Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDH885 - zwarcie

pakiet 11 Maj 2010 11:26 2724 8
  • #1 11 Maj 2010 11:26
    pakiet
    Poziom 13  

Witam!
    Zaczęło się od tego, że podczas prania pralka wybiła bezpieczniki w domu. Teraz objaw jest taki, że świeci się jedynie kontrolka włącznika, pralka nie startuje (nie wybija już bezpieczników). Silnik został sprawdzony - jest ok., grzałka ma ok. 26ohm - wydaje się być ok. Gdzie szukać uszkodzenia, co sprawdzić?

0 8
  • #2 11 Maj 2010 14:25
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Witaj może kondensator na zasilaniu jest uszkodzony.
    Pozdrawiam

0
  • #3 11 Maj 2010 14:34
    pakiet
    Poziom 13  

Ten zaraz na wejściu wydaje się ok. wchodzi 230v i wychodzi 230v. Jakiś czas temu go wymieniałem. Może pomocne będzie to, że pralka miała "ciężko" - była załadowana pod sufit. Jednak tak, jak pisałem - dałem silnik do gościa który przezwaja i powiedział, że silnik jest ok.

Pozdrawiam

0
  • #4 11 Maj 2010 14:55
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Mimo wszystko spróbowałbym uruchomić pralkę bez tego kondensatora.
    Pozdrawiam

1
  • #5 11 Maj 2010 15:51
    schnauzerman
    Specjalista AGD

pakiet napisał:
    podczas prania pralka wybiła bezpieczniki w domu. Teraz objaw jest taki, że świeci się jedynie kontrolka włącznika, pralka nie startuje (nie wybija już bezpieczników).
    Prawdopodobnie uszkodzona blokada drzwi.

0
  • #6 12 Maj 2010 19:12
    pakiet
    Poziom 13  

Dzisiaj miałem trochę czasu i sobie w pralce pogrzebałem. Blokadę drzwi kiedyś już wymieniałem, mimo to ją wykręciłem posprawdzałem kable i przykręciłem ponownie. Podłączyłem bez kondensatora i pralka chciała ruszyć (silnik), więc kondensator wrócił na swoje miejsce i ... wybiło bezpieczniki :). Wychodzi, że coś jest nie tak na linii grzałka - termostat. Odłączyłem przewody od grzałki - wybiło bezpieczniki, odłączyłem termostat i termometr i pralka zrobiła całe pranie - oczywiście w zimnej wodzie. Zacząłem sobie wąchać i wywąchałem spaleniznę przy programatorze, a dokładnie śmierdzi z termostatu, tylko gdzie konkretnie zwarcie siedzi? Wykręcić grzałkę i termometr? Kurcze pomroczność jasna - mierzyłem grzałkę i miała 26ohm i do obudowy nieskończoność.

Pozdrawiam.

0
  • #7 12 Maj 2010 19:49
    schnauzerman
    Specjalista AGD

pakiet napisał:
    Zacząłem sobie wąchać i wywąchałem spaleniznę przy programatorze,
    Pozdrawiam.

I tu chyba masz odpowiedź.

0
  • #8 12 Maj 2010 20:19
    pakiet
    Poziom 13  

Jeśli to programator, to jest po pralce :( Kiedyś szukałem do poprzedniej pralki i wyszło za drogo. Kuźwa liczyłem, że może jaszcze coś przełożę z poprzedniej pralki.
    Może to termostat? Ewidentnie śmierdzi pokrętło od temperatury ;)

Pozdrawiam.

0
  • #9 13 Maj 2010 10:40
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Zotało Tobie tylko wyciągnąć programator i sprawdzić co tam jest.

0