Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak otworzyć obudowę odkurzacza Zelmer Jupiter typ 4000

Majsterkowicz amator 15 Maj 2010 16:11 9690 2
  • #1 15 Maj 2010 16:11
    Majsterkowicz amator
    Poziom 2  

Mam pytanie. Jak zdjąć rączkę i pokrywy z odkurzacza zelmer typ 4000? Odkręciłem cztery wkręty i coś jeszcze trzyma. Mam wrażenie, że pokrywa worka. Potrzebuję się dostać do silnika, bo wysypały mi się kuleczki z łożyska.

0 2
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2010 11:04
    Jerzy Feter
    Poziom 17  

Witam!
    Musisz pierwsze zdjąć pokrywę przednią (zakrywającą worek), w tym celu po jej otworzeniu, na widocznych jej zaczepach, cieniutkim śrubokrętem podważasz te zaczepy w kierunku środkowej osi odkurzacza (tak jakbyś ściskał te zaczepy do siebie) - najpierw jeden a potem drugi. Cała ta pokrywa wypnie się i wysunie do przodu.
    Te cztery wkręty co je odkręciłeś to rozumiem że od tej pokrywy z rączką, jeżeli tak, to teraz już ta pokrywa zejdzie.
    Aby dostać się do silnika należy jeszcze odkręcić 2 wkręty z tyłu odkurzacza na dole koło filtra wylotowego, następnie znowu cienkim śrubokrętem lekko podważyć zaczepy korpusu znajdujące się nad kołami tylnymi, aby rozdzielić korpus górny od dolnego. Te zaczepy tylko na razie leciutko odskoczą i trzeba jeszcze odczepić jeszcze jeden zaczep tego górnego korpusu, który to zaczep jest widoczny po odwróceniu odkurzacza "do góry nogami" koło przewodu zasilającego (taki otwór może 7x7mm w dolnym korpusie pod spodem - patrząc z góry to pod spodem na wysokości przewodu zasilającego) też lekko podważając ten zaczep cienkim śrubokrętem.
    Patrz uważnie na ułożenie przewodów wewnętrznych, ułożenie zwijacza, usytuowanie silnika w korpusie i wyprowadzenia z niego przewodów - tak aby montaż nie sprawiał później problemów.
    Pozdrawiam.

4
  • #3 19 Maj 2010 18:46
    Majsterkowicz amator
    Poziom 2  

Dzięki wielkie. Bestia na łopatkach :)
    Pozdrawiam

1