Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Doro 520+1 - wyświetlacz. Czy można naprawić poza serwisem?

marop 07 Sie 2010 08:09 1317 5
  • #1 07 Sie 2010 08:09
    marop
    Poziom 10  

Witam,
    Mam małe pytanko odnosnie napraw wyswietlacza w tym modelu... mam go juz chyba z 5 lat... i działa bez problemu. Tylko na jednej słuchawce nic nie widac na wyswietlaczu a na drugiej raz widac wszystko raz tylko pojedyńcze kreski. Uzywam tego telefonu tylko do odbierania polaczen wiec to co widac na wyswietlaczu bardzo mi sie przydawalo jednak teraz nic prawie nie mozna odczytac. Mozna jakos to naprawic poza serwisem? wyswietlacz sie chyba nie wypalil bo czasami pokazuje dobrze czasmi brak jednej kreski tak ze np z liczby 8 wychodzi 3 albo 6.

0 5
  • #2 07 Sie 2010 11:59
    andk1eltd
    Poziom 35  

Nie pamiętam jak jest konkretnie w tym wynalazku ale wyświetlacz ma albo przyklejoną taśmę albo na wielostykowej gumce przewodzącej. W obu przypadkach więcej można zepsuć niż naprawić:( Korzystać, dopóki się da coś odczytać a później można zaryzykować coś poprawić albo kupić nowy. Wiem, porada niezbyt satysfakcjonująca:D ale teraz sprzęt tej klasy jest tak budowany, że prawie nie ma przy nim sensownej pracy dla serwisanta i opłacalnej dla użytkownika:(

0
  • #3 07 Sie 2010 13:40
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

JAk nie pomoże przejechanie ciepłym przedmiotem po stykach tasiemki do LCD to telefon do kubła.
    I kup sobie siemensa..

0
  • #4 07 Sie 2010 13:56
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

W simensie pdają gumki powlekane węglem i trudno rozłożyć , tak żeby na obudowie nie było śladów.

0
  • #5 07 Sie 2010 14:02
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Jakby ci bardzo zależało, to mam gdzieś taki zestaw z uszkodzoną bazą. Słuchawki są sprawne i działa interkom (oczywiście z włączoną bazą), ale baza nie komunikuje się linią telefoniczną (uszkodzenie po burzy).

0
  • #6 09 Sie 2010 15:33
    marop
    Poziom 10  

Dzieki na jednym wogole nic nie widac a sluchawka dziala wiec na niej sprobuje ten myk z czyms cieplym (wyswietlacza na cieplym) jak sie nie uda to nawyzej dalej nie bedzie nic widac napewno nie bede kupowal kolejnego poki to dziala (bo to tylko ma odbierac). Dzieki za pomoc

0