Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AOC spectrum 5GLr+

pawlo209 06 Wrz 2004 22:29 996 1
  • #1 06 Wrz 2004 22:29
    pawlo209
    Poziom 10  

Problem dotyczy monitora firmy AOC spectrum5Glr+.. Trafił on do mnie całkowicie niezdatny do uzytku (nic nie wyślietlał, tylko "tykała" przetwornica tak jakby nie mogła wystartować). Po oględzinach stwierdziłem że to tranzystor kluczujacy trafopowielacz (typ 2sc5802) jest uszkodzony i to on powoduje zwarcie. Wymieniłem go na BU2525 a wraz z nim znajdujacy sie blisko niego 2n7000 (też był uszkodzony). Po tych czynnościach odpaliłem go działał przez chwile po czym zjarał się BU2525 oraz znajdujący się razem z nim na jednym radiatorze DMV32B, 2n7000 przetrwał.
    I tu moje pytanie czy może się palic ten BU z powodu padniętego trafopowielacza a jak juz to jak to sprawdzić ???
    Ten trafo to FEA603, a i jakby ktoś miał schemat serwisowy do tego modelu to proszę o jakiś namiar.

Z góry dziękuję i proszę o pomoc bo już mnie strasznie denerwuje ten monitor... :(

0 1
  • #2 07 Wrz 2004 10:58
    nowypn
    Poziom 17  

Witam
    Wedlug mnie to trafo najprawdopodobniej będzie OK.Lepiej wymień elki w zasilaczu (po stronie pierwotnej i w galęzi napięcia linii) i sprawdź czy w ogóle switch-e od zmiany napięcia linii zmieniają wartość tego napięcia przy zmianie rozdzielczości.
    Pozdrawiam

0