Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A6 C4 2.5TDI mocno kopci na czarno

pinioo89 09 Jul 2010 20:36 7105 3
    pinioo89
    Level 10  
    Witam

dzisiaj mam pytanie, ostatnio moja Audi zaczyna mocno kopcić na czarno jest to audi A6 C4 z 1996r 140km quattro. Są momenty że cisnę ile wejdzie auto ma moc i nie puści ani smugi dymu a są momenty że jadę 60 km/h na 5 biegu i chcę dodać gazu i za mną robi się czarno !! ale kiedy turbina się włączy jest wszystko ok przestaje tak mocno kopcić a gdy przekraczam ponad 4 tyś /obrotów zaczyna znowu mocno kopcić zmiana biegu na 5 lub 6 i uspakaja się. Pojechałem do fachowców od diesla powiedzieli że filtry i coś z pompą powiedziałem no ok róbcie zregenerowali pompę i dalej to samo chłopaki podpowiedzcie co to może być może jakieś sugestie może ktoś miał taki przypadek jednym słowem pomocy

ps. zauważyłem też że ostatnio auto zaczęło mi więcej palić gdy tak mocno dymi a na olej nie mogę narzekać trochę wziął ale nie są to zastraszające ilości.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pinioo89
    Level 10  
    nic nie wykazuje mówią że jest wszystko w normie teraz jadę w czwartek i mają wtryski sprawdzać i mówią że katalizatory mogą być oberwane a mój model ma odziwo 2 katalizatory
    pinioo89
    Level 10  
    wymieniłem wtrysk sterujący ustało się przestała kopcić może innym się kiedyś przyda ta porada regulacja pompy też była ale to nie przyniosło aż takiej poprawy