Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ploter HP DesignJet 500 zły wydruk

26 Maj 2010 22:39 3133 6
  • Poziom 9  
    Podczas drukowania co jakiś czas przesuwa sie papier tak mniej więcej na 1metrze kilka razy od 2mm do 7mm. Jak temu zaradzić, gdzieś wyczytałem że może to być czujnik papieru. Wyglada to tak,że na całej drukuję mapę potem, mam przesuniecie papieru(pustą przestrzeń) i dalszy ciąg mapy. Czy to się czyści a jak tak to gdzie się znajduje element do wyczyszczenia, ewentualnie co i jak trzeba wymienić??
  • Specjalista - kserokopiarki
    czy puste miejsca są w równych odstępach ?
  • Poziom 9  
    nie sa w równych odstepach. Czasami drukuje cały rysunek, ale ostatnio prawie wszystkie wydruki z taką wadą

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

przeczyściłem trzy "diody" z czujnika papieru i 6 wydruków w kolorze jest dobrych. Jednak przy wydruku skanów czarno białych problem znowu zaczął sie pojawiać. Na razie nie drukuje paska o szerokości 2mm. Czy to może być problem z tuszami. Może zle wyczyściłem te diody albo jedna z nich sie kończy - jedna z nich była taka mleczna czy to normalne.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Raczej żadne czujniki czy diody, nie jestem jasnowidzem ale jak zajmuję się nimi od 10 lat jest to problem mechaniczny.
    Sugeruję nie kręcić niczym na zasadzie "może się uda" maszyna nie kosztuje 5 zł
  • Poziom 9  
    Tyle że te czujki - jest to czujnik papieru był bardzo zabrudzony - tłusty kurz, nalot. czujka składa się chyba z trzech diod - nie wiem czy je fachowo nazywam - znajdują się przy głowicy. Na razie drukuje dobrze. Czy to może być powodem zlego działania urządzenia??
  • Poziom 20  
    Chciałbym odświeżyć ten temat bo mam identyczny problem a nie znalazłem tak naprawdę konkretnej odpowiedzi. Ploter robi kilkumilimetrowe przerwy w druku tak samo jak opsane jest w pierwszym poście. Czujniki papieru są czyste choć nie wydaje mi się żeby to była ich wina. Jeżeli ktoś rozwiązał poruszony problem to bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 20  
    Problem udało mi się rozwiązać czyszcząc enkoder rolki prowadzącej papier i czujnik tego enkodera. Były bardzo zakurzone.