Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDH885 - zwarcie

11 Maj 2010 11:26 2880 8
 • Poziom 13  
  Witam!
  Zaczęło się od tego, że podczas prania pralka wybiła bezpieczniki w domu. Teraz objaw jest taki, że świeci się jedynie kontrolka włącznika, pralka nie startuje (nie wybija już bezpieczników). Silnik został sprawdzony - jest ok., grzałka ma ok. 26ohm - wydaje się być ok. Gdzie szukać uszkodzenia, co sprawdzić?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 20  
  Witaj może kondensator na zasilaniu jest uszkodzony.
  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Ten zaraz na wejściu wydaje się ok. wchodzi 230v i wychodzi 230v. Jakiś czas temu go wymieniałem. Może pomocne będzie to, że pralka miała "ciężko" - była załadowana pod sufit. Jednak tak, jak pisałem - dałem silnik do gościa który przezwaja i powiedział, że silnik jest ok.


  Pozdrawiam
 • Poziom 20  
  Mimo wszystko spróbowałbym uruchomić pralkę bez tego kondensatora.
  Pozdrawiam
 • Specjalista AGD
  pakiet napisał:
  podczas prania pralka wybiła bezpieczniki w domu. Teraz objaw jest taki, że świeci się jedynie kontrolka włącznika, pralka nie startuje (nie wybija już bezpieczników).
  Prawdopodobnie uszkodzona blokada drzwi.
 • Poziom 13  
  Dzisiaj miałem trochę czasu i sobie w pralce pogrzebałem. Blokadę drzwi kiedyś już wymieniałem, mimo to ją wykręciłem posprawdzałem kable i przykręciłem ponownie. Podłączyłem bez kondensatora i pralka chciała ruszyć (silnik), więc kondensator wrócił na swoje miejsce i ... wybiło bezpieczniki :). Wychodzi, że coś jest nie tak na linii grzałka - termostat. Odłączyłem przewody od grzałki - wybiło bezpieczniki, odłączyłem termostat i termometr i pralka zrobiła całe pranie - oczywiście w zimnej wodzie. Zacząłem sobie wąchać i wywąchałem spaleniznę przy programatorze, a dokładnie śmierdzi z termostatu, tylko gdzie konkretnie zwarcie siedzi? Wykręcić grzałkę i termometr? Kurcze pomroczność jasna - mierzyłem grzałkę i miała 26ohm i do obudowy nieskończoność.


  Pozdrawiam.
 • Specjalista AGD
  pakiet napisał:
  Zacząłem sobie wąchać i wywąchałem spaleniznę przy programatorze,
  Pozdrawiam.

  I tu chyba masz odpowiedź.
 • Poziom 13  
  Jeśli to programator, to jest po pralce :( Kiedyś szukałem do poprzedniej pralki i wyszło za drogo. Kuźwa liczyłem, że może jaszcze coś przełożę z poprzedniej pralki.
  Może to termostat? Ewidentnie śmierdzi pokrętło od temperatury ;)


  Pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  Zotało Tobie tylko wyciągnąć programator i sprawdzić co tam jest.