Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Objętość załączników w poczcie

26 Sty 2003 10:18 2020 3
  • Poziom 14  
    Podczas wysyłki poczty elektronicznej z załącznikiem objętości 300 kB (plik ZIP) zauważyłem, że wskaźnik ilości wysłanych bajtow pokazał ok 450 kB. Okazało się, że zawsze wysyłana jest ok 1.5 razy większa ilość bajtów, niż wysnosi plik załącznika. Czy to jest prawidłowe, a może mam coś źle ustawione. Posługuję się WIN ME i Outlock Express 6
    Pozdrawiam
    Jurek Ł.
  • Poziom 15  
    Raczej wszystko jest ok. Jesli ustawienia poczty sa dobrze zrobione to czesto program pocztowy kompresuje przed wysylka zalacznik (standardowe progi w systemie). Bywa tak, ze zalacznik jest silnie skompresowany, ze soft wysylkowy nieco sobie nie radzi i plik sie rozrasta (bywa, bywa...). Proponuje dla testow wysylke w zalaczniku np pliku Worda lib TXT i sprawdzenie co sie wowczas dzieje. Inna sprawa, ze moim zdaniem Outlook jest nieciekawy. Polecam Pegasus Mail
  • Poziom 14  
    Dzięki za odpowiedź,
    myślałem, że postępuję logicznie pakując pliki przed wysyłką, ale przy pracy z komputerami zwykła logika nie wystarcza. Wypróbuję Pegasusa.
    Pozdrawiam
    Jurek Ł.
  • Poziom 42  
    Przy dodawaniu do list jakiegokolwiek pliku rozmiar załącznika wynosi 8/7 rozmiaru listu. Wartość ta wynika z tego że protokół SMTP przystosowany jest do przesyłania jedynie danych 7-mio bitowych. Przed nadaniem listu każdy bajt załącznika jest rozkładany na paczki po 7 bitów przyczym 8-my bit znajduje się w następnym znaku.