Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 3310 v06.33 - flashowanie

30 Sie 2004 10:32 4514 23
  • Poziom 20  
    czym zfleszować nokię 3310 ze świeżym oprogramowaniem v 06.33 niestety ralisem 4.79 i knokiem 95 nie idzie - gdzie znajdę nowe wersje tych programów

pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    hmm jakos nigdy nie sprawdzalem wersji oprog przed flashowaniem, ale 6.33 juz wgrywalem ( jesli to ma dla ciebie jakies znaczenie to z 6,33 na 6,33 troszke zmodyfikowany przeze mnie) a wg mnie najbardziej do flashowania nadaje sie rolis 4,77 inne czasami marudza a on pcha do przodu ;)
  • Poziom 20  
    niestery próbowałem wszystkiego to moja 1 nokia z kilkuset które robiłem i nic,nie rozpoznaje rodzaju flesza (układu),próbowałem też dejanem ręcznie i nic chyba że pojawi się jakieś nowe oprogramowanie z bottloaderem pod ten układ

pozdrawiam
  • Spec od GSM
    juz kiedys pisalem... W Knoku albo GeoFlasher:
    do pliku DEV_list.fps (edycja Notatnikiem) dodaj:
    002088CE: St M28W160CT, ALIAS_ID=00898896
    i Zapisz.
    Do pliku (edycja Notatnikiem) Flashid.cfg dodaj:
    002088CE M28W320C.TIA
    i Zapisz.
    Powinno pomoc...
  • Poziom 12  
    Przepraszam, nie jestem najlepszym elektronikiem. Napiszcie mi czy to ma jakies znaczenie w ktorym miejscu dodam ten w pis w edytowanych plikach? Czy poprostu tak aby nie rozdzielic zadnego zapisu. Nie chcem po prostu popsuc zadnego telefonu. I czy sumy imei i reszta pod mbusem tez bedzie dzialala bo mialem problem ze zdjeciem simlocka.
  • Poziom 37  
    Chodzi o to że są egzemplarze 3310 w których stosowano pamięci nieobsługiwane przez żadne wersje knoka i rolisa o czym pisze pawel.I podaje jak dodac ten typ pamięci do knoka i geoflashera.Poszukaj tych plików i zrób co napisał.
    Pamiętajcie o ostrożności z fleszowaniem 3310 z nowym typem flesza bo nie da się potem przeliczyć sum jak coś pójdzie nie tak.
    Zmiany w configach takie jak tu ktoś opisał podawałem już ale zalecam zrobić fullbackup przed zmiana np. PPM bo problem potem nieziemski.Z jedna walczyłem 2 dni żeby postawić i dopiero Griffin dał radę.Od tej pory nie zbliżam się do podejrzanych DCT3 (2100,3310 v.6.33,nowe 3410) z niczym innym jak tylko z Griffinem.Rutyna spowodowała że ślęczałem nad "głupią" 3310 bez sensu 2 dni :roll:
  • Spec od GSM
    przychylam sie do wypowiedzi FrankaDolasa - na wszlki wypadek kopia sie przyda... Nie pisalem o tym w poscie wyzej - wydawalo mi sie to oczywiste, choc sam niekiedy z pospiechu tego nie robie (blad)...
    Ostatnio, robiac PL w nokii 2100 (do ktorej tez nie chcialem sie zblizac :), a "musialem") nawet po wgraniu backupa nie mialem zasiegu, ale ta nokia to juz kompletne dziwactwo jesli chodzi o PL (nie mowiac o wysypaniu sie imei'a, kodzie zabezpiecz. i contact service po flashowaniu tym, co nie trzeba)
  • Poziom 33  
    griffin z 2100 i najnowszym softem 3310 daje sobie radę , też bawiłem się językiem zaniżając ver z 6.33 , ale potem były problemy, nie działała poprawnie , gdy już dorwałem flasha robię ją tylko griffinem i nie ma najmniejszych problemów

z tego wynika że 6.33 nie powinno się zaniżać , no chyba że komuś śmiga normalnie na niższym , sam jestem ciekaw :wink:
    To tak jak z DCT4-nie można zaniżać bo są jaja.
  • Poziom 12  
    Ok dodam te wpisy. A ten gryfin to jest jakas odmiana Knoka czy rolisa? Nie bawilem sie nim jeszcze zawsze robie wszystko w knoku. Jak znajde gryfina to sprubuje najpierw na jakiejs starej 3310 zeby wrazie czegos odratowac ja knokiem ;) Dzieki za pomoc
    @oliv życzę owocnego "szukania" Griffina :lol:
  • Spec od GSM
    troche zanizyles hierarchie "waznosci" oprogramowania (i sprzetu) :). Gryffin najpierw, a pozniej naprawa Knokiem??? Tez zycze szczescia...
    A tak, zeby nie bylo ze sie wymadrzam (nie mam Griffina jakby co - z powodow czysto materialnych) to owe wpisy do Knoka mozesz dodac w dowolnym miejscu (zarowno w devlist.fps, jaki i w flashid.cfg), czyli wpis moze wygladac np. tak (to tylko wycinek pliku dvlist.fps!):
    .....
    00B00060: Sharp LH28F800BG, ALIAS_ID=00898892
    00B00061: Sharp LH28F800SX, ALIAS_ID=00898893
    00B00068: Sharp LH28F160BG, ALIAS_ID=00898890
    00B000D0: Sharp LH28FS16SX, ALIAS_ID=00898891
    00B000E8: Sharp LRS1360, ALIAS_ID=00898891
    80898896: Intel 28F320B3-T, size 32Mb
    002088CE: St M28W160CT, ALIAS_ID=00898896
  • Poziom 12  
    Dzieki Pawel za opisik. A z tym "Gryfinem" To juz nie rozumiem wogule! Ale czuje ze walnelem gafe...
    Co to w koncu jest ten gryfin???
  • Poziom 2  
    najtaniej i najlepiej wziąść flashera którym wgrasz nowy soft.
    później pobaw sie programem DCT3RPv3.0F którym przeliczysz sumy kontrolne zrobisz reset i na koniec przetestujesz czy wszystko wporzadku:)
    :wink:
  • Spec od GSM
    @positive - caly czas w tym poscie jest o tym mowa, a chodzi o to, ze kolega zaczal post od problemu z flashowaniem 3310 z nowym softem v6.33... Jesli jest tak prosto bez modyfikacji w plikach config i dev to sprobuj bez tego flashnac 3310 v6.33 :)

@oliv - poszukaj w necie (chocby www.gsm-technology.com ) odnosnie gryffina... Z nim tez, czytajac rozne fora, sa czasami problemy (jesli ktos posiada niech sie wypowie :) ), niemniej na razie z braku funduszy odpuszczam sobie gryffina... Nawet, jesli bym go posiadal, a cos nie dzialalo, zaroilo by sie od postow dlaczego to i tamto nie dziala :) :)
  • Poziom 15  
    Witam,nie wiem czy dobrze trafilem,ale tez mam problem z 3310,ktora nie chce sie wlaczyc po flashowaniu. Probowalem wgrywac virgin eeproma,stare softy i inne ale nic nie chce jej ruszyc. NIe moge zrobic resetow bo zaden program jej nie wykrywa,tzn tel sie wlacza ale zawisa od razu. Czy te wpisy w knoku moga pomoc z tym? NIe mam backupa softu od tej nokii i stad ten problem. Pozdro
  • Poziom 20  
    powracam do tematu ponieważ coraz więcej noki 3310 ma oprogramowanie 6.33
    udało mi się w końcu wszystko zrobić na gryfinie i świerzem sofcie ,musiałem niestety fleszować nowym softem i dopiero unlock, ale wsio ok

pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Mam pytanie...
    Co to jest?:
    Mama kabel do nokii 3310. Problem w tym, że nie ma zwykłego złącza com/usb tylko coś podobnego do końcówki kabla sieciowego... Do czego to właściwie służy? Jestem laikiem w tych sprawach... HELP!!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Z samą wtyczką może być ciężko - najprościej kupić cały kabel i wykorzystać wtyczkę od niego. A ostatni soft do 3310 jaki widziałem ma oznaczenie 6.37
  • Poziom 15  
    Wlasnie jestem po boju z 3310 ver.6.33 i oto male info trza dopisac pamiec jak post wyrzej wkleic notatnikiem do pliku div... Potem read full flash knokiem nastepnie full flash ver....(malo istotne) dalej caly czas knock set new imei- use oryginal ,dalej zapobiegawczo Reser SP lock,potem reset full factory settings ,conwetr 3310-3315 (opcja jesli ktos chce 15) i na sam koniec quick set faid .Dziala na 100% nie ma zadnych problemow i jest zasieg.
  • Poziom 10  
    Witam Koledzy.. temat dośc stray ale pewnie duzo osob napotkalo sie po drodze na niego.. wiec pisze, jeśli ktos posiada kabel lecz nie posiada wtyczki do telefonu i jest bardziej zapoznany z lutownica to można poprostu przylutowac kabelki do miejsca w któe przychodza piny wtyczki..;) ja tak zrobiłem pare lat temu kupe telefonów gdy osprzęt był drogi..

!! POZDRAWIAM !!
    BialyDaroo
  • Poziom 18  
    no dobry sposób kiedyś ale teraz to chyba bardziej opłacalne jest kupno kabla teraz to są groszowe sprawy w porównaniu z tym ile kiedyś kosztowały