Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco daily- obrotomierz- brak czujnika

18 Maj 2010 18:43 3856 1
  • Poziom 15  
    Witam.
    Posiadam na warsztacie iveco daily 2.5 td z roku 1992. Problem polega na tym, że nie działa obrotomierz. Na "krótko" jak sprawdzałem podając impulsy to obrotomierz działał. Przeszedłem więc do szukania dalej. Wyczytałem, że impulsy pobierane są z czujnika indukcyjnego w skrzyni. U mnie niestety nie ma tego czujnika co gorsze nie ma nawet otworu na ten czujnik.Zapytałem klienta czy kiedyś działał ten obrotomierz i odpowiedział mi, że działał tylko później coś się z elektroniką skopało i przestał działać. Lecz dzisiaj jadać tym iveco obrotomierz na chwilę złapał na 2000 obrotów(w rzeczywistości tyle było) i gdy wysprzęgłiłem i dodałem gazu wskoczył na 2500 obrotów spadł na dół. Bardzo mnie to zainteresowało. Zajrzałem pod maskę bo przypomniało mi się że w golfach dieslach impulsy są pobierane z alternatora i tak myślałem, że tu też tak może być. Niestety pomyliłem się. Moje pytanie brzmi czy możliwe jest że ten obrotomierz pobiera impulsy z jakiegoś innego źródła?? Czy akurat może to był zbieg okoliczności bo jak wiemy drogi mokre może akurat coś zwarło i działał a ten wzrost obrotów to przypadek?? Czy jest możliwe zasilanie tego obrotomierza z alternatora poprzez zrobienie wyjścia W tak jak piszą na forach(wpiąć kabel przed diodę)?? Czy takie rozwiązanie będzie działać??
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.
    Andrzejf14
  • Poziom 12  
    czujnik obrotomierza jest zamontowany w obudowie sprzęgła po lewej stronie przy łapce od sprzęgła lub w starszej wersji pobiera impulsy z czujnika mechanicznego przy pompie wtryskowej i tyle. żadnych innych żrudeł