Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kontrolka od świec żarowych 1.9 tdi

17 Aug 2010 20:46 6572 14
 • Level 13  
  Witam, mam taki problem w silniku 1.9 TDI AGR, zazwyczaj kontrolka świec gaśnie po 2 sekundach, ale czasem zdarza się, że gaśnie dopiero po około 8 sekundach. Czy to normalne? czy trzeba już wymieniać świece? zeszłej zimy nie miałem problemów z zapalaniem.
  [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 9  
  Wygląda na to że świece potrzebują dłuższego czasu żeby dojść do odpowiedniej temperatury. Fachowe źrudła podają że zalecany czas pomiędzy wymianami świec to 45-60 tysięcy km.
 • Level 13  
  tylko w tym problem, że nie wiem kiedy ostatni raz były wymieniane. No właśnie dziwi mnie to, że czasem jest dłużej a czasem praktycznie od razu kontrolka gaśnie. Ale chyba to ciężko sprawdzić jaki jest ich stan?
 • Level 10  
  sprawdz opornosc na świecy powinna być w przedziale od 1 - 1,5 om. jesli jest innaczej swieca zepsuta.
  oczywiscie przyczyn moze byc wiecej np. zepsuty czujnik ten 4 pinowy ale zacznij od tego
 • Level 13  
  ok, a świece powinno się wymieniać 4 od razu? i w ogóle jeśli auto będzie dobrze odpalać to też zmieniać?
 • Helpful post
  Level 21  
  zacznij od sprawdzenia czujnika temperatury ...
 • Moderator of Cars
  Żaden VW nie ma układu kontroli świec żarowych, sterownik "nie wie" czy one faktycznie działają, ponadto ich nie uruchamia w sierpniu
 • Helpful post
  Level 34  
  Dłuższe świecenie kontrolki świec żarowych występujące czasami w Twoim samochodzie jest spowodowane występującym chwilowym brakiem sygnału od czujnika G62 temperatury płynu chłodzącego do sterownika silnika. Diagnoza interfejsem VAG-COM wykaże zapisany w sterowniku silnika błąd sporadyczny związany z czujnikiem G62 np. błąd 00522 lub 17664. W tym celu należy w pierwszej kolejności rozpiąć połączenie wtykowe z czujnikiem i przeczyścić piny sprajem do złącz elektrycznych a jeśli usterka będzie się nadal pojawiać to z pewnością będzie Cię czekać wymiana czujnika.
  Bierz zatem pod uwagę dwie powyższe odpowiedzi nad tym postem, reszta odpowiedzi niestety nie ma żadnego związku z opisywanymi objawami co nie oznacza, że również możesz mieć spaloną lub spalone któreś ze świec żarowych ale objawy wtedy są zupełnie inne niż te występujące aktualnie.
  PS.
  Świece żarowe są również zasilane w sierpniu ale dopiero po uruchomieniu silnika w celu dogrzania komór spalania i wyrównania pracy silnika przez około 2 minuty.
 • Level 13  
  dokładnie sterownik g62, wykasowałem błąd, jeśli będzie dalej błąd, to trzeba go wymieniać? jaki to może mieć wpływ na pracę silnika? obroty będą większe np?
 • Level 34  
  matteusz89 wrote:
  dokładnie sterownik g62, wykasowałem błąd, jeśli będzie dalej błąd, to trzeba go wymieniać? jaki to może mieć wpływ na pracę silnika? obroty będą większe np?


  nie sterownik G62 tylko sterownik silnika zapisuje taki błąd jak również każde odpięcie wtyczki od czujnika G62/G2. Jeśli po skasowaniu błąd się ponownie pojawi to będzie on miał wpływ na to, że na ciepłym silniku będzie on znowu wchodził na wyższe obroty biegu jałowego. Błąd może powodować nie sam czujnik a np. piny we wtyczce czujnik-wiązka lub w samym czujniku jak i samej wiązce. Czujnik łatwo sprawdzić podpinając do wtyczki zamiast niego stały opornik o rezystancji np. 200 ohmów - jeśli błąd wystąpi również wtedy to winy należy szukać na wiązce a nie w czujniku.
 • Level 13  
  ok, czyli ten czujnik jest w całości tak G62 i G2 w jednej obudowie?
 • Moderator of Cars
  Tak, dwa czujniki we wspólnej obudowie, dlatego ma 4 piny
 • Level 13  
  ok, a orientuje się ktoś ile to kosztuje?
  i np. jesli nie będzie większego spalania można tak jeździć prawda? czy się będzie przełączał w tryb awaryjny albo coś?
 • Helpful post
  Moderator of Cars
  Czujnik kosztuje koło 60zł, nie jeździj z uszkodzonym
 • Level 13  
  ale nie jeździć wcale, czy na dłuższą metę?