Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CDR 500 Delco, Opel Astra f

Kanarinho 03 Oct 2010 14:37 5412 9
 • #1
  Kanarinho
  Level 10  
  Witam, chciałbym Wam przedstawić mój problem. Posiadam radio Delco cdr 500 od jakiś dwóch dni, problem polega na tym, że wyświetlacz samochodowy po włączeniu radia przestaje wyświetlać datę i zostaje pusty obszar, po prostu zgasa. Przed tym jak zakupiłem cdr 500 posiadałem radio blaupunkt car 300 również oryginalne, wszystko działało idealnie. Sporo czytałem o przełączeniu trybu z DIGT8 na DIGT10, ale kombinacje klawiszy ((3 i 5) (4 i 6)) nie dają żadnego rezultatu ani na jednym radiu ani na drugim(nie wyświetla się żadna informacja o zmianie trybu). Zaobserwowałem, że oba radia różnią się tą długą kostką odpowiedzialną za wyświetlanie informacji na wyświetlaczu, w car 300 jest chyba tylko 5 pinów, a w cdr 500 cały obszar zapełniony jest pinami, być może trzeba pokombinować coś w tym kierunku? Proszę o pomoc.
 • #2
  damiancz
  Moderator of Car Radios
  Kostki w obu radiach pasują bez żadnej przeróbki. Pozostaje sprawdzić to DELCO na innym wyświetlaczu. Być może jest uszkodzone i nie wysyła informacji do niego.

  Rozumiem że po włożeniu CAR300 informacje pojawiają się na LCD :?:
 • #3
  Kanarinho
  Level 10  
  damiancz wrote:
  Rozumiem że po włożeniu CAR300 informacje pojawiają się na LCD :?:
  Tak, po włożeniu CAR300 informacje są widoczne na wyświetlaczu.

  Byłem parę minut temu u speca i powiedział, że być może trzeba przerobić kostkę w radiu. Znaczy się kabelki poustawiać tak, żeby łączyły się z innymi pinami.
 • #5
  misiekelk
  Level 23  
  A nie wystarczy zmienic kodowania lcd z digit 8 na digit 10?
 • #6
  piotrf6
  Level 15  
  Nie każdy wyświetlacz da się zmienić z digit 8 na digit 10 a szczególnie w astra F.
 • #8
  damiasz
  Level 19  
  Zmiana trybu wyświetlania niekoniecznie da rezultat. Te radia nie zawsze współpracują poprawnie z wyświetlaczem z tego samochodu, odkąd używam wyświetlacza z astryII nie mam tego problemu. Cytat z moich notatek "radio działa z moim wyświetlaczem ,tylko późno reaguje,mam na stole takie które nie chce
  współpracować ?
  ". Jaką masz wersje D czy E.
 • #9
  fabi
  Car audio specialist
  Zmianę trybu wyświetlania wykonuję się podczas włączania radia, czyli wciskamy przyciski (3i5 lub 4i6) na wyłączonym radiu, trzymając je włączamy radio. Kluczyki w stacyjce samochodu powinny być przekręcone i zapłon włączony.
 • #10
  Kanarinho
  Level 10  
  Dziękuję Wam wszystkim bardzo za pomoc i za poświęcony czas, ale żadne sposoby się nie sprawdzają. Radyjko na początku pójdzie do elektryka, a jak to nie zda egzaminu to pozostanie tylko śmietnik, albo sprzedam je za symboliczne piwo. Na razie muszę się męczyć z CAR 300 od Blaupunkta.

  Edit: Heh, coś za wcześnie chciałem oddać te radio w ręce elektryka, wystarczyło samemu pomyśleć. Popełniłem szkolny błąd. W przestawieniu z DIGT10 na DIGT8 nie miałem włączonego zapłonu;)

  Jeszcze raz wszystkim dziękuje za udzielone rady, pozdrawiam.