Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klimatronic - problem z nawiewem - dmuchawa w audi a4 b5

10 Wrz 2010 21:10 8649 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich forumowiczów ;)
    Otóż mam pewien problem z klimatyzacją w swoim samochodzie. Niedawno padło mi podświetlenie panelu klimatronika, które to wymieniłem na nowe (żarówki t5) przy czym musiałem rozkręcić konsolę i odpiąć sterownik klimy od 4 kostek połączeniowych. Nie mam pojęcia co się mogło stać, bo klimatyzacja działała bez najmniejszego zarzutu do tej pory, lecz gdy skręciłem wszystko spowrotem, zauważyłem, że nie włącza mi się dmuchawa nawiewu. Klima działa, słychać też przełączanie się opcji nadmuchu na przednią szybę czy nogi itp. ale nic nie dmucha. Podpinałem już autko pod VAG COM ale do klimatyzacji się nie chce połączyć - pokazuje zbyt długie oczekiwanie na kontrolera. Dodam też, że po odłączeniu akumulatora problem znikł na jakiś czas, bo wszystko działało przez chwilę, tj. jeden dzień, ale tak jakby nieprawidłowo, bo słychać było dziwne dźwięki z dmuchawy i nie włączała się przy trybie AUTO na max obroty. Teraz znowu mi nie działa :/ Co się mogło stać?? Pomóżcie proszę... Mój samochód to AUDI A4 1.9TDI 110KM AFN, 1996r. Avant. Pozdrawiam!
  • Poziom 25  
    Może zimne luty w panelu?
  • Poziom 9  
    Hmm... Całkiem mozliwe, chociaż nawet nie mam tego jak sprawdzić :/ A nawet jeśli by to były zimne luty, to da się to naprawić czy wymieniać cały panel sterujący klimą??
  • Poziom 25  
    Tak da radę naprawić nie ma potrzeby wymiany. Może też być coś z silnikiem trzeba by sprawdzić czy napięcie dochodzi.
  • Poziom 9  
    Kolego, a ja jako amator dam sobie z tym radę przy pomocy lutownicy?? Czy raczej zanieść do elektryka?? Napięcie dochodzi, bo kolego dzisiaj znowu mi sie uruchomiła dmuchawa, ale po kolejnym uruchomieniu silnika znowu nie daje oznak życia :/