Image=true
    SeekByTime=true
    TranscodeVideo=MPEGAC3
    TranscodeAudio=PCM
    DefaultVBVBufSize=true
    MuxH264ToMpegTS=true
    MuxDTSToMpeg=true
    WrapDTSIntoPCM=false
    MuxLPCMToMpeg=false
    MaxVideoBitrateMbps=0
    MaxVideoWidth=0
    MaxVideoHeight=0
    MimeTypesChanges=audio/wav=audio/L16|video/x-matroska=video/avi
    TranscodeExtensions=mov
    StreamExtensions=mp3,mp4,avi,mkv

Witam dzięki za odpowiedź jeszcze mam pytanie w ostatniej lini sa rozszerzenia plików i .mkv to znaczy że ten plik też da się otworzyć na TV ?

0
  • #15 04 Paź 2010 14:23
    shadoebart
    Poziom 9  

jak na razie wszystko mi działa jedynie długo startują filmy z napisami ale mi to nie przeszkadza

0
  • #16 10 Paź 2010 22:12
    kowalikster
    Poziom 9  

Mam PS3 w wersji 1.10.51 i mam pytanie:
    Gdzie należy umieścić ten plik samsung.conf? Katalogu renderers nie mogę odnaleźć.

0
  • #17 30 Paź 2010 14:41
    shadoebart
    Poziom 9  

zainstaluj bete i wtedy będziesz miał potrzebny katalog

0
  • #19 07 Lis 2010 00:54
    Todorethan
    Poziom 2  

Cześć! Dzięki waszym poradom udało mi się udostępnić filmy z komputera w PS3 Media Serwer i wszystko fajnie działa z jednym wyjątkiem - nie widzę napisów.

Mam udostępniony folder z filmami. Pliki z napisami mają nazwy identyczne jak filmy. Próbowałem konwertować napisy do formatu MicroDVD (sub) i SubRipp (srt). W PS3MS jest zaznaczona opcja "Automatycznie ładuj napisy...". I ciągle nie działa ;(

Pomożecie? ;)

0
  • #20 07 Lis 2010 12:03
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Witaj
    Nie czyta osobno napisów, tylko nałożenie na film napisów rozwiązuje problem. Może się to niedługo zmieni.

TV nie odtwarza wszystkich plików MKV i jest to zgodne z instrukcją i danymi technicznymi TV. Po kilku próbach okazało się faktycznie , że czyta te pliki bez problemów , ale zapisanych tylko za pomocą niektórych aplikacji np mkvmerge ver 4.3.0 a np. AVI-Mux GUI 1.17.8.3 , nie.

Firma nie gwarantuje prawidłowego odtwarzania Matroski gdy profil kodowania jest równy lub wyższy niż 4,1 lub używany jest kodek H.264/AVC.

(Opis z innego opisu elektrody)

0
  • #21 08 Lis 2010 13:41
    Todorethan
    Poziom 2  

A jest może jakiś inny Media Server, który radzi sobie z czytaniem napisów?

0
  • #22 22 Lis 2010 18:41
    shadoebart
    Poziom 9  

Dla zainteresowanych znam patent jak zrobić żeby Wild media serwer działał. Testowałem na 1.02 nie wiem jak działa z nowszymi wersjami.
    1. Normalnie instalujesz program.
    2. Robisz kopie zainstalowanej wersji.
    3. Przed upływem 15 dni odinstalowujesz program w całości.
    4. Kopiujesz potem skopiowana wersje do nowo utworzonego katalogu i odpalasz wms.exe.
    5. Żeby działały napisy na beszczela zmieniam rozszeżenie na srt i widzi napisy

Jedyny minus tego jest to ze co 15 dni trzeba wszystko ustawiać co w sumie zajmuje niecała minute. Życzę miłego użytkowania :)

0
  • #23 19 Gru 2010 19:08
    brynek
    Poziom 20  

Nie potrafię się połączyć tv z kompem. Próbowałem juz różnymi programami i nic. Adres tv mi pinguje. Pc Share Manager i Wild Media Server mi widzi tv, ale nic dalej się nie dzieje. Inne programy mi nie widza tv. Tv widzi mi adres serwera, ale nie widzi żadnych plików. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

0
  • #24 29 Gru 2010 09:47
    shadoebart
    Poziom 9  

Jeżeli takie coś masz przy wild media serwer to znaczy ze trial ci się skończył

0
  • #25 31 Gru 2010 15:55
    adam998
    Poziom 25  

brynek napisał:
    Nie potrafię się połączyć tv z kompem. Próbowałem juz różnymi programami i nic. Adres tv mi pinguje. Pc Share Manager i Wild Media Server mi widzi tv, ale nic dalej się nie dzieje. Inne programy mi nie widza tv. Tv widzi mi adres serwera, ale nie widzi żadnych plików. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Spróbuj PS3 Media Server u mnie działa bardzo dobrze

0
  • #26 31 Gru 2010 15:56
    brynek
    Poziom 20  

PS3 Media Server nie widiz mi telewizora

0
  • #27 31 Gru 2010 16:19
    adam998
    Poziom 25  

brynek napisał:
    PS3 Media Server nie widiz mi telewizora

Może posiadasz zaporę sieciową w programie antywirusowym, ja np mam Eset Internet Security i dopuki nie wyłącze zapory to też mi nie widzi TV...

0
  • #28 02 Sty 2011 22:35
    brynek
    Poziom 20  

Uruchomiłem PS3 Media Server blokowała zapora sieciowa, ale nie sam program bo wcześniej go odblokowałem. Trzeba odblokować Jave w zaporze.

0
  • #29 10 Sty 2011 11:33
    Alladyn`
    Poziom 10  

Ja mam taki problem Uruchomiłem PS3 Media Server i na telewizorze było widać foldery ale gdy chciałem wejść do katalogu to wywalało info iż brak elementu do wyświetlenia może ktoś mi pomoże, a druga kwestia to program
    Wild Media Server korzystałem z tej aplikacji od ponad roku wer. trial i byo bez problemów co 15 dni od nowa aż do chwili reinstalacji windowsa xp programik działał przez 15 dni i po tym czasie chciałem go odinstalować i wyświetliła sie informacja iż deinstalacja niekompletna może wiecie jak się pozbyć tego problemu aby można było zainstalować ponownie triala

0
  • #30 06 Mar 2011 17:24
    perkoz1970
    Poziom 2  

cały czas nie miałem problemu z ps3ms a tu dzisaij klapa nie widzi wcale tv. co mam zrobic pomocy

0
  Szukaj w 5mln produktów