Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Anomalie na ekranie. Jakość kolorów na 8 bitów.

Black Horizon 27 Cze 2010 13:57 954 3
  • #1 27 Cze 2010 13:57
    Black Horizon
    Poziom 9  

Od kilku dni monitor laptopa zachowuje się dość dziwnie. Trochę jakby ktoś przestawił "Jakość kolorów" na 8 bitów. Podczas startu zamiast czarnego ekran jest zielony. Pulpit jest poszatkowany różnokolorowymi pikselami. Brakuje miękkich przejść między kolorami. :)

Początkowo myślałem, że uszkodzeniu uległa karta graficzna, ale gdy zresetowałem system wszystko wróciło do normy. Niestety nie na długo. Po kilku minutach ponowie ekran rozleciał się "w drobny mak". Następnego dnia monitor wyświetlał obraz normalnie, ale wyłącznie przez kilka godzin. Nie mam pojęcia, od czego to zależy. :)

Sprawdziłem drugi dysk twardy, aby się upewnić, że to nie kwestia sterów. Na drugim dysku podobne anomalie.

Będę wdzięczny jeśli ktoś wskaże źródło tego problemu. :)

0 3
  • #2 27 Cze 2010 14:34
    MORT
    Poziom 24  

A może by tak model laptopa ;) Mamy zgadywać co to za komp? Sprawdziłeś na zewnętrznym monitorze? To nie wina dysku a karty graficznej ale podłącz monitor zewnętrzny to będzie 100% pewności.

0
  • #4 27 Cze 2010 19:01
    lookash81
    Poziom 23  

Witaj,
    tylko nie daj się nabrbać na reballing, bo szczególnie na tym modelu to bzdura.Tylko wymiana g86-770-a2 na nową, poprawioną wersję d/c 09+ lub 10+.

0