Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT SCENIC 97r 2,0 8V kłopot z obrotami

22 Jun 2010 22:46 3222 2
 • Level 13  
  Witam
  Mam problem z RENAULT SCENIC 97r 2,0 8V, wymieniana była uszczelka pod głowicą, sączył się olej na zewnątrz od strony kabiny. Jedynym objawem był wyciek oleju. Silnik rozebrano a tyle ile to było konieczne w warsztacie mechanicznym, głowica do planowania, wymiana uszczelek wszelkich. Samochód uruchomił się, wentylator działa jednak - obroty to ok 500 ledwie dyszy, po przegazowaniu zapala się kontrolka awarii silnika [/\/\/] a obroty na jałowym zatrzymują się na ok 1200. Po podłączeniu do kompa wyszedł szereg błędów które zostały skasowane, prócz jednego powracającego - awaria czujnika podciśnienia na wlocie powietrza. Czujnik wymieniono na nowy, błąd skasowano, kontrolka nadal się pali, obroty zatrzymują się na poziomie 1000/1200. Powiedzcie proszę co może być jeszcze za przyczyna, skoro na kompie już nic nie wychodzi. Świece zmienione, bo stare zużyły się nieco. Wychodzi na to że mechanik już trzeci raz się będzie za to zabierał... podpowiecie co to może być?
  Pozdrawiam
 • Level 20  
  Ustaw na nowo zawory najlepiej w serwisie. Mogą się nie domykać co osłabi silnik i przy np. chodzącym wentylatorze obroty będą spadać.
 • Level 13  
  HA możesz mieć racje tyle tylko że nie ma wpływu wentylatora na obroty a niskich w ogóle nie ma... po włączeniu silnika przez chwilkę 500/600 i wchodzą na 1200 średnio i zapala się kontrolka silnika... wentylator nie ma wpływu na prace silnika w tym przypadku :(