Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem: pobieranie wody-zmywarka Bosch

16 Wrz 2004 15:07 15626 18
  • Poziom 21  
    Mam problem: zmywarka Bosch SRS4662 pobiera wodę tylko raz po właczeniu programu. po spuszczeniu do płukania nie nabiera. Włącza się pompa myjąca i nic. Czas płynie a ona już do końca nie bierze chociaż reszte funkcji usiłuje robić normalnie. Zmieniłem moduł, sprawdziłem przewody, zawory i switche. Wszystko wydaje się być wporządku. Dzieje się tak na każdym programie. Jakieś sugestie?
  • Specjalista AGD
    A ja bym zaczął od rzeczy najpostrzej, czyli sprawdzenia odpływu.
    Czy tam nie powstal taki układ, że woda przy drugim nalewaniu "wyciągana" jest dlatego, że odpływ jest za nisko i za mało drożny? Jak się zachowuje po wstepnym myciu? Pobiera wodę do zasadnoczego?
  • Poziom 12  
    Proponuję zdjąć lewą boczną pokrywę i przejrzeć kanaliki w plastykowym układzie odpowietrzającym.
    Jest on cały przezroczysty, więc nie powinno być problemu.
    Następnie, jeśli nie w tym problem, trzeba wymienić badziewiaste styczniki pływaka w przednim dolnym rogu( są tam takie dwa i wyglądają, jak styczniki w joysticku od commodore).
    To jest najbardziej prawdopodobna przyczyna zamieszania.
  • Specjalista AGD
    konkie napisał:
    Proponuję zdjąć lewą boczną pokrywę i trzeba wymienić badziewiaste styczniki pływaka w przednim dolnym rogu( są tam takie dwa i wyglądają, jak styczniki w joysticku od commodore).
    To jest najbardziej prawdopodobna przyczyna zamieszania.

Co ty bredzisz! Jest jeden , a nie dwa i nie stycznik tylko zwykły przełącznik i nigdy się nie psuje na dodatek. Jak się na tym nie znasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd.
  • Poziom 12  
    zayzayer napisał:

Co ty bredzisz! Jest jeden , a nie dwa i nie stycznik tylko zwykły przełącznik i nigdy się nie psuje na dodatek. Jak się na tym nie znasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Trochę kultury.

W moim SGS 4332 są dokładnie dwa takie przełączniki i jeden z nich się przywiesił, bo nie był w stanie wypchnąć z powrotem pływaka.

Możliwe że w 4662 jest zupełnie inaczej.

Zawór odpowietrzający przeciwdziała, jeśli sprawny wyciąganiu wodu ze zmywarki, więc położenie węża odpływowego jest bez znaczenia.
  • Specjalista AGD
    Ten drugi to hydrostat, który nie ma nic wspólnego z pływakiem.
  • Poziom 20  
    Czołem ! na mój gust to jest uzdatniacz (taki filtr) -wymieniacz jonowy . sprawdz czy ktoś ? nie sypnoł proszku zamiast soli .wbrać troche z pojemnika na sól i kapnąć fenylonaftaliny- buraczek jest proszek.Sprawdz jak jest ustawiona twardość wody .Może też być wyciek wody sprawdz na dole.Prponuje zdjąć lewy bok i poobserwować jak chodzi.potrzebuje więcej informacji .
    pozdrawiam TFX
    :D
  • Poziom 21  
    Dzięki. Nie bardzo rozumiem jakie to miały być styczniki? Jest co prawda jeden od hydrostatu a drugi od Aqua Stopu ale są sprawne. rozbierałem cały zespół wodny, czyściłem i jest ok. Wymiennik jonowy jest czysty i na bank bez proszku (sprawdzony). Na górze w lewym rogu płaszcza wodnego jest co prawda troche syfu ale zdaje się ze nie przeszkadza on w momencie pierwszego pobierania wody. Po wylaniu już drugi raz nie nabierze. Odpływ też jest czysty i wyżej niż cały płaszcz(!). Przewody nie pocięte, przejścia są wszędzie, pożyczyłem jeszcze jeden taki moduł i jest ciągle to samo! Dzięki za posty.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Po pierwszym myciu i wylaniu wody nie zalewa już płaszcza, nie dostaje napięcia na zawór. Jeśli w tym momencie wcisnę reset to wyleje, następny program zaleje płaszcz, poda do komory zmywary i po wylaniu znowu cisza tylko pompa myjąca chodzi.
  • Poziom 21  
    Tak zmywara jest sterowana modułem z podwójnym 7 segmentowym wyświetlaczem LED, a czujnik poboru wody to membrana z popychaczem który zwiera switch. Problem jest w tym ze przed tym czujnikiem jest elektrozawór poboru wody i na nim nie pojawia sie napięcie. A jak jest przed tym wszystkim to nie wiem.
  • Specjalista AGD
    Nie ma napięcia na elektrozaworze przykręconym do kranu?
  • Poziom 21  
    Tak, ani na elektrozaworze na kranie ani na zaworze spuszczającym wodę z płaszcza w momencie kiedy powinno tam być.
  • Specjalista AGD
    Ciemno i białe myszy.
    A może wiesza się hydrostat? Może jakieś przebicie na kabelku?
    Zamień fazę z neutralnym. Nic mądrzejszego nie przychodzi mi do łba.
  • Poziom 21  
    Na razie mała przerwa, rozebrany cały układ wodny. Czyszczę i udrażniam. To urządzenie które mierzy ilość wody to hydrostat, jest dobrze widoczny i został w pierszej kolejności sprawdzony. Nie zawiesza się, reaguje prawidłowo. Jak coś wymyślę dam znać.
  • Poziom 21  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Temat uważam za zamknięty, problem tkwił w płaszczu wodnym. Prawdopodobnie był przypchany, chociaż nie było widać. Woda pod dużym ciśnieniem podana na wymontowany płaszcz załatwiła problem. Działa wszystko bez zarzutu.