Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówko - zamrażarka HOOVER HVNP 3887 - błąd E2

xplode10 20 Jun 2010 15:54 6564 12
    xplode10
    Level 10  
    Witam. Lodówka (model w temacie) przestała chłodzić a na wyświetlaczu wyskoczył błąd o kodzie E2. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać i z czego ten błąd wynika?
    xplode10
    Level 10  
    Z tego co sie zorientowałem E2 jest to błąd czujnika temperatury. Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie owy mozna zakupić i jak go wymienić?
    xplode10
    Level 10  
    Dobrze to zapytam inaczej. Posiada ktoś ogolny schemat budowy takiej lodówki. Nie chodzi mi o konkretny model tylko ogólny schemat rozmieszczenia podzespołów w takiego typu lodówce.
    xplode10
    Level 10  
    Regulator tmp jest u góry wraz z wyświetlaczem LCD. Tam go szukać tak?
    Fazii
    Level 32  
    Nie, w takim układzie musi być w środku i to dwa, ja nie mam takiej, żeby sprawdzić, ale jest osobny do zamrażarki i osobny do lodówki, są zapewne w osłonach hydroszczelnych i może wyglądać jak taki kondensator blokowy (zalany epoxydem) lub w takiej jakby rurce też zalanej na wyjściu epoxydem, poszukaj, a ja już poprosiłem fachowców o pomoc.
    xplode10
    Level 10  
    Widze ktoś już poprosił o upa z Hooverem wiec poczekam
    xplode10
    Level 10  
    zatem na czujniku napisy mocno wytarte
    jedyne co odczytałem to
    30VDC
    ...00T-11
    mówi Wam to coś?
    xplode10
    Level 10  
    Ok czujnik mam w domu. Sprawidziłem podłączając go i błąd znikł więc to to. Kwestia tego typ, że prawdopodobnie jest w tylnej sciance (Tak mi sie wydaje). Orientuje się ktos gdzie pruć te plecy czy co tam?
    xplode10
    Level 10  
    Postaram się jeszcze raz ponowić zapytanie. Czy ktoś wie gdzie zlokalizowany jest czujnik temperatury w tej lodówce? (lodówka Hoover HVNP 3887 numer No 3400093607380776)
    xplode10
    Level 10  
    Ok wymieniłem czujnik był jakieś 50cm od góry i prawie pośrodku lodówki. Kabel prowadzony przy lewej krawędzi (patrząc od tyłu). Zaistniał lecz nowy problem. Co prawda błąd znikł i lodówka na 1 rzut oka pracuje dobrze tzn, pompa pracuje wiatraki też lecz nie chłodzi ani zamrażarka ani chłodziarka. Czy to przyczyna wycieku gazu?
    xplode10
    Level 10  
    Przyczyna był zatkany filtr. Wymiana filtra i napompowanie gazu rozwiązały problem. Na tym kończę mój monolog.