Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitachi CP2874TA

22 Sie 2004 22:44 990 8
  • Poziom 24  
    W telewizorze jw. nie startuje przetwornica. Sprawdziłem wszystkie elementy i nic. Podejrzewałem trafo ale po przypadkowym, nie wiedzieć dlaczego starcia (raz) zrezygnowałem z podejrzeń. Sądziłem, że "zimne luty", oblutowałem je wszystkie i w dalszym ciągu brak pracy. Może pomijam jakiś szczegół albo jakieś inne licho, nie mam już koncepcji. W zasadzie budowa przetwornicy jest prosta ale cóż z tego, jest niesamowicie uparta i krnąbrna.
  • Poziom 19  
    Cześć 8)
    No chyba nie tak dokładnie sprawdziłeś wszystko :twisted:
    Jeszcze raz posprawdzaj i coś konkretnego napisz :idea:
    Bo z tego co piszesz widać że masz kłopoty ale jakie :?:
    Pozdrawiam Piotr
  • Poziom 24  
    Dzięki za poradę Piotr, jest świetna.
  • Poziom 32  
    Dla pewności wymień kondensatory elektrolityczne (przynajmniej te do 100 uF) po pierwotnej stronie trafa.
  • Poziom 19  
    Rubinh napisał:

cześć.
    Ty tez się obrażasz?
    Słuchaj jak piszesz że wszystko sprawdziłeś i nadal coś nie działa to według mnie zrobiłeś to niezbyt dokładnie albo coś przeoczyłeś.
    Twoje podejżenie transformatora wcale nie jest bezzasadne :idea:
    Miałem już takie przypadki że dopiero po wylutowaniu okazało sie że wyprowadzenie były nie polutowane jak należy :!:
    I nie dziw się że taka była moja reakcja na taki post.
    Może trochę przesadziłem ale nie wiem jak Ty ale jak popatrze na niektóre posty to w końcu irytacja sięga zenitu i w pewnym momencie pisze coś takiego.
    Pozdrawiam Piotr
  • Poziom 31  
    Rubinh napisał:

Jakie pytanie, taka odpowiedź. Popieram Piotra. Oprócz opisu objawów należy jeszcze coś więcej zrobić i to opisać. A dopiero później czekać na bardziej konkretną odpowiedź.
    Lub u wróżki wizytę zamówić. :D
  • Poziom 22  
    Na wyjsciu z zasilacza zero napjec?
    Jesli tak to nie ma innej zasady jak sprawdzanie kolejno odlutowujac jedna koncowke diod a nastepnie oporow.
  • Poziom 24  
    Zamykam temat, wymieniłem płytę. Skórka musi być wart wyprawy. Wiecie sami, że można stracić wiele czasu na znalezienie przyczyny która okazuje się być bzdurką i w efekcie nie wart tego szukania a żyć trzeba. Do kol. Stef. Sprawdziłem każdy element wylutowując go z płyty i sprawdzając miernikiem. Posiadam schemat . Jakiej treści pytania można się spodziewać, daj przykład. Ciekaw jestem, jak ono brzmiałoby w Twoim wykonaniu.