Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRS4002GB/01

marojbl 21 Maj 2007 19:34 2880 5
  • #1 21 Maj 2007 19:34
    marojbl
    Poziom 9  

Witam,
    jestem tu nowy i o temacie zmywarek nie wiem kompletnie nic (ta jest moją pierwszą). Mój problem polega na tym iż w/w zmywarka po właczeniu jej, przelatuje wszystkie programy, i NIC, po otworzeniu jej zobaczyłem wyplutą tabletkę, i tyle. Z tego co tu wyczytałem wiem że może to być problem pompy (sciągnęłem taką pokrywkę smieszną wewnątrz zmywarki - woda stoi) pozatym wiem że po starcie na 100 % bierze wode i cały czas buczy. MOże macie jakieś sugestie dla laika?
    Serdeczne dzięki za wszelką pomoc.

0 5
  • #2 21 Maj 2007 20:59
    ANDYW6
    Poziom 24  

Sprawdź czy pompa myjąca obraca się ( może być zablokowana czymś ).

0
  • #3 21 Maj 2007 21:29
    virus_lx
    Poziom 17  

Dokładnie tak jak pisze kolega
    Sprawdź czy silnik pompy pracuje jeśli nie kręci się lub słychać że pracuje z "oporem" to sprawa prosta naprawa/wymiana pompki i będzie grało.
    Życzę powodzenia i pozdrawiam.

0
  • #4 21 Maj 2007 22:39
    marojbl
    Poziom 9  

dzieki za odpowiedż,
    odkręciłem tn korpus który przytrzymuje śmigło, i wydaje mi się ze brakuje tam czegoś mianowicie nie wiem czy nie powinno być tam jakieś części która łączy się z tą pompką, zobaczcie na zdjęciu, wybaczcie ale kompletnie nie znam sie na rzeczy, może powiniienem jeszcze coś odkręcić.

Zmywarka Bosch SRS4002GB/01

0
  • #5 22 Maj 2007 22:32
    andrzej-jur
    Poziom 16  

Witam!
    Z Twojego opisu wygląda ,że masz zblokowaną pompę spustową,a nie pompę myjącą.Jednak proponuję Ci zgłoś to fachowcowi?
    Pozdrawiam
    Andrzej

Ponadto zwróciłbym uwagę na wlot do syfonu czy niezapchany brudem, wtedy pompę również słychać buczącą?

0
  • #6 23 Maj 2007 23:21
    marojbl
    Poziom 9  

hmm,
    wlot do syfonu czysty, pompa dalej buczy, chyba będzie rzeczywiście najprosciej jak przyjdzie fachowiec i zerknie... tak czy inaczej dzieki serdeczne za pomoc !!!!!

0