Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica Optima 1000 ciągle dobija wodę

Jinxajz 17 Sie 2010 18:50 2543 5
  • #1 17 Sie 2010 18:50
    Jinxajz
    Poziom 12  

Mam taki problem
    podczas dzisiejszego prania nagle zaczęła woda uciekać z pralki. Po odkręceniu górnej pokrywy okazało się, że spadł 1 wężyk od dobijania wody. W związku z tym, iż jest on na samej górze pralki, trochę się tej wody rozlało po jej wnętrzu. Suszyła się tak cały dzień. Teraz jak ją włączam obojętnie na jaki program od razu włącza się dobijanie wody (nawet na wirowaniu i zrzucie wody). Z górnych kontrolek świeci się cały czas " Blokada drzwi" a kontrolka "pracuje" czasem miga a czasem świeci ciągle. Dodatkowo kontrolka "Wyłączanie wirowania" zapala się. Elektrozawór od tego dobijania cały czas po włączeniu jest uruchomiony bo się grzeje czyli chyba nic tam nie wpadło i sie nie zaciął tylko po prostu jest włączony cały czas.

0 5
  • #2 17 Sie 2010 19:37
    elektryku5
    Poziom 37  

Sprawdź hydrostat i wężyk który do niego wchodzi.

0
  • #3 17 Sie 2010 20:34
    ROBSON33
    Moderator AGD

elektryku5 napisał:
    Sprawdź hydrostat i wężyk który do niego wchodzi.

I co tam znajdzie:?::?:
    Proszę czytać ze zrozumieniem :
    Jinxajz napisał:
    Mam taki problem
    podczas dzisiejszego prania nagle zaczęła woda uciekać z pralki. Po odkręceniu górnej pokrywy okazało się, że spadł 1 wężyk od dobijania wody. W związku z tym, iż jest on na samej górze pralki, trochę się tej wody rozlało po jej wnętrzu.

Zalany moduł i tylko dobry elektronik (serwisant) lub wymiana modułu może pomóc. :cry:

0
  • #4 18 Sie 2010 10:25
    Jinxajz
    Poziom 12  

No a jednak pomogło tylko przeczekać przez noc. Ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu pralka ogólnie pracuje dobrze :) czasem tylko jeszcze się zawiesi ale po zatrzymaniu pracy i wznowieniu wszystko wraca do normy

0
  • #5 19 Sie 2010 18:18
    waldek259
    Poziom 19  

A nie jest za nisko wąż spustowy ten co odprowadza wodę z pralki ?

0
  Szukaj w 5mln produktów