Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eagle

29 Sie 2004 20:23 1621 11
  • Poziom 13  
    Narysowałem schemat w eaglu ale gdy chcę zrobić z niego płytkę,
    ścieżki są niepoprawnie połączone !
    Jak zrobić właściwą płytkę ?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 34  
    A możesz napisac po polsku??
    Jeżeli coś jest źle połączone to naturalną rzeczą jest podłączyć poprawnie, czyli musisz poprawić schemat.
    Aby zrobić właściwą płytkę nalezy zrobić właściwy schemat ;)
  • Poziom 13  
    Sprawdziłem ścieżki są źle połączone !
    Jak to zrobić ?
    Niestety jestem początkującym elektronikiem i pierwszy raz stykam się z eaglem.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 39  
    Rysowanie schematu w schematics, a następnie przezucanie tego do board przyciskiem switch nie gwarantuje poprawności połączeń. Musisz teraz ręcznie coniektóre popoprawiać. Przyda Ci sie tutaj komenda Signal (nie wiem jak w 4, ale w 3.55 jest). Aha jak się "burzy" ze nie mozna tutaj nic poprawiac zapisz board pod inna nazwa i zaznacz zeby nie zapisywalo schematu i otworz ponownie tak zapisany plik - teraz mozesz wszystko na nim robic. I raczej nie korzystaj z funkcji autorouter :) Ten autorouter to raczej pomylka w programie niz udogodnienie :P
    Poza tym Eage jest super!!! Eaglowcy wszystkich krajow laczcie sie :)

Aha opisane zmiany dzialaja w 3.55, nie wiem jak z 4

Jeszcze jedno, jakby byl jakis szerszy odzew moge udostepnic na forum troche gotowych projektow zrobionych na 3.55
  • Poziom 34  
    a) wrzuć na forum schemat i napisz co Ci nie gra
    b) w dolnym lewym rogu jest ikonka erc, a tam masz wykaz błędów przy rysowaniu, nie uwzględnia pomyłek ;)
    c)jak są źle połączone?? Może pomyliłeś obudowy
  • Poziom 39  
    Na przyszłość, jak chcesz coś wysłać z nietypowym rozszerzeniem spakuj to zip-em

Z tym R6? Czy Ty na pewno go dobrze podłączyłeś? Bo coś wydaje mi się, że on powinien być między katodą V1A, a masą, a nie tak jak teraz. A poza tym ten R8 - tu można by podyskutować. Nie jest źle, ale radziłbym zrobić to troche inaczej. Conajmniej daj tam między S2 (3), a masę kondensator, a i ten rezystor może lepiej podłączyć do anody. Inaczej przy dużym spadku napięcia n anodzie suiatka zacznie robić za anodę - niezbyt pożądany efekt. Poza tym reszta jest chhyba w porządku. Która nóżka na boardzie była źle podłączona? - jestem leniwy i nie chce mi się sprawdzać wszystkiego.
  • Poziom 34  
    Jak jesteś leniwy to nie pisz. NIe chodzi o błędy rzeczowe ale o błędy w tworzeniu.
    Wystarczyło kliknąć sprawdź.
    Błędy:
    -z R6 zrobiłeś bezpiecznik, co to za połącznie w środku ;)
    -6 nóżka lampy i ten nieszczęśny węzełek wisi w powietrzu, połączenia to te zielone, jak coś łączysz z na środku elementu z brązową linią to nic nie daje
    -połączenie powinno dochodzić do pinu rezystora a nie kilka mm zachodzić R2, R4

Drobna rada , nie łącz dwóch elementów brązowy z brązowym a w środku węzełek, jak już to odstaw je o 2 działki , dak zielone połączenie i węzełek, wtedy będzie 100% połączenie
  • Poziom 39  
    j. w. plus jeszcze R8 - jedna nóżka jest niepodłączona.
  • Poziom 13  
    Dzięki za rady !
    a ha czy sprzężenie mam zostawić czy je usunąć ?
  • Poziom 39  
    Sprzężenie zwrotne z R3 ?- Zostaw je. porawi charakterystykę wzmacniacza. Dorzucić tam możesz jeszcze szeregowo z tym rezystorem potencjometr nastawny, to będziesz sobie mógł regulować wzmocnienie układu, i jakiś niewielki kondensator równolegle do tego rezystora - będzie zmniejszać wzmocnienie dla częstotliwości wyższych od słyszalnych - wskazane.
  • Poziom 39  
    Witam
    Nie analizowałem twojego układu pod kątem poprawności działania, ale niepodobały mi się połączenia poszczególnych elementów i po przesunięciu niektórych z nich okazało się, że albo nie są połączone albo są ale źle. Popraw najpierw połączenia (nigdy nie prowadź połączenia tak, by węzeł wypadał na końcu nóżki elementu – między nóżką elementu a węzłem powinno byś kawałeczek połączenia, tak jak masz przy "R8" ) , a na płytce napweno nie będziesz miał błędów. Zobacz jak wyglądają połączenia na twoim schemacie. Gdy nie masz pewności co do prawidłowości połączeń, korzystaj z funkcji „Erc”.
    Pozdrawiam.