Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka matrix 424 - zawieszony alarm

12 Maj 2010 08:23 5149 13
  • Poziom 13  
    witam
    mam klopot z w/w centralka - wszystkie czery wejscia z1-z4 zwarłem rezystorem,
    na wyswietlaczu mx-icon (tylko jedna klawiatura) wyswietla status OK, ale caly czas generuje alarm. swieci otwarta klodka i wykrzyknik i caly czas miga dzwonek. czy to jest jakies uszkodzenie sprzetu? sa jakies sposoby na wyjscie z tego stanu.
    wyglada na to ze alarm jest rozbrojony nie ma sabotazu a po uruchomieniu centrali caly czas alarm. robilem reset zwora ale to nic nie daje.
  • Poziom 12  
    Witam

Z tego co kojarzę to ta centralka ma możliwość zdefiniowania trybu pracy dla każdej linii NO, NC lub podwójny EOL więc to że są one zatkane oporami niekoniecznie świadczy o tym że nie są w sabotażu. Poza tym jeśli centralka zgłasza problem może to być jakaś błahostka typu nieustawiony zegar bądź wyładowany akumulator choć nie wiem jak akurat matrix reaguje na takie rzeczy.
    Pozdrawiam
    Maciej
  • Poziom 13  
    no ok. ale czy w przypadku sabotazu wyswietlany jest status OK? (czyli ze zadna linia nie jest naruszona?). nie jestem masterem w tej dziedzinie i wlasnie dla tego pytam. jesli rozewre ktoraklwiek linie status OK znika. alarm generowany jest ciagle. manual podpowiada - status ok oznacza ze alarm jest gotowy do uzbrojenia i linie se nie naruszone! "gdziez wiec sa te pieniadze?...."
  • Poziom 13  
    a czy jest taka mozliwosc (w tym przypadku) ze centrala wykrywa brak linii telefonicznej i dla tego generuje alarm??
  • Poziom 13  
    niestety to nie linia telefoniczna. po podlaczeniu do linii dalej to samo. jakies sugestje??
  • Poziom 26  
    Musisz zrobić scaning modułów adr 754, oprogramować linie adr 250 jak dajesz rezystor to zaprogramuj eol, adr 251 jak ma działać linia (natychmiastowa , opóźniona, itp...) trójkąt z wykrzyknikiem może sygnalizować usterkę zasilania akumulator bądź 230V.
    Jeżeli robiłeś reset to zrób to co opisałem i daj znać jak by co to pisz na pw.
  • Poziom 13  
    problem w tym ze nie jestem w stanie zrobic czegokolwiek z klawiatury! na wyswietlaczu nic sie nie pokazuje oprucz "OK Zasilanie dzwonek i wykrzyknik". nie ma reakcji na zaden kod, na nic. nie wyswietlaja sie zadne liczby, zadne znaki, kreski nic! klawiatura wydaje dzwieki pik-pik-pik - piiiik i tak w kolo i nic poza tym!! czy to jest stan sprawnej centralki??
  • Poziom 26  
    W tej centrali nawet jak jest sprawna to nie możesz mieć pewności że na 100% wszystko jest ok. Chcesz to podeślij ją do mnie to sprawdzę.
  • Poziom 2  
    a sprawdzałeś aku? na plycie centrali mx 424 masz przycisk (przynajmniej w tych nowszych modelach) to jest wbudowany moduł odcięcia aku. Najpierw podłączasz aku a potem zasilanie z trafo i następnie trzeba wcisnąć ten guziczek (mieści się on w lewym dolnym rogu płyty). Jeżeli to nie to, spróbuj zrobić reset centrali i z czytać urządzenia magistrli
  • Poziom 13  
    Tak jak kolega doradził:
    - połącz wyjścia Z z comami rezystorami 4k7
    - Reset centrali
    - podłączyć akku , zasilacie i wcianać zycisk w lewym dolnym rogu
    - będzie piszczeć wciskamy 1234 i jeszcze raz 1234
    - powinno przestać piszczeć
    - na klawiaturze MX-ICON wciskamy dwa razy prawy dolny klawisz tzw. choinke i 9999
    - wciskamy choinke i 754 . Jak skończy odliczać (latajace kreski wokół wyswietlacza wcisnij choinka i 0) Matrix fabrycznie ma wpisane do pamięci dwie klawiatury ikonową i LCD. Ta funkcja skanuje w poszukiwaniu tych urzadzeń.
    - następnie odłącz akku i zasilanie i podłącz akku i zasilanie i wciśnij pstryczka .
    Matrixy tak mają że czasami nowe zmiany wprowadzane są po resecie centrali.
  • Poziom 13  
    Ryo pomylił 424 z 832. Matrix 424 nie ma osobnego wejścia na GT i BT tak jak Matrix 832. W 424 na tamper wykorzystujemy jedno z wejść.
  • Poziom 1  
    sami solidowcy na tym temacie...
    a najlepszy sposób na matrixa to zdjąć mu zasilanie- zwykle sie odwiesza.
    ważne- dla osób nie znających hasła użytkownika- zrobić to bez alarmu tj. wszystkie sabotaże pozamykane.