Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CDR 500 Delco, Opel Astra f

03 Paź 2010 14:37 5118 9
 • Poziom 9  
  Witam, chciałbym Wam przedstawić mój problem. Posiadam radio Delco cdr 500 od jakiś dwóch dni, problem polega na tym, że wyświetlacz samochodowy po włączeniu radia przestaje wyświetlać datę i zostaje pusty obszar, po prostu zgasa. Przed tym jak zakupiłem cdr 500 posiadałem radio blaupunkt car 300 również oryginalne, wszystko działało idealnie. Sporo czytałem o przełączeniu trybu z DIGT8 na DIGT10, ale kombinacje klawiszy ((3 i 5) (4 i 6)) nie dają żadnego rezultatu ani na jednym radiu ani na drugim(nie wyświetla się żadna informacja o zmianie trybu). Zaobserwowałem, że oba radia różnią się tą długą kostką odpowiedzialną za wyświetlanie informacji na wyświetlaczu, w car 300 jest chyba tylko 5 pinów, a w cdr 500 cały obszar zapełniony jest pinami, być może trzeba pokombinować coś w tym kierunku? Proszę o pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Moderator Radia Samochodowe
  Kostki w obu radiach pasują bez żadnej przeróbki. Pozostaje sprawdzić to DELCO na innym wyświetlaczu. Być może jest uszkodzone i nie wysyła informacji do niego.

  Rozumiem że po włożeniu CAR300 informacje pojawiają się na LCD :?:
 • Poziom 9  
  damiancz napisał:
  Rozumiem że po włożeniu CAR300 informacje pojawiają się na LCD :?:
  Tak, po włożeniu CAR300 informacje są widoczne na wyświetlaczu.

  Byłem parę minut temu u speca i powiedział, że być może trzeba przerobić kostkę w radiu. Znaczy się kabelki poustawiać tak, żeby łączyły się z innymi pinami.
 • Moderator Radia Samochodowe
  Każdy może powiedzieć to co mu ślina na język przyniesie - ale nie ma racji. Wierz mi znam te radia w tym temacie robię ponad 20 lat ;).
 • Poziom 22  
  A nie wystarczy zmienic kodowania lcd z digit 8 na digit 10?
 • Poziom 15  
  Nie każdy wyświetlacz da się zmienić z digit 8 na digit 10 a szczególnie w astra F.
 • Moderator Radia Samochodowe
  Wyświetlacz kodowania się nie da ale radio owszem. Najprościej udać się do kogoś kto jest w temacie na co dzień.
 • Poziom 19  
  Zmiana trybu wyświetlania niekoniecznie da rezultat. Te radia nie zawsze współpracują poprawnie z wyświetlaczem z tego samochodu, odkąd używam wyświetlacza z astryII nie mam tego problemu. Cytat z moich notatek "radio działa z moim wyświetlaczem ,tylko późno reaguje,mam na stole takie które nie chce
  współpracować ?
  ". Jaką masz wersje D czy E.
 • Spec od car audio
  Zmianę trybu wyświetlania wykonuję się podczas włączania radia, czyli wciskamy przyciski (3i5 lub 4i6) na wyłączonym radiu, trzymając je włączamy radio. Kluczyki w stacyjce samochodu powinny być przekręcone i zapłon włączony.
 • Poziom 9  
  Dziękuję Wam wszystkim bardzo za pomoc i za poświęcony czas, ale żadne sposoby się nie sprawdzają. Radyjko na początku pójdzie do elektryka, a jak to nie zda egzaminu to pozostanie tylko śmietnik, albo sprzedam je za symboliczne piwo. Na razie muszę się męczyć z CAR 300 od Blaupunkta.

  Edit: Heh, coś za wcześnie chciałem oddać te radio w ręce elektryka, wystarczyło samemu pomyśleć. Popełniłem szkolny błąd. W przestawieniu z DIGT10 na DIGT8 nie miałem włączonego zapłonu;)

  Jeszcze raz wszystkim dziękuje za udzielone rady, pozdrawiam.