Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skanowanie negatywów skanerem bez przystawki

22 Sie 2004 13:38 18845 3
  • Poziom 36  
    Posiadam skaner Plustek Optic Pro U12B. Pomyślałem, że fajnie byłoby skanować negatywy bo moja siotra robi dużo zdjęć tylko po to żeby mieć je w postaci cyfrowej, a nie zawsze potrzebna jest jakość. Na pewno ktoś już kombinował w ten sposób. Wymyśliłem, że jakby się udało zmusić skaner do skanowania z wyłączoną lampą, przyłożyć negatyw, przyświcić mu od góry i skanować, to może by coś z tego wyszło. Nie moge tylko zmusić skanera do skanowania bez włączonej lampy. Jak to zrobić ?
  • Poziom 30  
    Niezmusisz skanera do skanowania bez lampy, wyjściem jest tu skaner który zamiast lampy używa LED'a przy podaniu światła od góry negatywy wychodzą całkiem nieźle. Na moim BearP@w dobranie odpowiedniej ostrości światła zajeło troche czasu lecz teraz działa prawie bez zarzutów.

Pozdrawiam Lt.
  • Poziom 24  
    popróbuj odłączać zasilanie po tym jak skaner odjedzie o kilka centymetrów od pozycji parkowania , nie znam twojego modelu skanera ale zwykle w środku są jakby znaczniki lub wcięcia do ustalenia pozycji
    prócz oczywiście fotokomórki .

do oświetlenia na górze proponuję zwykłą świetlówke z przetwornicą kilkadziesiąt kHz
    negatywu nie kładź bezpośrednio na szybie