Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf V 2003 1.9 tdi 105 KM - wentylator klimatyzacji

21 Lip 2010 17:06 11071 7
  • Poziom 8  
    Witam, mam pytanie kiedy załącza się wentylator klimatyzacji? Mam golfa V miesiąc czasu i mimo dużych upałów i działającej klimatyzacji na full nie załącza się ten wentylator, pracuje tylko wentylator chłodnicy. Kilka razy podnosiłem maskę np po godzinie jazdy i po włączeniu klimatyzacji na 16 stopni ale wentylator ani dgrnie klima chłodzi ok. Jakie mogą być tego powody? Jak sprawdzić czy wentylator jest dobry, boje sie że szybko zamęczę wentylator od chłodnicy. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    witam ............z tego co wiem w golfie v są dwa wentylatory jeden od temp. wody drugi od klimy jeżeli kręci sie jeden po właczeniu klimy to jest wszystko git!!!!,a ten od wody może sie niezałanczać bo niema takiej potrzeby .............

podłacz sie vagiem i sprawdz wentylatory w tescie !!!!!!!

pozdro rox...............
  • Poziom 27  
    mają chodzić oba, są 2 biegowe, oba też chłodzą wodę i klimę.
    Sugeruje zrobić szybko drugi wentylator z uwagi na duże obciążenie sprężarki jesli skraplacz nie jest chłodzony odpowiednio.
  • Poziom 2  
    Witam !
    W moim VW jest tak samo jak u kolegi klima działa super a chodzi tylko duży wiatrak z różnymi prędkościami a mały ani drgnie. Sprawdzanie przez VAG nie wykazało ani jednego błędu wg testu klima działa prawidłowo odpowiednia ilość czynnika ciśnienie itd. wg komputera obydwa wiatraki są pisane jako wiatraki klimy i układu chłodzenia nie ma rozdziału, że duży od wody mały od klimy. Osoba która robiła test powiedziała, że mały powinien startować jak braknie pary w dużym a w trakcie testu ten duży rozpędzał się do ok 90 % mocy temp. otoczenia była już ok 28 st. i dodał jeszcze jedno, że klima w Golfie ma tyle zabezpieczeń, że jak coś będzie nie tak z ciśnieniem temperaturą itd. to się po prostu wyłączy.
    Powiedzcie co o tym sądzicie ???? Nadmienię, że w czasie testu też nie dało się włączyć komputerowo małego wiatraka tylko duży czy to poprzez sterowania temperaturą płynu chłodzącego czy układem chłodzenia klimatyzacji. Test oczywiście nie wykazał np. spalonego małego wiatraka !!
    Powiedzcie jak jest to u was mój Golfik to 2004 r. 105 km BKC
  • Poziom 23  
    Potwierdzam,po włączeniu klimy 2 wiatraki działają razem-sprawdzone w tym momencie na Golfie V
  • Poziom 2  
    Dzięki !!

Tylko czemu po podpięci pod komputer nie wyskakuje kompletnie żadna informacja o jakimkolwiek błędzie wg testu jest wszystko z Golfikiem ok !!??
    Dzisiaj przy temperaturze 32-33 st. klima działa kapitalnie wiatrak ustawiony na 1 a w aucie fajna lodówka, zaglądałem też pod domem pod maskę i kręcił się tylko duży raz wolniej raz szybciej ale mały nie startował !!! Zaznaczę, że mam klime manualną włączana przyciskiem eko - może to ma znaczenie w temacie.
  • Poziom 15  
    Czy udało się komuś ustalić ostatecznie jak to ma być? W Golf V, 1,9TDI 105KM (BKC) po naciśnięciu na panelu manualnego sterowania klimatyzacją przycisku ECO (włączam klimę) działa tylko wentylator chłodnicy wody. Klimatyzacji nie załącza się od razu tylko dopiero po pewnym czasie (20-30 minut). Klimatyzacja bardzo słabo chłodzi chociaż został dopiero co zrobiony serwis, sprawdzona szczelność, uzupełniony olej i środek R134a (choć ubytek był znikomy - około 10g środka i 5ml oleju).
  • Poziom 15  
    Witam mam ten sam problem po wlaczeniu klimy wentylarory nie ruszaja , czy ktos rozwiazal ?