Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Fox 2007r. i brak wspomagania

29 Sie 2010 22:05 17474 9
 • Poziom 20  
  Cześć. Zaczęło się od tego, że w czasie jazdy zapaliła się kontrolka od wspomagania, ale wspomaganie było. Zgasiłem, zapaliłem - ok, ale za chwile znowu się zapaliła. Wspomaganie było. Za trzecim razem wspomaganie zniknęło. Po odpaleniu silnika kontrolka gaśnie, ale wystarczy rozpędzić się powyżej 5km/h i zapala się ponownie. Zwalniam poniżej 5km/h i gaśnie. Czasem zaczynała również migać kontrolka od hamulca ręcznego wraz ze świecącą się kontrolką od ABS. Następnego dnia pojawił się też problem z odpaleniem. Okazało się, że akumulator jest do wymiany, więc pomyślałem, że to jego wina. Po wymianie problem jednak nie ustąpił. Co można podejrzewać? Czym to diagnozować, bo spotkałęm się już z sytacją, że w niektórych serwisach mają problem z podłączeniem się do tego brazylijskiego wynalazku. To jest wspomaganie czysto elektryczne czy elektryczno-hydrauliczne? Wielkie dzięki za jakąś pomoc.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 42  
  Podpowiem jedno nie ma żadnego problemu z diagnostyką tego..... "wynalazku"
 • Poziom 20  
  Auto wróciło z diagnostyki. Prawie we wszystkich sterownikach został zarejestrowany ten sam problem - za niskie napięcie akumulatora. To mi pasowało do uszkodzonego akumulatora oraz strasznie brudnej klemy +. Klema jednak wyczyszczona, akumulator wymieniony, naładowany, pomierzyłem napięcia - ok, a problem jak był tak jest. Jeśli chodzi o sterownik od wspomagania, to występuje problem z komunikacją. Sądziłem, że to również kwestia zasilania. Czyżby sterownik do wymiany?
  VW Fox 2007r. i brak wspomagania VW Fox 2007r. i brak wspomagania VW Fox 2007r. i brak wspomagania
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 11  
  To jest odczyt błędów a nie diagnostyka..... kontrolka żółta czy czerwona? Napięcie do sterownika dochodzi? Najlepiej sprawdzić na podstawie schematu... W ASO nic nie powiedzieli?
 • Poziom 20  
  Miałem na myśli odczyt błędów.. Facet w serwisie powiedział, że należy zacząć od sprawdzenia instalacji elektrycznej (heh). Najsłabsze ogniwo (akumulator+zapaprana klema) wyeliminowałem, trudno byłoby mi uwierzyć, żeby gdzieś jeszcze był problem z kontaktem (wierzcie mi, szkoda że nie zrobiłem zdjęć klemy - pęknięty akumulator, klema ochlapana elektrolitem..). Kontrolka żółta, schematu niestety nie posiadam, a zasilanie sterownika sprawdzę, jak go namierzę (?).
 • Poziom 37  
  denooky napisał:
  (wierzcie mi, szkoda że nie zrobiłem zdjęć klemy - pęknięty akumulator, klema ochlapana elektrolitem..). Kontrolka żółta, schematu niestety nie posiadam, a zasilanie sterownika sprawdzę, jak go namierzę (?).

  Witam
  I nadal myślisz , że to wina złego napięcia z akumulatora? Wina jest prawdopodobnie akumulatora , ale tego pękniętego . Pompa nieszczęśliwie zamontowana pod nim i elektrolit zrobił swoje . Sprawdź kostki zasilania na pompie pewnie już są zielone , jeśli już szlak nie trafił elektroniki / brak połączenia / . Wiem że każda usterka może być inna , ale już to przerabiałem . Zobacz przy samej pompie przewody . /mogę się oczywiście mylić/
  VW Fox 2007r. i brak wspomagania
 • Poziom 20  
  Sprawdzę to. Sprawdzę też złącze od sterownika. Gdzie go znajdę?
 • Poziom 29  
  Pod akumulatorem, zdejmij lewe nadkole, i zobaczysz pompę.
 • Poziom 37  
  denooky napisał:
  Sprawdzę też złącze od sterownika. Gdzie go znajdę?

  Całość jest w pompie poza czujnikiem skrętu .
 • Poziom 20  
  Auto trafiło do mechanika. Dostał się do pompy, rozebrał ja, wylał z niej z 0,5l jakiegoś czarnego płynu (?!). Pompa oczywiście nie do odzyskania.

  -------------------------------------------------------------------------

  Założona nowa pompa i po problemie. Dzięki za pomoc.