Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moja pierwsza zmywarka - Jakie są dobre, polecane?

patryk0402 05 Jun 2010 21:43 5550 10
    patryk0402
    Level 12  
    Witam Serdecznie

Już dosyć poważniej zastanawiam się nad zakupem zmywarki. Czytałem wątek i pojawia sie tam tylko electrolux, bosch i siemens. A czy z innymi producentami jest tak źle ?
    Zauważyłem dziś w Euro, fajna ofertę Mastercooka, a dokładniej
    Mastercook ZB-0678 X

Czy pakować się w to? Czy lepiej zastanowić się nad ww producentami ?
    Jeśłi tak to prosiłbym o jakieś propozycje, max cena ~1350-1400

pozrawiam
    piokrza
    Level 27  
    Witam, jeżeli zależy Ci na co najmniej kilkunastoletniej (a nie kilkuletniej) BEZAWARYJNEJ pracy zmywarki to nie polecam Mastercook'a. Firma ta, podobnie jak zresztą Amica nie dba o jakość swojego sprzętu. Ja posiadam Bosch'a od 5 lat i jestem zadowolony. Jeśli nie ogranicza Cię portfel to polecam nowość od Bosch'a - zmywarkę z linii ACTIVE WATER lub jeszcze lepiej ACTIVE WATER ECO.
    Tu pisałem o niej: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1683760.html
    patryk0402
    Level 12  
    Właśnie że portfel ciut ogranicza (1300-1400)
    Czyli z tego mastercooka całkowicie zrezygnować ?
    Więc co ciekawego można mieć w tej cenie z boscha/siemensa ?
    piokrza
    Level 27  
    Za te pieniądze spokojnie można kupić dobrego Bosch'a z wieloma przydatnymi funkcjami.
    ~wac
    Level 20  
    Z doświadczenia moge powiedziec ,że jedyną przydatną funkcją w zmywarkach jest skrócenie długiego programu mycia.To jest jedyna rzecz która jest czasem bardzo potrzebna.Reszta to bajery ,które bedziesz używać tylko na początku ,a później bedziesz ustawiać zmywarke na jeden uniwersalny program typu "Normalny 65" lub "Auto" .
    Ja również polecam zmywarki Bosch lub Siemens bo są najlepsze
    patryk0402
    Level 12  
    Ten Bosch (SGV 45M83EU), u mnie w mieście kosztuje ponad 1400zł, więc ciut jednak przekracza budżet. A zakup przez internet odrzucam po przygodzie z pralką [wcześniejsze posty], jak i późniejszy zły kontakt ze sprzedawcą.
    Co do panelu, może być, tylko żeby nie szpecił.

Dziś nawet odwiedziłem sklep, i pan mówił że mastercook poprawił swoje produkty i produkują teraz dobre zmywarki.

I jeszcze jedno pytanie, ostatnio dwoje moich znajomych zakupiło zmywarki, jedna to Candy, a druga Amica. Oby dwoje są z nich zadowoleni, zwłaszcza z dobrego domywania. Czy trafiły im się dobre egzemplarze, czy nawet Bosch/Siemens są lepsze ?
    piokrza
    Level 27  
    A co to znaczy " tylko żeby nie szpecił", bo nie bardzo rozumiem. Panel może szpecić?

Co do Candy, Mastercook to już jest czysty przypadek. Jednemu może trafić się model który będzie pracował nawet 15-20 lat, innemu nie wytrzyma nawet 5 lat. Tak samo może być z Bosch'em. Nie powiedziałem że Mastercook jest zły. Chce powiedzieć tylko że jest większe prawdopodobieństwo że można natrafić na słabszy model. W przypadku Bosch'a też takie się zdarzają ale rzadziej. Tak wynika przynajmniej ze statystyk a ja wolę się ich trzymać.
    patryk0402
    Level 12  
    Tak panel może szpecić, chodzi dokładniej o te guziczki które nie zbyt ładnie się prezentują, w tym przypadku panel zintegrowany jest lepszym rozwiązaniem

Widzę że trudno będzie znaleść model Boscha/Siemensa, w tej cenie, i o dosyć dobrych parametrach.
    Obecnie posiadam wszystkie sprzęt firmy mastercook [piekarnik, płyta gazowa, lodówka] i jestem zadowolony. Czy obecny wybór tej zmywarki będzie będzie dużym ryzykiem ? Czy nowe modele są dosyć awaryjne ? Będę wdzięczny za tego typu informacje.
    piokrza
    Level 27  
    Trzeba było od razu powiedzieć że masz resztę sprzętu z tej firmy :) Sprawa prosta - kupuj Mastercook'a, jeśli nie pasuje Ci ten Bosch.
    User removed account
    User removed account