Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana matrycy z LVDS na LVDS

Gibol 02 Oct 2010 04:36 4308 15
 • #1
  Gibol
  Level 17  
  Orginalnie mam matrycę Quanta QD15XL06 LVDS 3.3V, mam na niej zielone paski więc postanowiłem zmienić na sprawną o tej samej rozdzielczości, Samsung LT141X5-124. Matryca jest na 99% LVDS i na 90% na 3.3V (zaświeca po podłączeniu zasilania 3.3V) Z matrycy jest 8 przewodów i Zasilanie, więc LVDS jak się patrzy, ale nigdzie nie ma pinoutu. Podłączanie Przewodów na chybił trafił (naprzemian) niewiele dało. Jest jakiś sposób, żeby to rozgryźć? Nie ma napisow przy konektorze na płytce matrycy bo już sprawdzałem, wiec ta opcja odpada. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
 • #2
  Mariusz Raczek
  Level 28  
  Moja sugestia byłaby taka, że aby płyta wysłała obraz na matrycę, musi rozpoznać ją, więc musi znaleźć jej typ w biosie. Może komunikacja po I2C nie przebiega poprawnie. Sprawdź czy są tam jakieś impulsy.
  Pozdrawiam
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Gibol
  Level 17  
  @kodd Ja dane do Quanty znalazłem, wiem jak ma wyprowadzenia, nie mam tylko info, która para jest która w samsungu... Mam to na chybił trafił podłączać dalej czy jest jakiś zmyślny sposób na odgadnięcie pinów?
  Zmieniam, na 14,1 bo taką mam, od innego laptopa, robie to dla czystej rozrywki i satysfakcji, może jeszcze tego laptopa poużywam, a tak robi za printserwer bo nie ma ekranu...
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  Gibol
  Level 17  
  a co za różnica czy będzie 15 cali czy 12 jak rozdzielczość jest taka sama?
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  Gibol
  Level 17  
  moim celem jest "żeby działało" nie walory estetyczne ;) Laptop nie ma pokrywy w ogóle, bo zaczęło się od połamanych zawiasów, więc jak zyska jakąkolwiek to będzie dobrze. Poza tym koszt będzie 0zł.
 • #11
  Gibol
  Level 17  
  dzięki za ten DS kodd wielkie. Podłączyłem odpowiednio wprowadzenia, ale efekt nadal jest marny. Kilka kolorowych pasków widzę i nic więcej... Poprzednia matryca miała jescze 2 linie danych, których ta nie ma, ale z tego co wiem to tylko do wyboru trybu wyświetlania (?). Chyba powinno się pojawić na ekranie coś konkretnego? Jakieś sugestie jeszcze?

  Zmiana matrycy z LVDS na LVDS
 • #12
  roman109
  Level 22  
  vogelek23 wrote:

  Tak jest w przypadku np. Della, ale większość producentów nie stosuje identyfikacji matryc po I²C.


  Nie tak do końca kolega chce zamontować matryce bez eepromu , więc może się nie uruchomić.Pozdrawiam

  Podłącz wolne 3 przewody do uszkodzonej matrycy : PIN4 - V EEDID , PIN6 – Clk EEDID , PIN7 – DATA EEDID. + zasilanie czyli PIN1 , PIN2.
  Zwróć uwagę na to ze wszystkie przewody są ekranowane.
 • #13
  Gibol
  Level 17  
  Pin 4 był nie podłączony, podłączyłem zasilanie i wszystkie masy ze starej matrycy, efekt jest taki sam. Czy jest możliwość, że te interfejsy są wogóle niekompatybilne czy coś nadal jest źle podłączone?
  Załączam filmik z dotychczasowych efektów działania. • #14
  roman109
  Level 22  
  Może kolega da fotkę jak to podłączył.
 • #15
  Gibol
  Level 17  
  No i problem rozwiązany, wziałem hot aira wylutowałem oryginalne złącze z matrycy bo kabelek był lekko mówiąc lipny, wziąłem kawałek taśmy hdd i połączyłem jak pan bóg przykazał z masami pomiędzy sygnałami, jak na załączonym obrazku, matryca śmiga ładnie, bez żadnych przekłamań, bez podłączania i2c, eepromu czy innych tym podobnych rzeczy ;)

  Zmiana matrycy z LVDS na LVDS Zmiana matrycy z LVDS na LVDS

  Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc :)
 • #16
  roman109
  Level 22  
  W nc6000 musiaiłem dolutowac eeprom na pająka nie chciał się włączyc. Pozdrawiam