logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lodówko - zamrażarka HOOVER HVNP 3887 - błąd E2

xplode10 20 Cze 2010 15:54 8397 12
REKLAMA
  • #1 8210338
    xplode10
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Witam. Lodówka (model w temacie) przestała chłodzić a na wyświetlaczu wyskoczył błąd o kodzie E2. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać i z czego ten błąd wynika?
  • REKLAMA
  • #2 8255871
    xplode10
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Z tego co sie zorientowałem E2 jest to błąd czujnika temperatury. Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie owy mozna zakupić i jak go wymienić?
  • REKLAMA
  • #3 8261212
    xplode10
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Dobrze to zapytam inaczej. Posiada ktoś ogolny schemat budowy takiej lodówki. Nie chodzi mi o konkretny model tylko ogólny schemat rozmieszczenia podzespołów w takiego typu lodówce.
  • REKLAMA
  • #5 8310856
    xplode10
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Regulator tmp jest u góry wraz z wyświetlaczem LCD. Tam go szukać tak?
  • #6 8311262
    Fazii
    Poziom 32  
    Posty: 2337
    Pomógł: 226
    Ocena: 23
    Nie, w takim układzie musi być w środku i to dwa, ja nie mam takiej, żeby sprawdzić, ale jest osobny do zamrażarki i osobny do lodówki, są zapewne w osłonach hydroszczelnych i może wyglądać jak taki kondensator blokowy (zalany epoxydem) lub w takiej jakby rurce też zalanej na wyjściu epoxydem, poszukaj, a ja już poprosiłem fachowców o pomoc.
  • REKLAMA
  • #8 8312596
    xplode10
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Widze ktoś już poprosił o upa z Hooverem wiec poczekam
  • #9 8317145
    xplode10
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    zatem na czujniku napisy mocno wytarte
    jedyne co odczytałem to
    30VDC
    ...00T-11
    mówi Wam to coś?
  • #10 8373312
    xplode10
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Ok czujnik mam w domu. Sprawidziłem podłączając go i błąd znikł więc to to. Kwestia tego typ, że prawdopodobnie jest w tylnej sciance (Tak mi sie wydaje). Orientuje się ktos gdzie pruć te plecy czy co tam?
  • #11 8509314
    xplode10
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Postaram się jeszcze raz ponowić zapytanie. Czy ktoś wie gdzie zlokalizowany jest czujnik temperatury w tej lodówce? (lodówka Hoover HVNP 3887 numer No 3400093607380776)
  • #12 8519976
    xplode10
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Ok wymieniłem czujnik był jakieś 50cm od góry i prawie pośrodku lodówki. Kabel prowadzony przy lewej krawędzi (patrząc od tyłu). Zaistniał lecz nowy problem. Co prawda błąd znikł i lodówka na 1 rzut oka pracuje dobrze tzn, pompa pracuje wiatraki też lecz nie chłodzi ani zamrażarka ani chłodziarka. Czy to przyczyna wycieku gazu?
  • #13 8541318
    xplode10
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Ocena: 7
    Przyczyna był zatkany filtr. Wymiana filtra i napompowanie gazu rozwiązały problem. Na tym kończę mój monolog.

Podsumowanie tematu

✨ Lodówka HOOVER HVNP 3887 przestała chłodzić, a na wyświetlaczu pojawił się błąd E2, który wskazuje na problem z czujnikiem temperatury. Użytkownicy sugerują, że czujnik znajduje się w obudowie regulatora temperatury, a jego wymiana może być konieczna. Wskazówki dotyczące lokalizacji czujnika oraz jego wymiany obejmują poszukiwanie go w tylnej ściance lodówki. Po wymianie czujnika, użytkownik zauważył, że błąd zniknął, ale lodówka nadal nie chłodzi. Ostatecznie przyczyną problemu okazał się zatkany filtr, którego wymiana oraz napompowanie gazu rozwiązały problem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA