Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz EWD 10. Za ciche dzwonienie.

Lucjan52 11 Maj 2010 19:25 2702 7
  • #1 11 Maj 2010 19:25
    Lucjan52
    Poziom 27  

Zainstalowałem ostatnio domofon w budynku 8 mieszkaniowym. Zasilacz EWD 10 i unifony TK6. Niestety część lokatorów, zwłaszcza tych w starszym wieku narzeka na zbyt ciche dzwonienie. Na unifonie 1132 dzwoni głośniej, jednak nie mogę zmienić, ponieważ jest to system z interkomem pomiędzy wszystkimi mieszkaniami i unifony mają dorobione po 7 dodatkowych przycisków. Pytanie. Czy istnieje możliwość zwiększenia sygnału wywołania w zasilaczu?

0 7
  • #2 11 Maj 2010 20:24
    karl102
    Poziom 27  

Zmniejszyć wartość szeregowego rezystora.

0
  • #3 12 Maj 2010 18:52
    Lucjan52
    Poziom 27  

Pogłośni, ale minimalnie. Mam jeszcze jedną sprawę. Jak zrobić wywołanie dla osoby głucho-niemej, żeby oprócz dzwonka unifonu, zapalało się światło w mieszkaniu?
    Próbowałem z przekaźnikiem zasilanym z generatora, ale nic z tego. Terkocze ale nie załączy styków.

0
  • #4 12 Maj 2010 19:29
    adibaw
    Poziom 16  

Lucjan52 napisał:
    Jak zrobić wywołanie dla osoby głucho-niemej, żeby oprócz dzwonka unifonu, zapalało się światło w mieszkaniu?
    Próbowałem z przekaźnikiem zasilanym z generatora, ale nic z tego. Terkocze ale nie załączy styków.

A jaki masz panel wywołania? masz szanse odpiąć jeden przycisk od generatora?

jeśli się uda to podaj tam zamiast generatora zasilanie

0
  • #5 12 Maj 2010 19:41
    Lucjan52
    Poziom 27  

Panel jest Mifon. Rzecz w tym, że ma dzwonić słuchawka, bo część domowników jest słysząca i zapalać się światło w mieszkaniu.

0
  • #6 12 Maj 2010 20:04
    adibaw
    Poziom 16  

Najprościej by było właśnie zrobić tak żeby z wywołania przychodziło napięcie zamiast generatora i podpiąć do przekaźnika na światło i innego do jakiegoś dzwonka.

No chyba że da się tak jak w cyfralu 1+n że sam przycisk ma dwa bieguny i jeden zostaje na generator a drugi po przycięciu ścieżki na laminacie w celu odseparowania od reszty posłuży do podania napięcia

0