Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica Optima 1000 ciągle dobija wodę

17 Sie 2010 18:50 2738 5
  • Poziom 12  
    Mam taki problem
    podczas dzisiejszego prania nagle zaczęła woda uciekać z pralki. Po odkręceniu górnej pokrywy okazało się, że spadł 1 wężyk od dobijania wody. W związku z tym, iż jest on na samej górze pralki, trochę się tej wody rozlało po jej wnętrzu. Suszyła się tak cały dzień. Teraz jak ją włączam obojętnie na jaki program od razu włącza się dobijanie wody (nawet na wirowaniu i zrzucie wody). Z górnych kontrolek świeci się cały czas " Blokada drzwi" a kontrolka "pracuje" czasem miga a czasem świeci ciągle. Dodatkowo kontrolka "Wyłączanie wirowania" zapala się. Elektrozawór od tego dobijania cały czas po włączeniu jest uruchomiony bo się grzeje czyli chyba nic tam nie wpadło i sie nie zaciął tylko po prostu jest włączony cały czas.
  • Poziom 38  
    Sprawdź hydrostat i wężyk który do niego wchodzi.
  • Admin grupy AGD
    elektryku5 napisał:
    Sprawdź hydrostat i wężyk który do niego wchodzi.

I co tam znajdzie:?::?:
    Proszę czytać ze zrozumieniem :
    Jinxajz napisał:
    Mam taki problem
    podczas dzisiejszego prania nagle zaczęła woda uciekać z pralki. Po odkręceniu górnej pokrywy okazało się, że spadł 1 wężyk od dobijania wody. W związku z tym, iż jest on na samej górze pralki, trochę się tej wody rozlało po jej wnętrzu.

Zalany moduł i tylko dobry elektronik (serwisant) lub wymiana modułu może pomóc. :cry:
  • Poziom 12  
    No a jednak pomogło tylko przeczekać przez noc. Ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu pralka ogólnie pracuje dobrze :) czasem tylko jeszcze się zawiesi ale po zatrzymaniu pracy i wznowieniu wszystko wraca do normy
  • Poziom 19  
    A nie jest za nisko wąż spustowy ten co odprowadza wodę z pralki ?