Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Znikneła partycja C po użyciu ghost-a

goblins 06 Sep 2010 19:24 2546 27
 • #1
  goblins
  Level 17  
  Witam. Posiadam laptopa Asus M51V z systemem Windows XP. Chciałem zrobić kopię systemu ghost`em no i niestety coś się popsuło. Po restarcie kiedy powinien zacząć robić kopię, pokazała się klepsydra i nic więcej. Zrobiłem reset i po tym całkiem się popsuło :( Wybierałem tam opcję żeby wrócić do Windows`a, ale to nie skutkowało. Okazało się że zniknęła mi partycja systemowa :( No i mam pytanie: czy ktoś wie jak można teraz przywrócić partycje systemową do życia?? Żeby wszystko funkcjonowało normalnie??

  Pozdrawiam
 • #3
  goblins
  Level 17  
  Witam czy chodzi o naprawę sektorów dysku za pomocą programu EasyRecovery 6.21 Data Recovery??
 • #4
  kondziu jah
  Level 33  
  Masz brandowany system? Jesli tak to powinienes miec plyte Recovery lub opcje Recovery przy wlaczaniu komputera.
 • #5
  zybi271
  Level 21  
  Tylko pytanie, czy miałeś na tej partycji i dysku jakieś dane, bo później nie będzie ich można odzyskać jak je nadpiszesz nowymi plikami.
 • #6
  goblins
  Level 17  
  Postawinie sytemu to nie kłopot kłopotem jest odzyskanie danych z dysku c chodzi o bazy danych i certyfikaty a reconvery jak bym miał to bym ni erobił kopi systemu. Poszukuje programu który by przywrócił tablice z partycjamii do porządku tak żeby działały poprawnie
 • #7
  zybi271
  Level 21  
  goblins wrote:
  kłopotem jest odzyskanie danych z dysku c chodzi o bazy danych i certyfikaty a reconvery jak bym miał to bym ni erobił kopi systemu. Poszukuje programu który by przywrócił tablice z partycjami

  Napisz jaki miałeś układ partycji, ile dysków, na dysku C miałeś dane? Może masz partycję recovery, która ci przywróci dysk C do stanu po zakupie komputera.
  Są takie programy na np. LiveCD.
 • #8
  goblins
  Level 17  
  Witam maiłem 2 partycje, niestety nie posiadam reconvery systemu bo włsanie robiłem i nie zrobił tylko sie eywrucił dysk zanim zrobił i dlatego chce odzyskac dane a mógłby kolega blizej napisac z tym programem LiveCD??
 • #9
  zybi271
  Level 21  
  goblins wrote:
  Witam maiłem 2 partycje, niestety nie posiadam reconvery systemu bo włsanie robiłem

  Naciśnij F9 przy starcie, to ci przywróci partycję systemową to stanu po zakupie, ale ostrzegam, jak na niej były jakieś dany, to się ich później nie będzie dało odzyskać. Nie posiadasz płyt recovery, ale na dysku jest partycja recovery.
  Jeżeli chcesz odzyskać jakiekolwiek dane to musisz zrobić kopię po sektorową dysku i na niej próbować.
  goblins wrote:
  dlatego chce odzyskac dane a mógłby kolega blizej napisac z tym programem LiveCD??

  Są różne płatne programy, darmowe też musisz poszukać. Możesz uruchomić gparted na LiveCD (albo instalatora Windows) i zobaczyć, jakie teraz są partycje, ale tym programem tego nie naprawisz, tylko zobaczyć. Jak są partycje to uruchom Linux-a na LiveCD i skopiuj potrzebne dane.
 • #10
  goblins
  Level 17  
  Na dysku nie ma reconvery bo jak może byc jak laptop był zakupiony w konfiguracji bez systemu?? jak nie mam problemy z postawiniem sytemu tylko chce odzyskac dane z utraconej partycje albo jeszcze lepiej aktywowac partycje do stanu poprzedniego
 • #11
  zybi271
  Level 21  
  goblins wrote:
  Na dysku nie ma reconvery bo jak może byc jak laptop był zakupiony w konfiguracji bez systemu??

  To to coś wyjaśnia. A co robiłeś z dyskiem jak nie skopiowałeś danych? Taki program który tworzy kopię dysku na CD/DVD wszystko robi z systemu, nie uruchamia ponownie komputera i nic nie zmienia na dysku.
  A instalator Windows jakie partycje ci wykrywa, może są i są na nich dane, jak tak to uruchom Linux-a na LiveCD i skopiuj potrzebne dane, potem system postawisz tak jak poprzednio.
 • #12
  goblins
  Level 17  
  Nie wiem czy kolega czyta dokładnie to co napisałem mi nie chodzi o stawianie sytemu tylko o odzyskanie danych i jest jasno postawiony problem a nie jakies tam przemyślenia jakie sa programy do robienia backupów itp. chodzi o odzyskanie danych z partycji która uległa uszkodzeniu przy próbie utworzenia kopi goustem. W problemie chodzi tylko i wyłącznie o odzyskanie danych z partycji albo o naprawienie partycji uszkodzonej a nie o rekomendacje programów do robinia backupów systemu.
 • #13
  zybi271
  Level 21  
  goblins wrote:
  W problemie chodzi tylko i wyłącznie o odzyskanie danych z partycji albo o naprawienie partycji uszkodzonej

  Jak chcesz odzyskać dane, bez kopi tylko próbować na oryginale to podłącz dysk do komputera z działającym systemem i uruchom program do odzysku danych (wyszuka ci wszystkie pliki na partycji i sobie wybierzesz które chcesz odzyskać). Jak byś nie miał na tej partycji danych to można by ją próbować przywrócić, podpowiem ci tylko że wnioskując z tego co piszesz uległa uszkodzeniu tablica partycji, którą by szło przywrócić.
 • #14
  goblins
  Level 17  
  Dzięki za info o tablicy partycji, właśnie chodzi mi o to, żeby przywrócić ją do stanu takiego, jak sprzed uszkodzenia (z odzyskaniem samych danych to pomyślałem że można postawić system na D i z niego pojechać nieaktywną partycje) ale wolałbym naprawić tablice To by było o wiele leprze niż stawianie wszystkiego od nowa.

  Pozdrawiam

  PS:
  Z podpinaniem to jest kłopot, bo to dysk 2,5 cala i nie mam przejściówki do niego, bo to dysk z laptopa.
 • #15
  zybi271
  Level 21  
  goblins wrote:
  Dzięki za info o tablicy partycji właśnie chodzi mi o to żeby przywrócić ja do stanu takiego jak z przed uszkodzenia (jeśli sie tak da tylko jakim programem to zrobić??)

  Jak będziesz instalował system na tym dysku to potem możesz już w ogóle żadnych danych nie odzyskać, przynajmniej potem nie pisz że utraciłeś na dobre ważne dane/pliki.
  Jak nie podłączysz tego dysku do komputera z działającym systemem, to zostają ci tylko jakieś programy na LiveCD. Im więcej będziesz nadpisywał coś na tym dysku, np. tablicę partycji, a jak się nie uda to potem będzie trudniej odzyskać dane/pliki, albo w ogóle nie będzie to możliwe. Jeżeli chodzi o programy to sobie poszukaj do odzyskiwania tablicy partycji na LiveCD, np. testdisk. Ale jak się nie znasz na tym i nie masz doświadczenia to się lepiej za to nie zabieraj.
 • #16
  goblins
  Level 17  
  Witam zrobiłem sobie bootowalnego pen driva i na nim umieściłem program testdisk, uruchomiłem program zrobiłem analizę dysku i odnalazł mi partycje zanaczyłem zeby ja zapisał. Po zapisaniu partycja niestety programem testdisk win nie ruszyał okazło sie że nie ma ona litery oraz jest zajęta cała (jak by była do farmaqtowania ;( nie wiem czemu program nie odbudował tablicy jak z przed uszkodzenia?? co trzeba zrobić żeby partycja i zawartośc jej była tak jak z przed uszkodzenia??
  Pozdrawiam
 • #17
  migol21
  HDD Recovery specialist
  zybi271- dużo piszesz ale to nie oznacza, że z sensem i że czytasz.
  Tu nie jest dział "jak przywrócić system"
  Tu jest dział odzyskiwania danych.


  goblins - Po co bierzesz się za narzędzia skoro nie wiesz co one robią ?
  To jest przykład jak TestDisk może uszkodzić dane i namieszać.

  A napisano ci
  Quote:
  np. testdisk. Ale jak się nie znasz na tym i nie masz doświadczenia to się lepiej za to nie zabieraj.


  Proste w gorącej wodzie kompany. Relanium sobie zażyj bo jak tak dalej będziesz postępował...

  Najpierw czytaj :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330426.html

  Podaj co tam opisane opisz jakie były partycje.
 • #18
  goblins
  Level 17  
  Dziękuję za odpowiedź. Po uruchomieniu programu DMDE mam takie coś jak na zdjęciu:
  Znikneła partycja C po użyciu ghost-a
  Co powinienem zrobić żeby partycja była jak z przed usterki, czyli sprawna? Albo jak odzyskać dane? wolałbym jednak, jak by się tak dało, żeby przywrócić partycje do normalności :)

  Pozdrawiam
 • #19
  migol21
  HDD Recovery specialist
  Widzę są dwie partycje TAK ? miałeś opisać.
  96 GB i 200GB . Czemu dysk nie może być podpięty pd system z internetem ? tak żeby używać GUI i połączenia zdalnego ?

  Widzisz BC zaznacz daj Open potem rozwiń All MFT i sprawdź czy to te pliki jeśli tak znów okno Partycji zaznacz i daj Dodaj jako podstawową (Tu może być zonk bo najpierw trzeba usunąć ta która jest pewnie dodana przez testdiska niech żyją automaty które na siłę nam dają to czego nie chcemy - no ale cóż świadomy użytkownik to zawsze lepszy niż nieświadomy). Lub umieść plik 0-20 000 sektorów w twoim przypadku..
 • #20
  goblins
  Level 17  
  Dziękuje za skuteczną pomoc, zapomniałem dodać że są 2 partycje. Zrobiłem tak jak Pan pisał, fotka danych jakie są na dysku:
  Znikneła partycja C po użyciu ghost-a
  Proszę jak by mi mógł Pan wytłumaczyć gdzie powinienem zaznaczyć tą, opcję żeby partycje była podstawową. W załączniku skan sektorów 1-20000.
 • #22
  goblins
  Level 17  
  Tego niestety nie wiem, bo nie mam jak sprawdzić :( Ale chyba tylko 1 systemowa, bo ghost miał robić kopię tylko systemowej i pewnie jedynie ją wywrócił.
 • Helpful post
  #23
  migol21
  HDD Recovery specialist
  Czemu dysk nie może być podpięty pd system z internetem ? tak żeby używać GUI i połączenia zdalnego ?
 • #24
  goblins
  Level 17  
  Nie posiadam przelotki do dysku 2,5 , bo dysk jest w laptopie i nie mam jak go podpiąć do innego komputera z systemem (jak by się dało, to chętnie bym udostępnił połączanie w programie np teamviwer żeby mógł go Pan sam zobaczyć i zdiagnozować).
 • Helpful post
  #25
  migol21
  HDD Recovery specialist
  Quote:
  Nie posiadam przelotki do dysku 2,5

  A jesteś pewien, że jest potrzebna jeśli to SATA to niekoniecznie.

  Masz 3 Booty z pierwszych partycji. Czyli paranoja potrójna.
  1) 63 sektor
  2) 16128
  3) 16065
  Znikneła partycja C po użyciu ghost-a Znikneła partycja C po użyciu ghost-a Znikneła partycja C po użyciu ghost-a

  Trudno powiedzieć, który jest prawidłowy ? Wybieram opcje 2
  Bo :
  1) 63 się nie sprawdził
  2) w 16065 jest sieczka
  3) Fotka danych z otwarcia woluminu z Boot-em tego sektora 16128
  Plik w załączniku do wgrania w sektor 0 jeden sektor od 0 do 0
 • #26
  goblins
  Level 17  
  Witam przepraszam teraz dopiero wyrwałem dysk z laptopa miał Pan racje że nie trzeba przelotki nie wiem czy to coś zmieni ale podpoiłem go do komputera z internetem czy to coś pomoże w diagnozie?? żadna partycja nie jest sprawna systemowej wcale nie widzi a ta co maił byc ok to pisze ze do sformatowani bo nie da sie otworzyć udostępnić Panu połączanie??
 • Helpful post
  #27
  migol21
  HDD Recovery specialist
  Tak GG na PW.

  Po podłączeniu wgrałem plik który podałem wyżej i wszystko działa jak należy. Nic więcej nie było trzeba robić.

  Dane są odzyskane wszystko ok . Wszystko dzięki wiedzy i darmowemu programowi DMDE . Automaty jak widać się nie sprawdzają dlatego z narzędziem typu TestDisk trzeba uważać.
 • #28
  goblins
  Level 17  
  Dziekuje serdecznie Panu migol21 za pomoc w załczniku wysyłam print screna naprawionego dysku Znikneła partycja C po użyciu ghost-a prawdziwy fachowiedz wie co z dyskiem zrobic a nie opowiada bajek tylko same konkrety. Dziekuje jeszcze raz Bardzo i zamykam temat