Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy do 1500pln

09 Paź 2010 20:57 2562 3
  • Poziom 28  
    Witam

Chciałbym kupić agregat prądotwórczy tak do 1500pln. Zdaję sobie sprawę, że te do 1500pln to głównie chińskie gówna, ale niestety nie mam kasy na hondowe zabawki. Założyłem nowy temat bo po przeszukaniu większość tematów są z dawnych lat lub aktualne tyczą się agregatów za większe pieniądze. Do rzeczy.

Agregat głównie będzie robił za taki emergency prąd jak zabiorą z sieci czyli agregat do domu. Głównie ma służyć do zasilenia dwóch pompek od centralnego(obie jakoś z 100wat), wiatraka od nadmuchu(max obroty niby ciągnie do 110wat, zazwyczaj wykorzystane jest 25% jego mocy).
    OK, jak zabiorą prąd to chciałbym poza centralnym podłączyć mój pokój pod agragat, żeby jak głupi nie siedzieć w ciemności bez komputera i TV. Co chciałbym żeby było podłączone:
    -mac mini -> średnio 30wat, idle 15wat
    -lcd 24" -> tutaj nie wiem dokładnie, kilkadziesiąt Wat
    -modem, switch, access point, router -> tutaj jakieś może 30-40wat
    -lampka(żarówka energoszczędna) -> 17wat
    Fajnie byłoby żeby dało się podłączyć także TV i tuner:
    -TV LCD 42" podświetlanie lampowe -> jakieś 200-300wat
    - dreambox 800hd -> kilkanaście wat

A więc razem to będzie mniej więcej 600Wat, zaokrąglając to do 1000Wat bo różnie może być.
    Wszystko jest wpięte pod UPS'y, w pokoju sprzęt jak i pompki od centralnego.
    Teraz tylko kwestia dobrać optymalnie jakiś generator, pytanie jaki?

Z tego co udało mi się wyczytać to powinienem unikać firmy KRAFT, podobno totalne badziewie chińskie i nie ma nic wspólnego z wyrobem niemieckim.
    Powinienem także unikać agregatów z plastikowym zbiornikiem paliwa, tylko metalowy i nic innego.

Więc co polecacie żeby to był dobry wybór? Nic używanego, chcę coś nowego. Musi mieć dwa gniazdka, bo jeden kabel pójdzie do kanciapy z centralnym a drugi kabel do pokoju. Pośrednikiem będą UPS'y, więc agregat->ups-> urządzenia końcowe.
    Mam nadzieje, że opisałem dość szczegółowo i wiadomo o co chodzi.

pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Kipor IG 2000 lub IG 1000 kup. Sam mam IG 2600.
  • Poziom 28  
    Witam

Fajny agregat, ale zbiornik bardzo mały i tylko 4godzin pracy. Pytanie czy te 4 godziny przy max obciążeniu czy jak obciążymy 100Watami to godziny wydłużą się? Czy może agregat pracuje z takim samym spalaniem bez znaczenia z jakim obciążeniem?
  • Poziom 32  
    Na 1 litrze benzyny i minimalnym obciążeniu chodził mi 2 godziny 18 minut.