Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka MAR-POL BX1-300C jakie przewody doprowadzające

12 Wrz 2010 00:57 4702 3
  • Poziom 11  
    Witam mam zamiar kupić spawarkę MAR-POL BX1-300C której dane techniczne są tu - http://www.marpolchmielnik.pl/pliki/spawarki.pdf
    Pragnę dodać ze będzie użytkowana na 220v w garażu do którego muszę pociągnąć prąd 50 metrowym przewodem.I tu zaczynają się moje schody jaki to ma być przewód, ilu żyłowy , jaki przekrój, i jaki muszę mieć w domu bezpiecznik.I czy pobór mocy 14,2 kVA ma się jakoś do rodzaju bezpiecznika.Bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam. Na początek sprawdź sobie przydział mocy do swojego budynku, żeby nie było tak że obciążysz jedną fazę mocą 14,2KW a masz przyznaną mniejszą moc obciążeniową. (sprawdź umowę z dostawcą energii lub zobacz jakie masz zabezpieczenia przedlicznikowe). Np u mnie w domu mam zabezpieczenie s193c20 czyli bezpiecznik 3*20A zwłoczne. Jeśli masz wszystko ok. to jako zabezpieczenie do spawary powinieneś zastosować bezpiecznik 63A na jedną fazę i przewód YKY 3*16mm2 lub lgy 3*10mm2. (L+N+PE układ sieci TNS) Swoją drogą możesz zasilić spawarkę napięciem dwu-fazowym co jest lepsze, gdyż zmniejszy się prąd pobierany z sieci i możesz zastosować mniejszy przekrój przewodów. Zobacz tabelę z przekrojami przewodów i zabezpieczenia. http://perunwit.w.interia.pl/obcp.html P.S. Zastanów się nad spawarką inwentorową. POZDROWIENIA!!!
  • Poziom 39  
    Skoro masz sieć tylko 230V to czemu właśnie nie kupisz niewiele droższego inwertera? Ten transformator BX1-300C do straszne badziewie, wystarczy spojrzeć na jego cykl pracy. Gwarantuję Ci, że z inwertera będziesz dużo bardziej zadowolony, komfort pracy jest nieporównywalny.

Pkt 10.11. Czy Kolega z takim stażem nie zna regulaminu? [retrofood]
  • Poziom 11  
    Idąc za radą jaką byście mi doradzili spawarkę invertorową do kwoty 600 zł , dodam że jestem amatorem.
    Zależy mi na tym abym mógł nią pospawać elementy o gr. 4 mm.A czy taka jest dobra SPAWARKA INWERTOROWA MMA - 160A NUTOOL o parametrach

Zasilanie 230V ~50Hz
    Zakres prądu spawania 30~160A
    Średnica elektrody 1,6 - 3.8mm
    Ciężar 8,7kg
    Cykl pracy 25% - 160A
    60% - 125A
    cena 500zł