Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka SAMSUNG F1043 pompa wody

gawelook 28 Wrz 2010 11:50 10927 16
  • #1 28 Wrz 2010 11:50
    gawelook
    Poziom 8  

Witam. Niejednokrotnie przeglądałem forum i to co było opisane o tym modelu pralki, jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Zatem: pod sam koniec prania przed ostatnim wirowaniem pojawia się kod E5 zatem problem z odpompowaniem wody. Opisywana metoda dmuchania w wąż działa i pozwala ukończyć cykl prania, ale chyba nie po to wynaleziono pralki automatyczne. Gdzie zatem tkwi problem? W samej pompie? Pstryka i terkocze ale działa prawie do samego końca cyklu prania. Czy raczej wina przekaźnika, sterownika. Panowie jak to ugryźć? Śmigiełko w pompce jest lekko przekrzywione (chodzi jak "pijane") tak ma być? Oczywiście wszystko było czyszczone: węże, pompka i żadna skarpetka syna nie wchodzi w grę. Znalazłem w necie wśród części zamiennych taką pompkę ale obawiam się, że wymiana nie załatwi problemu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

0 16
  • Pomocny post
    #2 28 Wrz 2010 12:05
    axxx
    Specjalista AGD

Nie ma obawy na pewno rozwiąże problem.

1
  • #3 28 Wrz 2010 12:35
    gawelook
    Poziom 8  

dlaczego zatem pompka psuje się tylko pod sam koniec prania gdy ma wyrzucić wodę przed ostatnim wirowaniem?

0
  • Pomocny post
    #4 28 Wrz 2010 14:38
    axxx
    Specjalista AGD

Pralki tej generacji tak mają,że wypuszczanie wody to nie wszystko muszą one to wykonać w odpowiednim czasie i z odpowiednią częstotliwością.

1
  • #5 28 Wrz 2010 15:21
    gawelook
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli jak rozumiem pompka ma mniejszą wydajność poprzez być może zużyty silniczek? Podczas cyklu prania dostatecznie szybko ją odprowadza bądź to nie jest na tym etapie kontrolowane, dopiero na sam koniec przed wirowaniem? Dopytuję bo nie chciałbym się wbijać w niepotrzebne koszty. I aby wymiana tylko pompki rozwiązała problem

0
  • #6 28 Wrz 2010 15:34
    axxx
    Specjalista AGD

No nie stety koszty takie czy inne zawsze są nie uniknione.:!:

1
  • #7 28 Wrz 2010 15:52
    gawelook
    Poziom 8  

dzięki wiadomo koszty są nieuniknione bo nic nie jest wieczne. Oby tylko wymiana pompki zażegnała ten problem.

0
  • Pomocny post
    #8 28 Wrz 2010 16:00
    axxx
    Specjalista AGD

Mam nadzieję:D

0
  • #9 29 Wrz 2010 00:09
    gawelook
    Poziom 8  

czy jeszcze ktoś z szanownych kolegów obstawia na pewniaka wymianę pompki??

0
  • Pomocny post
    #10 29 Wrz 2010 21:06
    elektryku5
    Poziom 37  

Dlaczego tak bardzo obawiasz się kosztów?
    Przecież pompa askoll kosztuje od 30 do 60zł.

0
  • #11 30 Wrz 2010 00:37
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dlaczego nie podpowiecie koledze że nie musi wymieniać pompy tylko silnik pompy a to już oszczędność bo np. w moim mieście silnik pompy kosztuje około30zł. a cała pompa nie wiedzieć czemu jeszcze raz tyle.Oczywiście potwierdzam że trzeba wymienić silnik pompy.

0
  • Pomocny post
    #12 30 Wrz 2010 13:30
    elektryku5
    Poziom 37  

Pisząc pompa askoll miałem na myśli to . (nie sprecyzowałem wcześniej, chodziło mi o sam silnik)

0
  • Pomocny post
    #13 30 Wrz 2010 23:18
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Niestety sprzedawcy dają to co usłyszą My wiemy o co chodzi ale mniej obeznany klient kupi wszystko wraz z obudową niepotrzebnie przepłacając.

0
  • #14 03 Paź 2010 08:48
    gawelook
    Poziom 8  

Dziękuję koledzy za utwierdzenie mnie w przekonaniu, że to ten element trzeba wymienić. WW necie znalazłem to: http://www.bisserwis.pl/produkt-1275-F1043_POMPA.html , z przesyłką to już nie jest tylko 30zł dlatego tak się dopytywałem. Jestem z Trójmiasta, może ktoś z Was wie gdzie szukać tego taniej?
    Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam

0
  • #16 03 Paź 2010 20:01
    gawelook
    Poziom 8  

Dziękuję wszystkim za pomoc. Pompka, a raczej silnik już zamówiony.
    Pozdrawiam serdecznie.

0