Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder HD współpracujący z kartą TNK SD- jakość obrazu.

konrad.l 25 Sie 2010 21:26 6802 6
  • #1 25 Sie 2010 21:26
    konrad.l
    Poziom 11  

Witam. Mam dwa pytanka. Przymierzam się do zmiany tunera do odbioru TNK SD. Mam TV 40'' Sony i tuner TNK Opticum 4060 cx. Czy mając dekoder HD współdziałający z kartą TNK SD podłączony przez HDMI odczuję wyraźną różnicę w odbiorze tv ? Wiadomo przy Euro nie ma szału w odbiorze. I jaki polecilibyście tunerek HD do odbioru TNK w przedziale 300-350 zł. który dobrze znosi współpracę ze spliterem np.Small3. Myślałem o Ferdku Arivie 100 HD ,ale ponoć słabo znosi splitery. Proszę o pomoc. Pozdr.

0 6
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 25 Sie 2010 21:31
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Kup sobie lepsze kable euro.
    A dekoder HD do odbioru kanałów SD to bez sensu!
    Może TNK HD to już lepszy wybór.

0
  • Mitronik
  • #3 25 Sie 2010 21:40
    konrad.l
    Poziom 11  

Tak,zmieniłem Euro na pozłacane końcówki, odbiór i dżwięk się poprawił, zastanawiałem się może nad dekoderem z HD ale faktycznie odbiór by się znacząco nie poprawił. Jeśli chodzi o TNK HD to wszystko byłoby pięknie gdyby te tunery nie były parowane z kartami. A mi chodzi o to, żeby współpracowały ze spliterem.

0
  • #4 28 Sie 2010 00:10
    Roberto87
    Poziom 9  

Oferta TNK HD jest dość ciekawa jednak jeśli chodzi o dekoder to kompletna porażka Karty są parowane z dekoderami i żadna inna karta oprócz tej od TNK HD nie odpali do tego aby móc zapisywać nagrania potrzebny jest zewnętrzny dysk USB o pojemności minimum 80 Gb pendrive'ów nie akceptuje zasilacz 1,5 ampera max więc gdy dodamy do tego zewnętrzny dysk HDD na USB mamy pozamiatane ;) Fakt że jakoś odbioru po przyłączeniu kablem HDMI miałbyś lepszą niż na SCART nawet w przypadku oglądania tylko kanałów SD jednak osobiście odradzam taki zakup.

0
  • Pomocny post
    #5 29 Paź 2010 17:49
    wsuder
    Poziom 13  

witam
    troche odgrzewany temat ale za to przetestowany w praktyce
    kupiłem tuner hd do tnk i obraz z tunera hd jest o niebo lepszy.
    naprawde widać nominalne parametry obrazu 720x576.
    tuner podaje po hdmi w formaci 576p czyli progresywnie - brak skaczących lini obrazu, nie ma kiepskiego pasma chrominacji - wszystko jest ostre jak brzytwa. teraz naprawde widać że stare poczciwe SD podpięta cyfrowo minimalnie różni się od HD. telewizor jaki posiadam to panasonic plazma 37cali. kupiłem taki gdyż jako jedyny chyba na świaci ma natywną rozdzielczość 720 linii co umożliwia podpiecie czystego HD z tunera n-box ora PS3 bez niepotrzebnych usług skalera

0
  • #6 21 Lis 2010 20:29
    konrad.l
    Poziom 11  

Dzięki za wszystkie wskazówki. Pozdrawiam.

0
  • #7 21 Lis 2010 23:35
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zgodnie z p.10.2 temat zamykam proszę na przyszłość o tym pamiętać! - GKVIDEO.

0