logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 6303iclassic. Czy jest możliwy downgrade softu?

pioter 03 Paź 2010 17:01 3214 4
REKLAMA
  • #1 8579339
    pioter
    Poziom 16  
    Posty: 218
    Ocena: 16
    Witam.
    Moje zapytanie dotyczy downgrade'u oprogramowania w nokii 6303i classic. Czy istnieje taka możliwość, żeby w tym telefonie zainstalować oprogramowanie na przykład V07.30 (RM-217), które w tej chwili mam w nokii 6300?
    W 6303iclassic w tej chwili tkwi v07.10 (RM-638)
  • REKLAMA
  • #2 8579425
    gracjan55
    Poziom 36  
    Posty: 2983
    Pomógł: 315
    Ocena: 241
    6303 to co innego niż 6300 tzn inne zabezpieczenia, nie ma możliwości obniżenia. Jeśli chcesz wyższe oprogramowanie niż 07.10 to podłącz do nsu i aktualizuj.
  • REKLAMA
  • #3 8579784
    pioter
    Poziom 16  
    Posty: 218
    Ocena: 16
    Rozumiem. Podany przykład starszego oprogramowania jest tylko sugestią. Po krótce wyjaśnię o co chodzi.

    Nowszy telefon został okrojony z pewnych istotnych funkcji, a część została mocno skomplikowana. Przykładowo część operacji na własnych plikach z poziomu menu po naciśnięciu lewego przycisku. Brak kilku możliwości podczas pisania wiadomości tekstowej. (Np. Nr telefonu z książki, dodany do wiadomości SMS pojawia się w postaci załącznika wizytówki do MMS i wiadomość automatycznie zmienia format. Często nie chcę dodawać wszystkich danych o kontakcie, a tylko nazwę i numer. Takich kwiatków znalazłoby się jeszcze kilka, dużo tu wymieniać. Jestem po prostu zawiedziony, że kontynuacja tak zacnego modelu jak 6300, została tak drastycznie zmieniona.

    Zależy mi na możliwości wprowadzenia brakujących opcji, które znacznie poprawiały funkcjonalność telefonu.
  • REKLAMA
  • #4 8581914
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    A skąd taka teza, że 6303 to jest następczyni 6300? Dla mnie to całkiem inny telefon a co z tym idzie całkiem inny soft, jedyne co możesz zrobić to aktualizować oprogramowanie jak pisze gracjan55 na wyższe o ile jest.
  • #5 8584547
    pioter
    Poziom 16  
    Posty: 218
    Ocena: 16
    Fakt, że 6303 to całkiem inny telefon. Nawet niezbyt nawiązuje stylistyką. Zasugerowałem się cyferkami.
    Wynika, że trzeba się pogodzić z istniejącym menu telefonu. Na razie nie ma aktualizacji. Będę czekał, może w niedalekiej przyszłości producent wypuści oprogramowanie z bardziej "przyjaznym" menu.
REKLAMA